گروه: اخبار استان خبر: 178626 / تاریخ انتشار : 1399/10/13 ساعت : 08:12
درگفتگو با صبح زاگرس مطرح شد؛

شهادت "حاج قاسم" باعث تقویت جبهه مقاومت شد

داور بین المللی بوکس کشور گفت:شهادت حاج قاسم در تقویت جبهه مقاومت چه در منطقه و چه در خارج از منطقه بسیار موثر بود که باعث انزجار و تنفر بیشترجبهه مقاومت از استکبار جهانی و نظام سلطه شد و از این رو دشمن به اهداف خود نرسید و بازهم ناکام ماند.

 امین گنجون، داور بین المللی بوکس کشور در گفتگو با صبح زاگرس؛ در خصوص تبیین ابعاد تاثیر شهادت حاج قاسم در منطقه گفت:انسان های خوب نه خاطره اند و نه تاریخ بلکه حقیقت روزگار خویشند تولدشان صمیمت بارانی است که دانه را به ضیافت رویش می برد و مرگشان شکست آینه تمام قدی است که آفتاب را به هزاران زبان معنا می کند.

وی افزود:بنابراین تشییع تاریخی و ماندگار سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی را باید در دو بعد ملی و بین المللی بررسی و نتیجه گیری کرد که البته قبل از آن این تاثیرگذاری را باید در شخصیت ایشان جستجو کرد همانطور که همه می دانیم ایشان دارای شخصیتی با نفوذ ،معنوی و کاریزماتیک بودند و به لطف پروردگار بر همین اساس بردلها نفوذ کردند و از او یک چهره خاص و انتخاب شده ساخت.

گنجون در ادامه تصریح کرد:حاج قاسم به همین دلیل سردار دلها نام گرفت ، فرمانده ای با ذکاوت و با درایت که از ایشان به جای یک فرمانده جنگ سالار، یک فرمانده استراتژیست ساخت و در میادین جنگ و با نیروهای تحت امرشان معادلات نظامی و راهبردی دشمن را مدیریت می کردند.

داور بین المللی بوکس کشور گفت:اما درخصوص تشییع تاریخی سردار سلیمانی که آنهم ریشه در شخصیت معنوی ،نافذ و رها شده ایشان دارد در حالی که  تشییع باشکوه حاج قاسم در بُعد ملی نقشی وحدت آفرین و منسجم کننده نیز ترسیم کرد، گرچه شهادت ایشان ایران را در حزن و اندوه بزرگی فرو برود ولی تشییع پیکر مطهر آن شهید والا مقام درس و بُعد دیگری از شخصیت ایشان را به نمایش گذاشت.

وی در ادامه اظهارکرد:بنابراین تمام اقشار ملت ایران با هر گونه سلیقه فکری، سیاسی، فرهنگی و هنری در این تشییع به صورت خودجوش حضور یافتند و آن حماسه را به نمایش گذاشتند و نشان دادند که مردم ایران با هر سلیقه فکری در شرایط خاص ید واحدی هستند و اتحاد و انسجام خود را در دفاع از کشورشان حفظ می کند و از این رو دشمن به هدف خود که همانا ناامید کردن مردم و ایجاد تنش و تفرقه بود ،دست نیافت.

گنجون افزود:اما در بعد بین المللی، شهادت حاج قاسم در تقویت جبهه مقاومت چه در منطقه و چه در خارج از منطقه بسیار موثر بود که باعث انزجار و تنفر بیشترجبهه مقاومت از استکبار جهانی و نظام سلطه شد و از این رو دشمن به اهداف خود نرسید و بازهم ناکام ماند.

داور بین المللی بوکس کشور گفت:بنابراین همانگونه که سردار دلها در میادین جنگ تعیین کننده و نقش آفرین بودند بنابراین شهادت ایشان نیز معادلات دشمن را برهم زد و باز هم تعیین کننده میادین جنگ سردار شهیدمان بود.

وی در ادامه با اشاره به موضوع انتقام سخت گفت:در خصوص انتقام معتقدم که انتقام نباید از روی هیجان و احساس باشد و باید با درایت و در خور باشد، چرا که حاج قاسم تنها یک فرمانده و شخصیت معنوی نبودند بلکه حاج قاسم سلیمانی یک مکتب،تفکر و استراتژی است که با شهادت ایشان این تفکر و استراتژی و راهبرد هم ماندنی خواهند بود  چرا که  رهروانی دارد که پایانی در آن نیست.

گنجون ادامه داد: درباره انتقام هرکسی هم نظر خودش را دارد و آنچه که مهم است تصمیم گیران و متخصصان این امر هستند، به عنوان یک فرد از این جامعه معتقدم که پیشرفت منطقی و با درایت در تمامی ابعاد اقتصادی ،نظامی، صنعتی، فرهنگی و اجتماعی می تواند ایران را سربلندتر از همیشه کند و همانی شود که سردار دلها می خواست.

داور بین المللی بوکس کشور گفت:حاج قاسم  اسلام را برای ایران و ایران را برای اسلام و هر دو را برای انسانیت و سرافرازی می خواستند و آنهایی که در بحث انتقام موضع گیری می کنند به نظرم باید اول مقوله انتقام و ابعاد آن برایشان تعریف و تبیین شود چرا انتقام فقط برخورد نظامی نیست و راهکاری های دیگری هم می توان برای انتقام هم مطرح کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.