گروه: اخبار استان خبر: 178898 / تاریخ انتشار : 1399/10/17 ساعت : 16:32

جوابیه دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به یک حاشیه/زهی افیون زهی افسون زهی گفتار ناموزون

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در واکنش به صحبت های رئیس سابق اورژانس 115 استان جوابیه ای کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، روز قبل رئیس فوریت های پزشکی استان منصوب شد و از زحمات محسن جلیل رئیس سابق فوریت های استان تجلیل کردند، این انتصاب حواشی های زیادی را به دنبال داشت که اکنون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به این ابهامات و حواشی ها پاسخ داده است.

این دانشگاه جوابیه ای را صادر کرده که در متن این جوابیه آمده است:

تعویض و تغییر مدیران امری است کاملا مرسوم و معمول و واکنش های هیجانی و فراواقعی مدیران معزول یا مستعفی نه تنها کمکی به روشن شدن واقعیت و ارتقاء وضع موجود نمی کند بلکه بر مشکلات می افزاید و روند خدمت رسانی را دچار اختلال می کند.

هدف از این نوشتار نیز صرفا آگاهی بخشی به مردم شریف استان و ارایه گزارشی مختصر از وضعیت واقعی اورژانس ۱۱۵ استان است البته آن گونه که هست.

زهی افیون زهی افسون زهی گفتار ناموزون؛

باری؛ شواهد و مستندات نشان می دهد که اورژانس ۱۱۵ استان با وضعیتی مناسب از مدیریت اسبق تحویل رئیس سابق این حوزه مهم خدمت رسانی شده است.

وجود ۴۶ پایگاه اورژانس در سراسر استان در کنار دو پایگاه فعال هوایی، راه اندازی واحدهای eoc و mcmc در دانشگاه ، ورود ۱۷۰ درصدی آمبولانس به استان نسبت به پایگاه ها و خرید و راه اندازی سیستم مانیتورینگ از راه دور شواهد مهم این مدعا در طی سالیان ٩٢ تا ٩٨ هستند.

قطعا انتظار می رفت در ماه های اخیر وضعیت مطلو‌‌ب قبلی ادامه پیدا کند اما متاسفانه پایش و ارزیابی اوضاع چیز دیگری را نشان داد.

عدم هماهنگی و تعامل با مجموعه مدیریت عالی دانشگاه، عدم قدرت رایزنی با مدیریت کلان اورژانس کشور و کاهش دریافت منابع مالی و تجهیزات و آمبولانس، عدم تعامل با نمایندگان استان، تعطیلی اورژانس های هوایی استان، انتقال بی رویه کارکنان اورژانس از واحدهای عملیاتی به ستاد اوژانس استان، عدم پیشبرد و راه اندازی مراکز اورژانس مصوب استان، ضعف در آموزش پرسنل، انتقال نیروهای اورژانس شهرستانها و محیط دانشگاه بدون موافقت کمیته نقل وانتقالات دانشگاه به ستاد اورژانس، عدم سرکشی منظم و برنامه ریزی شده به همه واحدهای اورژانس ۱۱۵ در همه شهرستان ها، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطوح مختلف اورژانس استان و درگیری تعداد زیادی از پرسنل خدوم این واحد در ماموریت های غیر ضرور و...از جمله نقاط ضعف برجسته این حوزه در ماه های اخیر بود.

خودرایی و بی توجهی ممتد مدیریت سابق اورژانس نسبت به رفع نقایص و ضعف های موجود و گرفتن مشاوره های غلط از افراد ناکارآمد و مغرض نهایتا منجر به گرفتن این تصمیم از سوی مجموعه مدیریت کلان دانشگاه شد.

بدیهی است سرپرستی جدید اورژانس ۱۱۵ استان از بدو ورود مورد پایش و ارزیابی مدیریت عالی دانشگاه قرار خواهد گرفت و رفع نقایص و افزایش کیفیت خدمت رسانی به مردم شریف استان از مهمترین خط قرمزها و خواسته های هیئت رئیسه دانشگاه از سرپرست جدید اورژانس ۱۱۵ استان که هیات علمی دانشگاه، کارشناسی ارشد مراقبت های ویژه و دارای تجربیات با ارزش در حوزه های فوریت و بیمارستانی می باشد، خواهد بود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.