گروه: اخبار بین الملل خبر: 179115 / تاریخ انتشار : 1399/10/22 ساعت : 04:26

«نیلوفر مولایی» مجری ایران اینترنشنال کیست؟

نیلوفر مولایی متولد ۱۸ تیر ۱۳۷۴ در تهران بوده و در زمینه اجرا و بازیگری در سینما و تلویزیون ایران فعالیت دارد. او فارغ التحصیل رشته کاردانی (بازیگری) از دانشگاه سروش و کارشناسی مجری گری از دانشکده خبر است. مولایی در سریال در کنار هم در تلویزیون به ایفای نقش پرداخته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس

 


نیلوفر مولایی کیست؟

نیلوفر مولایی متولد ۱۸ تیر ۱۳۷۴ در تهران بوده و در زمینه اجرا و بازیگری در سینما و تلویزیون ایران فعالیت دارد. او فارغ التحصیل رشته کاردانی (بازیگری) از دانشگاه سروش و کارشناسی مجری گری از دانشکده خبر است. مولایی در سریال در کنار هم در تلویزیون به ایفای نقش پرداخته است.

این مجری جوان سابقه حضور در فیلم سینمایی مرداد به کارگردانی بهمن کامیار ونیز بازی در فیلم کوتاه "دور، نزدیک، نزدیکتر" به کارگردانی مسعود صدر را در کارنامه خود دارد. نیلوفر مولایی سال ۱۳۹۸ ایران را ترک کرد و به شبکه ایران اینترنشنال پیوست. مولایی از گویندگان فعال در حوزه خبر در این شبکه است.  

او در کنار فریبا شیرازی، طناز خامه، سیما ثابت و پریسا صادقی مجریان شبکه ایران اینترنشنال فعالیت می کند. این مجری جوان پس از اتمام تحصیلات خود، در برنامه صبحگاهی حوالی امروز در شبکه پنجم سیما به عنوان گوینده و مجری حضور داشت.
 
همچنین، نیلوفر مولایی مجری گری در اخبار فناوری زومیت را به عهده داشته و به عنوان گوینده نیز در رادیو فعالیت می کرد. مولایی از گویندگان فعال در حوزه خبر در شبکه ایران اینترنشنال است. برخی از اخبار این شبکه خارجی فارسی زبان، درباره تحولات و حواشی سیاسی جمهوری اسلامی است.

پیش تر «مرتضی غرقی» خبرنگار شبکه خبر و مجری برنامه «بدون مرز» در حساب کاربری خود در توئیتر با انتشار تصویری از احمد صمدی، خبرنگار سابق صدا و سیما در شبکه فارسی زبان ایران اینترنشنال، از پدیده مهاجرت مجریان و خبرنگاران صدا و سیما به شبکه‌های فارسی زبان خارجی ابراز تأسف کرده بود.

او در توئیتر خود نوشت: «دو خبرنگار ایرانی احمد صمدی و نیلوفر پورابراهیم را در تلویزیون اینترنشنال دیدم، فلاح و دو خبرنگار قبلی صدا و سیما هم به لندن مهاجرت کرده‌اند، تأسف خوردم که چرا نیرو‌هایی که از جیب ملت تربیت شده‌اند، اکنون در خدمت دشمنان ملت هستند، چرا؟»

ایران اینترنشنال متعلق به چه کسی است؟

 
ایران اینترنشنال به‌معنی «ایران بین‌الملل» یک شبکه تلویزیون ماهواره‌ای، کانال رادیویی و وب‌سایت خبری به زبان فارسی مستقر در لندن است که به پخش اخبار و برنامه‌های سیاسی و اجتماعی مربوط به ایران می‌پردازد.

مالک این شبکه، شرکت ولنت مدیا و صاحب‌امتیاز آن در بریتانیا شرکت گلوبال مدیا است. ایران اینترنشنال توسط شرکت دی‌ام‌ای مدیا راه‌اندازی شده و استخدام کارکنان و گرداندن امور روزانه شبکه، برعهده همین شرکت خدمات خبری است.

به نوشته «روزنامه‌های گاردین» و «وال‌استریت جورنال»، نیاز‌های مالی شبکه ایران اینترنشنال به صورت غیرمستقیم از سوی دربار عربستان سعودی تامین می‌شود. اما خود شبکه این ادعا‌ها را تکذیب کرده و ادعا می‌کند که مالک خصوصی، استقلال تحریریه و عملکرد حرفه‌ای بر مبنای اصول و اخلاق روزنامه‌نگاری دارد.

وبسایت روزنامه انگلیسی گاردین با اشاره به وابستگی شبکه «ایران اینترنشنال» به کمک‌های ولیعهد عربستان، نوشته بود: «عربستان که کوچکترین انتقادی از سیاست‌های خود را برنمی تابد حالا شبکه‌ای به راه انداخته تا از طریق فعالیت‌های جانبدارانه آن، رقیب منطقه‌ای خود ایران را تحت فشار قرار دهد.»

وزارت اطلاعات به طور قاطعانه اعلام کرده است که اقدامات شبکه ایران اینترنشنال و کارکنان آن را مصداق همکاری با دشمنان جمهوری اسلامی ایران در اقدامات تروریستی می‌داند.

در یکی از اطلاعیه‌های مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات نوشته شه است که «شبکه ماهواره‌ای ایران اینتر نشنال که با بودجه‌های کلان تخصیص یافته از سوی رژیم سعودی تاسیس و مجوز فعالیت در انگلیس را اخذ نموده؛ پس از وقوع حوادث روز‌های اخیر، همانند شبکه‌ی بی بی سی فارسی در جریان فتنه سال ۸۸، از همان ساعات اولیه با فرمان اغتشاش و آتش وارد صحنه شده و بر تحریک مخاطبین و بزرگنمایی بحران درمناطق مختلف کشور متمرکز گردید.»

«نیلوفر مولایی مجری ایران اینترنشنال

واکنش کاربران نسبت به اجرای نیلوفر مولایی در شبکه ماهواره‌ای

پس از رسانه‌ای شدن خبر مجری گری نیلوفر مولایی در شبکه اینترنشنال، برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و مولایی را فردی دو چهره و ریاکار خوانده اند که با ظاهری مذهبی در تلویزیون فعالیت می کرد؛ اما حالا که از کشور مهاجرت کرده با ظاهری متفاوت خود را نشان می‌دهد.

یکی از کاربران در شبکه اجتماعی توئیتر نسبت به فعالیت این مجری در صداوسیمای ایران اعتراض کرد و نوشت: «تا کی #صدا_و_سیما میخواد به امثال #نیلوفر_مولایی میدون بده که بعدش جفتک بندازن پشت کنن به کشورشون و برن ایران اینترنشنال برا سعودیا دم تکون بدن.. کم نیستند کسانی که به سبب نیاز و یا از سر سواستفاده از موقعیت‌ها، خود را در قالب معیار‌ها و ارزش‌های گزینشی و دستوری پنهان کرده‌اند.»

کاربر دیگری از دو چهره داشتن نیلوفر مولایی انتقاد کرد ونوشت: «خطر نیلوفر مولایی شبکه ایران اینترنشنال کمتر از نیلوفر مولایی صداوسیماست، چراکه آنجا خود واقعی‌اش هست و در پس چهره یک مذهبی ومتدین پنهان نشده...».

اما کاربر دیگری در موافقت با ظاهر مولایی نوشته بود: «چرا اینقدر به ظاهر یک نفر گیر میدین؟ تا کی میخواید دیگران رو از رو ظاهرشون قضاوت کنید؟ خسته نمی‌شید از این طرز رفتارتون؟»

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.