گروه: اخبار استان خبر: 179224 / تاریخ انتشار : 1399/10/24 ساعت : 00:10
رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران مطرح کرد؛

درمان به موقع بیماران مبتلا به سرطان در ایام کرونا

محمدرضا قوام نصیری گفت: این همایش به صورت وبینار در روزهای دوم و سوم و نهم و دهم بهمن ۹۹ با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخل و خارج برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل ازشفاآنلاین:محمدرضا قوام نصیری، با اشاره به ارائه جدیدترین دستاوردهای تشخیص و درمان  سرطان در پنجمین همایش بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران، گفت: این همایش به صورت وبینار در روزهای دوم و سوم و نهم و دهم بهمن ۹۹ با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخل و خارج برگزار می‌شود.

وی افزود: همچنین در ۲۵ دی ۹۹ همایشی به صورت وبینار برای انکولوژیست‌های جوان برگزار می شود که مباحث مختلف مرتبط با حوزه انکولوژی مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد. 

رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران به مزایای برگزاری وبینار همایش امسال اشاره کرد و گفت: این مسئله سبب شده که علاوه بر مشارکت بیشتر اساتید خارجی بتوانیم مباحث گسترده‌تری را مورد گفت‌وگو قرار دهیم از جمله موضوعات مورد بحث نیز سرطان سینه در زنان، ژنیکولوژی مانند سرطان دهانه رحم و تخمدان، سرطان های دستگاه گوارش، دستگاه ادراری، تناسلی ( اورولوژی)، سرطان‌ مغز، سرطان ریه و سرطان های سر و گردن.

وی بیان داشت: همچنین از ۲۶ سخنران ۱۵ از آمریکا  و اروپا هستند که تجربیات، دانش و اطلاعات خود را با اساتید داخل کشور به اشتراک خواهند گذاشت و علاوه بر برگزاری پنل‌های مختلف دو برنامه آموزشی در زمینه براکی‌تراپی برای سرطان‌های ژنیکولوژی و سرطان پروستات است. همچنین روش‌های نوین پرتو درمانی و موضوع اخلاق پزشکی در همایش امسال مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

قوام نصیری در ادامه درباره موضوع سرطان و کرونا اظهار داشت: این مسئله در دو حوزه بیماران و درمانگرها یا متخصصین رادیوانکولوژی تاثیر گذار بوده است ، به طوری که برخی بیماران همزمان با آغاز شیوع کرونا در مراجعه به پزشک درمانگر تاخیر داشته اند و یا برخی که در حین درمان بودند مراجعه‌های مجدد جهت ادامه مداوا توسط آن‌ها کاهش می یافته که خوشبختانه این مسئله در مدت زمان کوتاهی برطرف شد و در حال حاضر بیماران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، درمان آنها همچون گذشته با دقت انجام می‌گیرد.

وی بیان داشت: در صورتی که درمان رادیوتراپی برای بیمارآغاز شده باشد در صورت وقفه در روند درمان تاثیر و نتیجه مطلوب حاصل نخواهد شد . بنابراین باید به این موضوع توجه داشت از ابتدای زمان شیوع ویروس کرونا متخصصین رادیوانکولوژی نیز به رغم وجود شرایط سخت به همراه پرستاران، تصویربرداران و همکاران شاغل در کادر درمان و استفاده از تجهیزات بهداشتی، خوشبختانه در حال حاضر برنامه ها و درمان بیماران بدون اختلال در حال انجام است و تعداد بیماران مراجعه کننده جهت درمان تقریباً مشابه قبل شده است.مهر

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.