گروه: اخبار استان خبر: 178702 / تاریخ انتشار : 1399/10/14 ساعت : 13:58
با حضور شاعران و مسئولان شهرستان دنا برگزار شد

محفل بزرگداشت یاد و خاطره شهید سردار سلیمانی در سی سخت / پاسخ جالب سردار سلیمانی در خصوص کاندیداتوری ریاست جمهوری!+تصاویر

به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی مراسم یادبودی با حضور مسئولان و شاعران شهرستان دنا در سی سخت برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس این مراسم که به میزبانی فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا دنا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد یاد و خاطره سردار دلها شید سلیمانی گرامی داشته شد.

 

ناصری رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دنا ضمن تسلیت فرارسیدن یکمین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و همچنین گرامیداشت شهادت دکتر فخری زاده از حاضرین در این نشست که به مناسبت بزرگداشت سردار سلیمانی برگزار شد تقدیر کرد.

وی افزود: با وجود محدودیت هایی در پروتکل های بهداشتی ضرورت امر ایجاب می کرد با رعایت همه پروتکل ها محفلی برای بزرگداشت این سردار بزرگوار برگزار شود چرا که سردار سلیمانی به گردن همه ما حق دارد و  با جمعی از مسئولین و اهالی فرهنگ شهرستان دنا گرد هم جمع شده ایم تا پاسدار دلاوری ها و جانفشانی های این شهید بزرگوار باشیم.
 
 
فرماندار دنا گفت: سلیمانی یک مکتب بود پکیجی از معنویت اخلاق نوع دوستی و اخلاق بود شهید سلیمانی سرمایه انسانی را دوباره در ایران مستحکم کرد، در روز تشیع ایشان دیدیم که همه امدند، وی کسی نبود که جلوی دوربین او را ببینیم، مرد عمل و مرد میدان بود.
 
پناهی افزود: حصر اربیل با تدابیر سردار سلیمانی شکسته شد همانگونه که بارزانی در صحبت های خود به این موضوع اشاره کرد،
بزرگداشت سردار سلیمانی می بایست عظیم ترین بزرگداشت ها در کشور باشد، و اگر موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی و کرونا نبود مراسمی در شأن و منزلت این شهید بزرگوار برگزار می شد.
 
 
 
امام جمعه  سی سخت در این مراسم گفت: شهید سلیمانی و شهید فخری زاده قهرمانان با عزت و محبوب ایران و جامعه اسلامی هستند.
 
حجت الاسلام والامسلمین مصباح نژادضمن تسلیت درگذشت آیت الله عظما مصباح یزدی گفت: این فقید بزرگوار از تئوریسین های بزرگ ایران و اسلام بود که فقدان وی را احساس می کنیم.
 
وی بااشاره به حیات طیبه شهدا گفت: مرگ به منزله انتقال است نه از بین رفتن، مفهوم زندگی از دیدگاه بزرگان یعنی جاری و ساری بودن آثار وی حتی پس از مرگ آن.
 
خطیب جمعه سی سخت گفت: شهید سلیمانی در پاسخی به پیشنهاد کاندیداتوری ریاست جمهوری به دلیل محبوبیت خود گفت: من کاندیدای شهادت میشوم، و دیدیم که چگونه محبوبیت وی صدچندان شد، آمریکایی‌ها ملعون و ترامپ که فهمش در حد حیوان و علف است خیال می کند با شهادت وی همه‌چیز از بین رفته است نمیدانند که لحظه به لحظه بر محبوبیت شهید سلیمانی و مکتب وی افزوده می شود.
 
 مصباح نژاد با بیان اینکه شهدا با شهدات خود حیات را تفسیر کردند گفت: سردار سلیمانی دیدگاه مارا نسبت به زندگی تغیر داد، و به تعبیر مقام معظم رهبری این رفیق خوشبخت ما با شهادت به نقطه اوج رشد و تعالی کمال خود رسید.
 
 
حجت الاسلام مصباح نژاد گفت: تاثیر شهدا و بخصوص سردار سلیمانی در زندگی ما به گونه ای است که گویی در بین ما هستند ، در شب سالگرد شهادت سردار سلیمانی عالمی بزرگ از بین ما رفت، و به عبارتی عمار علی به مالک ملحق شد.
 
 
فرمانده سپاه شهرستان دنا نیز در این محفل به بیان متنی ادبی در شأن و منزلت شهید سلیمانی پرداخت و گفت: به برکت شهدا و شهید سلیمانی این محفل برگزار شده است، و شاعران به نحوی اصحاب رسانه و تاثیرگذار هستند، و شاعران سرمایه های ملی هستند و تقدیر و تشکر از حضور با معنا ور در مسیر انقلاب شما دارم.
 
سرهنگ ستوده در ادامه این مراسم از کتابی با مضمون دستنوشته های دانش آموزان و کودکان شهرستان دنا در وصف سردار سلیمانی رونمایی کرد.
 
 
گفتنی است در ادامه این برنامه جمعی از شاعران و فرهنگ دوستان شهر سی سخت با بیان اشعاری زیبا در وصف مقام و منزلت شهید سلیمانی به ادای دین به سردار دلها پرداختند.
 
 
سرهنگ میرزایی( بازنشسته نیروی انتظامی)، سید یاسر سعادت (از معلمان زیست شناسی شهر سی سخت) حمید حسینان (از روستای کریک و واحدیاب حوزه هنری سازمان تبلیغات)، عبدالرضا محمودی(کتابدار روستای درب کلات)، مهرداد بهروزی (قاری قرآن و حماسه سرا از روستا کوخدان) از شاعران و ادیبان شهرستان دنا در این برنامه با بیان اشعار با گویش رسمی و همچنین اشعار لری تحسین حاضرین را برانگیختند.
 
تصاویر  تکمیلی در زیر آمده است:
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.