گروه: اخبار استان خبر: 178647 / تاریخ انتشار : 1399/10/13 ساعت : 17:22
در گفتگو با مدافع حرم و همرزم شهید سلیمانی مطرح شد:

حاج قاسم فرهنگ عاشورا در منطقه را پیاده کرد/علاقه خاص شهید سلیمانی به لرها

علی گرامی مدافع حرم هم استانی گفت: یکی از خاطره هایی که از حاج قاسم دارم و همیشه در ذهنم هست، تعریف و تمجید سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی از لرها بود وی علاقه خاصی به لرها داشت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در آستانه سالروز شهادت سردار سلیمانی ،علی گرامی از مدافعان حرم و همرزمان این شهید والا مقام در گفتگوی اختصاصی با این پایگاه خبری گفت:معرفی هر انسانی به تفکر و اندیشه و مکتبی که آن شخص دارد بر می گردد، حاج قاسم از همان بدو ورود به سپاه هم خود را شناخت و هم مکتب خود و هم مولای خود را  واین مطلب باعث شد  تا یک انسان مخلص بنام  حاج قاسم به دنیا معرفی شود.

 

 این مدافع حرم در ادامه افزود: در زمان هشت سال دفاع مقدس، چهره ایشان و عملکرد ایشان و حضور وی در سخت ترین شرایط و ماموریت ها و عملکرد وی در جغرافیای خاورمیانه، باعث شد تا وی به عنوان یک فرمانده شجاع، به دنیا معرفی شود  وسعادتی بود که در هشت سال دفاع مقدس در منطقه شمال غرب همجوار ایشان باشیم و وی را از نزدیک لمس کنیم .

 

 گرامی گفت: از ویژگی هایی که حاج قاسم داشت این بود که زمان و مکان برای وی معنا نداشت سرما و گرما برای وی معنا نداشت،برای او مهم نبود که در مقابلش کدام یک از دشمنانش قرار گرفته است وی دهها بار به شهادت نزدیک شده بود، اما خواست خدا این بود که ایشان کارهای مهم تری و جهاد بزرگترین را انجام دهد.

 

وی افزود: با توجه به شناختی که فرماندهی کل قوا و فرماندهان عالیرتبه سپاه از ایشان داشتند، ماموریت نیروی قدس را به ایشان واگذار کردند .سردار سلیمانی چه از لحاظ عملکرد و چه از لحاظ کردار، و چه از لحاظ و فرهنگ که با نیروهای تحت امر خود در کشور داشت، همان فرهنگ را در منطقه خاورمیانه و کشورهای مظلوم منطقه پیاده کرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حاج قاسم مکتب مولای خود و سالار شهیدان را مو به مو و به طور کامل رعایت کرد،  و فرهنگ عاشورا در کشورهای منطقه پیاده کرد و توانست هسته های مقاومت را در کشورهای که ماموریت در آنها داشت ، به وجود آورد که اولین گام آنها  جنگ‌های ۳۳ روزه و ۲۲ روزه در لبنان و غزه توان خود را به نمایش گذاشتند.

علی گرامی گفت: یکی از ویژگی های حاج قاسم در خارج از کشور این بود که تمام جوان های مقاومت و مردم مظلوم منطقه شیفته این شهید والامقام شده بودند، و اورا از فرمانده خود می دانستند و به این نتیجه رسیده بودند که تنها کسی که می تواند منطقه را ازدستاشغالگران  آمریکایی و رژیم اشغالگر قدس نجات دهد، شخص سردار سلیمانی است.

 

وی در ادامه ابراز داشت: نکته جالب توجه این است که دشمنان حاج قاسم و دشمنان نظام  وی  را بیشتر از ما می شناختند، و در جاههای هم به قدرت و شجاعت وی  اعتراف کرده بودند، و مستکبران دریافته بودند ، که حاج قاسم خط قرمز آنهاست است،   همچنین عملکرد ایشان در مدت خدمت ایشان تبدیل به یک مکتب آسمانی شده به نام مکتب سلیمانی، وی در زمان رزم با دشمنان خشن و با دوستان با مهربانی و و لبخند رفتار میکرد، همچنین در هنگام جهاد منشی چون  مولایش امیرالمومنین علیه السلام در نبرد با دشمن داشت.

 

 این مدافع حرم و همرزم حاج قاسم در ادامه افزود: خداوند سعادت ای به ما داد که با عنوان سرباز در سوریه حضور پیدا کنم، و در قرارگاهی که بودیم ابتدا برادر سید نصرت الله حسینی فرماندهی یکی از  قرارگاه را بر عهده داشت،  وی در یک درگیری با داعش  به همراه سردار نوعی مقدم توسط دشمن با شلیک یک موشک کرنت  هدف قرار گرفتند، و هر دو نفر مجروح شدند و بعد از سید نصرت حسینی قرارگاهی را که فرماندهی آن را به عهده داشت به سردار عوض شهابی فر واگذار شد.دو بار با سردار شهابی فر سعادتی بود از منطقه ماموریت خود را به سمت قرارگاه مرکزی در شهر حلب سوریه انجام دهیم ، و در منطقه حضور پیدا کنیم و با سردار سلیمانی در آن جلسه جهت ارائه گزارش کار از منطقه تحت ما موریت خود انجام دهیم.

 

گرامی ابراز داشت: آن چیزی که در آن جلسه هویدا و پدیدار بود، اگر شخصی تازه وارد به  آن ورود پیدا  می کرد و سردار سلیمانی را تا الان ندیده بود، و نمی شناخت نمی دانست که وی فرمانده ارشد نظامی در این منطقه است، چون هم خاکی بود و هم مثل همه افراد دور هم جمع شده بودند و اصلا مشخص نبود که در بین آنها فرماندهی یا سربازی وجود دارد.

 

رزمنده دوران دفاع مقدس در بخش دیگری از گفتگوی خود به خبرنگار ما گفت: یکی از خاطره هایی که از حاج قاسم دارم و همیشه در ذهنم هست، تعریف و تمجید سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی از لرها بود وی علاقه خاصی به لرها داشت.

 مدافع حرم هم استانی و از فرماندهان جبهه مقاومت گفت: سردار سلیمانی را باید از ژنرال های سوری  و عراقی و همچنین لبنان های و حتی دشمنان به خصوص آمریکا و اسرائیل و همپیمانان  کشورمان مثل روسیه سوال کرد،  تا در مورد دیدگاه و شناخت آن توضیح دهند، که وی چه کسی است و چه ویژگی هایی دارد، دشمن بهتر از ما  وی را می شناخت و به  هوش و ذکاوت وی به یک فرمانده قدر جنگی اعتراف کرده بود. همچنین مقام معظم رهبری شناخت کاملی از وی داشتند و او را بیشتر از هر کسی می شناخت، و تا جایی که بر وی لقب شهید زنده گذاشتند.

 

گرامی در پایان افزود: با آنکه وی یک فرمانده عالی رتبه نظامی بود ، اتاق کارش خیلی ساده و معمولی بود. و با اتاق کوچکترین رده در نظام فرقی نداشت برای او پست و مقام و ریاست، ارزشی نداشت تمام عمر خود را برای امنیت آسایش این کشور و و ملت‌های مظلوم منطقه سپری کرد ،خانواده زن و فرزند خود را رها کرده بود، و هزاران کیلومتر آن طرف تر برای آسایش و امنیت ملی ما در جبهه ها حضور داشت. و همین امر باعث شد،  تامردم به خوبی وی را درک کنند و عملکرد وی را از زمان شکل گیری انقلاب اسلامی تا لحظه شهادت شان را به خوبی درک کنند. و یک شخصی  که فراجناحی بود، همانطور که دیدیم در تشییع جنازه این شهید والامقام ،ز هر نوع سلایق  و از شهرهای مختلف کشورمان خود را برای تشکیل جنازه این شهید والا مقام به کرمان رساندند حتی افرادی که ما در مورد ظاهر آنها نظر بد می دهیم ولی با چشمانی اشکبار در سوگ سردار گریستند.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.