گروه: اخبار استان خبر: 179151 / تاریخ انتشار : 1399/10/22 ساعت : 18:17
گزارش ویژه:

بی ثباتی در بازار و صفوف فشرده روغن اوج بی تدبیری است+تصاویر

کمبود روغن خوارکی در سطح بازار در یک ماهه گذشته به عنوان یکی از چالش های مهم شهروندان در شهرهای بزرگ و کوچک کشور است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،کمبود روغن خوارکی در سطح بازار در یک ماهه گذشته به عنوان یکی از چالش های مهم شهروندان در شهرهای بزرگ و کوچک کشور است که متاسفانه بی تدبیری متولیان در این خصوص باعث نارضایتی عموم شهروندان در خصوص این معضل شده است.

علاوه بر کمبود روغن در شهرها به خصوص شهرهای کوچک استان کهگیلویه وبویراحمد مشکل کمبود و گرانی قیمت مرغ و تخم مرغ نیز یکی از چالش های پیش روی شهروندان است که بازهم ناتوانی متولیان امر را در تامین نیازمندی های بازار برای همه آشکار کرده است.

به همین منظور به میان شهروندان لنده ای در استان کهگیلویه وبویراحمد رفتیم تا بررسی دقیق مشکلات و کمبودات ناشی از نبود روغن و افزایش قیمت مرغ و تخم و مرغ را از آنان جویا شویم.

صادقی از شهروندان لنده ای در حالی که تازه یک عدد روغن یک لیتری گرفته بود گفت: من پس از سه روز امروز موفق به دریافت یک دعدد روغن یک لیتری شده ام که واقعا جواب گوی نیاز خانواده ام نیست.

وی افزود: در بحث نظارت بر بازار و چرایی علت کمبودات متاسفانه باید بگوییم که نبود نظارت دقیق بر بازار و احتکار روغن توسط برخی فروشندگان و فروشگاه ها مهمترین علت کمبود روغن است.

این شهروند لنده ای گفت: نبود و یا کمبود مرغ و افزایش قیمت تخم مرغ نیز غیر منطقی است و باید مسئولان چاره جویی کنند.

عادل فر یکی دیگر از شهروندان لنده ای با اشاره به افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ گفت: روند بی ثباتی قیمت ها و ضعف آشکار در حوزه نظارت ها بر بازار مهمترنی عامل این کمبودات است.

وی افزود: در بحث روغن نیز مشکلات زیادی مردم دارند که انتظار می رفت مسئولان و متولیان امر در این حوزه آینده نگری می کردند که امروز مردم باوجود همه مشکلاتی که دارند با کمبود مرغ و تخم مرف و نبود روغن دیگر دست و پنجه نرم نکنند.

این شهروند لنده ای گفت: امروز کمبود روغن هیچ توجهی ندارد چرا که مسئولان ما باید پیش بینی وضع بازار و تنظیم به موقع آن را می کردند تا مردم با چنین بی تدبیری های مواجه نشوند.

شفیعی زاده یکی دیگر از شهروندان لنده ای گفت: امروز یک عدد روغن یک لیتری که قیمتش تا قبل از این گرانی ها کمتر از 14هزارتومان بود را به بیش از 21هزار تومان خریدم و چرا عملا نظارتی بر قیمت ها نیست.

وی افزود: در حوزه مرغ و تخم مرغ نیز همین وضع حاکم است و روزانه شاهد افزایش قیمت ها در همه اجناس هستیم و واقعا گلایه مندی مردم در این حوزه چندین برابر شده است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.