گروه: اخبار استان خبر: 168181 / تاریخ انتشار : 1399/10/6 ساعت : 13:24

آخرین وضعیت بازگشایی مدارس در شهرهای نارنجی و زرد/آیا محدودیت تردد شبانه خودروها ادامه دارد؟

سخنگوی ستاد کرونا آخرین وضعیت بازگشایی مدارس و همچنین زمان ادامه محدودیت تردد خودروها در شب را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به گزارش جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا  اظهار کرد: وضعیت جدیدی در حال رخ دادن بوده و بیماری اروپا را در برگرفته است، روند بیماری در آمریکا و اروپا رو به افزایش است و در دنیا تعداد ابتلا از مرز ۸۰ میلیون نفر گذشت.

وی با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در ایران بیان کرد: روند بیماری در کشور ما در ۳۰ استان نزولی بوده و تنها استان مازندران روند به طور کامل نزولی نشده است و در این استان با اقدامات صورت گرفته روند نزولی خواهد شد.

رئیسی گفت: ۳۳۰ شهر زرد و ۱۰۸ نارنجی هستند و شهر قرمز نداریم و امیدواریم شهرهای نارنجی به مرور به رنگ زرد تغییر کنند و نکته مهم این است که این دستاورد نتیجه رعایت دستورالعمل ها و همکاری دستگاه ها، مردم، اصناف،کسبه، بازاری ها و نظارت ها بر دستورالعمل ها به کمک بسیج و نیروی انتظامی وبه دنبال اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی است.

وی درباره آخرین مصوبات و مباحث مطرح شده در ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: یکی از مصوبات جلسه امروز در این زمینه بود که با توجه به ارزیابی‌های انجام شده در کشور و گزارش دانشگاه‌های علوم پزشکی، یکی از اقدامات بسیار موثر بوده است و هزینه کمی دارد و باعث ایجاد محدودیت شدید نمی‌شود، منع تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد است و به همین دلیل امروز مصوب شد که در شهرهای زرد نیز این منع تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد ادامه پیدا کند.

بازگشایی پایه اول و دوم ابتدایی رای نیاورد

رئیسی گفت: در ستاد مقابله با کرونا پیشنهادی مطرح شد مبنی بر اینکه مدارس پایه اول و دوم ابتدایی بازگشایی شود که این موضوع در کمیته تخصصی مطرح شد و رای نیاورد و مدارس همچنان غیرحضوری برگزار می‌شود تا در آینده شرایط بهتری فراهم شد و بعد از بحث اجرای واکسیناسیون و قطع زنجیره انتقال در سال آینده اگر شرایط فراهم شود، آن زمان به سمت بازگشایی مدارس می‌رویم. بنابراین همچنان مدارس به صورت غیر حضوری خواهد بود و حتی برگزاری کلاس های حضوری برای پایه‌های اول و دوم ابتدایی منتفی شد و این موضوع رای نیاورد.

وی ادامه داد: امیدواریم مردم ما در ادامه نکات بهداشتی را رعایت کنند تا به سمت ایجاد محدودیت‌های شدید نرویم. در این مدت بازاریان همکاری خوبی داشتند و این همکاری موجب شد تا دستاوردهای کنونی حاصل شود، ما به یاد داریم بعد از آرامش اردیبهشت ماه، برخی تجمعات منجر به شعله ور شدن بیماری و افزایش مرگ و میر شد و نباید به سمت عادی انگاری برویم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: در حال حاضر میزان بستری در کشور روزانه بیش از ۴۰ درصد و مرگ و میر نسبت به یک ماه پیش بیش از ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است و باید توجه داشت که دورهمی‌های خانوادگی و شب نشینی‌ها در خیز مجدد بیماری می‌تواند بسیار موثر باشد و اگر این نکات رعایت نشود، ممکن است شاهد پیک مجدد بیماری باشیم.

رئیسی اظهار کرد: از ابتدای طرح شهید سلماینی تاکنون بررسی کرده ایم و دریافتیم که اگر روند قبلی ادامه پیدا می‌کرد، ۵۰ هزار بستری کرونا بیشتر داشتیم و با اجرای طرح‌ شهید سلیمانی ۵۰ درصدی بستری و ۷ هزار و ۵۰۰ مرگ کمتر اتفاق افتاده است  اما اگر ما رعایت نکنیم این اعداد می تواند معکوس  شود و شاهد پیک بیماری کرونا در اسفند و بهمن باشیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.