گروه: اخبار استان خبر: 178528 / تاریخ انتشار : 1399/10/11 ساعت : 09:57

ماجرای حاشیه ساز یک نوزاد در بیمارستان امام سجاد(ع) شهر یاسوج

مسئول بخش نوزادان بیمارستان امام سجاد(ع) شهر یاسوج توضیحاتی در خصوص ماجرای یک نوزاد نارس در این بیمارستان ارائه داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، یکی از مخاظبان این پایگاه خبری عکسی از وضعیت نامناسب یک نوزاد ارسال کرد و گفت: این کودک در بیمارستان امام سجاد(ع)شهر یاسوج بستری بود که متاسفانه بعد از تزریق دارو ها و سرم در ناحیه پا دچار التهاب شدید شده است.

این فرد ضمن گلایه از پرسنل بیمارستان امام سجاد(ع) شهر یاسوج خواستار پیگیری این موضوع شد.

خبرنگار این پایگاه خبری در تماس با مسئولان بیمارستان امام سجاد(ع) شهر یاسوج موضوع را پیگیری کردند که در زیر می خوانید.

خانم اکبری مسئول بخش نوزادان بیمارستان امام سجاد(ع) شهر یاسوج گفت: این نوزادنارس بوده و قریب به سه هفته است که در بخش نوزادان بیمارستان بستری است، کودک نارس شرایط خاصی دارد، همکاران ما هیچ کوتاهی در رسیدگی به این نوزاد انجام نداده اند.

 وی گفت: همکاران من ساعت 4 صبح رگ این نوزاد را گرفتند و حس کردند که این رگ برای سرم خوب نیست و رگ را عوض کرده اند، نوزاد خصوصا نزواد نارس دارای رگ های بسیار ضعیف و شکننده است، نوزاد سه دارو می گیرد که اگر رگ پاره شود حتی اگر به مقدار خیلی کم به خارج از رگ منتقل شود احتمال آسیب زدن به بافت وجود دارد.

مسئول بخش نوزادان بیمارستان امام سجاد(ع) شهر یاسوج افزود: این موضوع نه تقصیر پزشک و نه تقصیر پرستار است، این عوارض دارویی است، این موضوع تنها در یاسوج وجود ندارد و گاهی ممکن است رخ دهد، چنین مورادی گاهی وجود دارد و ربطی به پرستار و پزشک ندارد عوارض دارویی است.

اکبری افزود: کوچک ترین سهل انگاری از طرف بیمارستان صورت نگرفته است، انصاف نیست کار پرسنل را زیر سوال بریم، این نوزاد در شرایط بسیار بدی قرار داشت، خیلی ضعیف بود و رگش پاره شد و این التهاب ایجاد شده ناشی از پارگی رگ است که عوارضی را ایجاد کرده.

وی تصریح کرد: پرسنل ما زحمات زیادی می کشند نباید برای یک عارضه دارویی زحمات پرسنل را زیر سوال ببریم، دارو غلظت بالایی داشت و با پارگی رگ دچار کمی آسیب شد، این نوزاد اکنون در شرایط بدی قرار ندارد، باید ببینیم شرایط چگونه پیش می رود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
مریم
1399/10/11 - 13:48
نوزاد مقصره.... شما و روساتون از گل بهترین...
rateup 2
 ratedown 1
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.