گروه: اخبار ایران خبر: 179253 / تاریخ انتشار : 1399/10/23 ساعت : 23:01

تودهنی فائزه به محسن هاشمی

به نظر می رسد محسن هاشمی برای مدیریت خانواده هاشمی، باید روش و تدبیر دیگری به کار بگیرد و ابتدا نشان دهد در کنار نظام ایستاده است یا در کنار افرادی که به شکل واضح می‌گویند ضدانقلاب هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس همان‌طور که در گزارش قبلی مشرق پیش‌بینی‌شده بود، دختر هاشمی رفسنجانی با آزادی کامل، پاسخ نامه پر از اشکال برادرش را داد.

محسن هاشمی به دنبال مصاحبه خواهرش با وب‌سایت انصاف نیوز درباره حاج قاسم و ابراز ارادت به وجود ترامپ برای کمک به مردم ایران در جهت تغییر نظام، نامه‌ای برای فائزه می‌نویسد و از وی درخواست می‌کند برای جلوگیری از مظلومیت بیشتر هاشمی رفسنجانی و جلوگیری از "سوء استفاده افراطیون" و حاشیه‌های بیشتر، اظهاراتش را اصلاح و عذرخواهی کند.

فائزه نیز در پاسخ شفاف و روشن به محسن هاشمی، اعلام کرد که هیچ عذرخواهی در کار نیست و من اشتباهی نکردم؛ وی در پاسخ به برادر می‌نویسد:

از نامه محسن خوشحال شدم، سبب راحتی هم او و هم من گردید. چنین چیزی را بارها خواسته بودم و این اقدام اول او نبود. به او حق می‌دهم چون برای خودش آینده‌ای ترسیم کرده و دنبال حذف موانع است. [۱]

فارغ از اینکه پاسخ دختر هاشمی رفسنجانی به برادر بررسی کنیم، ذکر چند نکته مهم است:

۱- چرا اصلاح‌طلبان به صورت جمعی سکوت کرده‌اند و هیچ فریادی از این جمع بلند نمی‌شود؟ در اظهارات عامیانه مردم ایران جا افتاده است که می‌گویند سکوت، علامت رضایت است سکوت عجیب جریان اصلاح‌طلب نشان می‌دهد این جریان نه‌تنها با آمدن ترامپ مشکلی ندارد بلکه به‌نوعی حضور ترامپ، برنامه‌های این جریان برای آینده سیاسی را تکمیل می‌کرد...

جریان اصلاحات نه‌تنها سکوت جمعی را برگزیده بلکه پادوهای دست چندمی‌اش در حمایت از اظهارات دختر هاشمی رفسنجانی وارد میدان می‌شوند و مدعی می‌شوند اظهارات فائزه حرف دل مردم است...

پروانه سلحشوری نماینده سابق مجلس در یادداشتی به تحلیل اظهارات فائزه هاشمی رفسنجانی می‌گوید:

"باید بپذیریم این فقط فائزه هاشمی نبود که چنین می‌گفت. در محاوره‌های مردم یا در گروه‌های مجازی بعضاً شنیده یا دیده می‌شود که آنان نیز نظراتی مشابه «فائزه» دارند و می‌گویند «اگر ترامپ بیاید، حتی اگر از جنگ و تحریم بمیریم بهتر از مرگ تدریجی با کرونا و زندگی در فقر و بدبختی است»."[۲]

۲- حضور و سایه ترامپ، برای اصلاحات و حتی دولت تدبیر، این ویژگی را داشت که با دوگانه جنگ و صلح، اهداف خود را از قبل انتخابات پیش ببرند و به‌گونه‌ای با افکار عمومی بازی کنند که بگویند اگر ما نباشیم، مشکلات بیش از این است که می‌بینید...

شاهد مثال درباره این نوع تفکر که اگر ما نباشیم همه‌چیز خراب است و اگر ما باشیم همه‌چیز در ریل خود قرار می‌گیرد، اظهارات اخیر اسحاق جهانگیری، مبدع دلار جهانگیری است که می‌گوید:

"اگر گروهی به‌جز دولت ما سرکار بود در مقابل جنگ اقتصادی، جمهوری اسلامی که هیچ، کل ایران را هم از دست می‌داد. تیم کارکشته‌ای سرکار بود ..."

۳- در سکوت عجیب جریان اصلاح‌طلب، جریان دولتی هم سکوت قابل تأملی از خود بروز داده است، حداقل اگر کسی نداند، جریان دولتی به خوبی می‌داند که حضور حاج قاسم در محور مقاومت نه‌تنها حافظ امنیت بود بلکه بی‌تدبیری‌ها و ندانم‌کاری‌های این جریان در عرصه مالی را هم به‌نوعی جبران می‌کرد و به تعبیر دیگر، حضور حاج قاسم در مناطق جنگی، برای کشور و خزانه دولتی پول‌ساز بود... البته با توجه به اظهارات جهانگیری، مشخص می‌شود که این جریان ادعایی فراتر از این دارد که بخواهد به اظهارات دختر هاشمی رفسنجانی پاسخی بدهد.

۴- در کنار سکوت اصلاح‌طلبان، سکوت حزب کارگزاران مقابل اظهارت شفاف و ضدانقلابی یکی از اعضای حزبش نیز قابل توجه است، اگرچه این حزب ادعا دارد که من حزبی فراتر از اصلاح‌طلبان هستم و اما در این وضعیت صلاح ر این است که با فائزه هم‌نوایی و هم‌داستانی داشته باشد تا به‌نظام پالس دهد ما هم با اظهارات دختر هاشمی رفسنجانی موافقیم و نفع در این است که با تحریم‌های بیشتر توسط آمریکا، نظام تغییر کند وگرنه ما هیچ منفعتی در این نظام نخواهیم داشت.

۵- درباره اظهار فائزه، فقط ذکر یک نکته کافی است و آن هم اینکه این فرد اذعان و اعتراف دارد که جریان اصلاحات چه از نظر قانون‌گذاری و چه از نظر اجرایی، در دستان جریانی بوده است که ایشان و پدرشان و تمامی حامیان حزبی و سیاسی‌شان برایش تلاش کردند[۳] و در حال حاضر با وقاحت تمام می‌گویند که " کسانی بایستی عذرخواهی کنند که کم یا زیاد، مستقیم یا غیرمستقیم، با منافع یا بی منافع، با درک و یا از روی ناآگاهی همراه جریانی می‌شوند که به بن‌بست رساندن مطالبات عمومی و اصلاحات، نابود کردن منافع ملی، تضییع حقوق مردم، انحراف جدی از اهداف انقلاب، فاصله گرفتن از اسلام واقعی را برای حفظ خود به‌جای حفظ نظام سال‌هاست دنبال می‌کنند. "

۶-به نظر می رسد محسن هاشمی برای مدیریت خانواده هاشمی، باید روش و تدبیر دیگری به کار بگیرد و ابتدا نشان دهد در کنار نظام ایستاده است یا در کنار افرادی که به شکل واضح می‌گویند ضدانقلاب هستیم حتی با وجود نسبت فامیلی و از سوی دیگر، اقتدار خود را باید هم از داخل خانواده و هم در خارج از خانواده به شکل دیگری نشان دهد، در حال حاضر نگاه افکار عمومی این است که خانواده هاشمی هیچ بزرگی برای مدیریت خانواده ندارد و فرزندان ناخلف در حال بروز دادن بیش از پیش ذات سیاسی خودشان هستند.

۷- جریان اصلاح‌طلب و اعتدال و کارگزاران باید به این نکته واقف باشد که ننگ اظهارات فائزه هاشمی به گردن تک‌تک این افراد است و سکوت آن‌ها، نشان‌دهنده رضایت این جریان از ترور حاج قاسم و تحریم‌هایی است که نظام امریکا علیه مردم ایران تحمیل کرده است و این جریان به‌واقع، کاسب اصلی تحریم است و از وجود تحریم، هم به نان می‌رسد و هم به قدرت.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.