گروه: اخبار استان خبر: 179231 / تاریخ انتشار : 1399/10/23 ساعت : 16:10

تازه ترین وضعیت کرونا در کهگیلویه وبویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان کووید19 استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدان‌پناه گفت: هم اکنون 151 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 45 بیمار کرونایی قطعی بوده و 11 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.


وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 22199 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: از 403 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود 20 درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های  بویراحمد، کهگیلویه، گچساران و بهمیی بودند.

 یزدان پناه گفت: افزایش سیستم ایمنی بدن یک اصل مهم و ضروری به شمار می‌رود و مصرف مایعات گرم، سوپ، نوشیدن آب به اندازه نیاز بدن، باید بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی مداوم دست‌ها و رعایت فاصله اجتماعی، تقویت مستمر سیستم ایمنی بدن اصل مهمی است که اهمیت آن در فصل سرما دوچندان می‌شود.

وی در پایان افزود: اگر چه تاکنون دارو و یا واکسن قطعی درمان کووید ١٩ یافت نشده است اما می‌توان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و عدم حضور در تجمعات از انتشار بیشتر ویروس به افراد سالم جلوگیری نمود .

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.