گروه: اخبار استان خبر: 167775 / تاریخ انتشار : 1399/9/29 ساعت : 16:58
گزارش ویژه:

آخرین وضعیت پروژه های جهش تولید در شهرستان بهمئی+تصاویر

پروژه های عمرانی سدایلی آباد، مصلی شهرلیکک و آسفالت معابر شهر لیکک سه پروژه مهم جهش تولیدشهرستان بهمئی هستند که میزان پیشرفت این پروژه ها از 50تا 90درصد می باشند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید، برخی از پروژه های شاخص استان در قالب پروژه های جهش تولید با اعتبارات ویژه ای در نظرگرفته شدند که می بایست ظرف مدت یک سال تا دوسال این پروه ها تکمیل و به بهره برداری برسند.

 

در بهمئی سه پروژه تکمیل سد ایلی آباد ممبی،مصلای بزرگ شهرستان و آسفالت معابر شهر لیکک بعنوان پروژه های منتخب این طرح بودند که در ادامه به آخرین وضعیت آنها اشاره می شود.

 

سد خاکی ایلی آباد:

 

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بهمئی در مورد آخرین وضعیت پروژه سد خاکی ایلی آباد به خبرنگار ما گفت: امسال با قرارگرفتن طرح ساخت مرحله دوم سد خاکی ایلی آباد در زیرمجموعه طرح‌های جهش تولید استان، ۱۱۰ میلیاد ریال برای اجرای مرحله دوم آن شامل احداث خط انتقال، خرید و نصب ایستگاه پمپاژ و برق و ساخت استخر‌های ذخیره اختصاص یافت.
 

رضا راهدار بهمئی تصریح کرد: پیمانکار فاز دوم این سد خاکی مشخص و فعالیت خود را آغاز کرده است.
 
 
وی افزود:سوله محل ایستگاه در خارج از شهرستان ساخته شد  و آماده نصب است ، قرارداد خرید لوله نیز با شرکت سازنده به زودی بسته می‌شود.
 

رئیس جهاد کشاورزی بهمئی در این راستا گفت:مرحله اول سد خاکی ایلی آباد شهرستان بهمئی در دهه فجر سال ۱۳۹۷ به بهره برداری رسید و عملیات اجرای این سد در سال ۱۳۸۹ در سه مرحله آغاز شد که تا کنون ۱۰۰ میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده است.
 
 
راهدار بهمئی ظرفیت آبگیری این سد خاکی را پنج میلیون متر مکعب آب اعلام کرد و گفت: با بهره برداری کامل از سد خاکی ایلی آباد علاوه بر ایجاد جاذبه‌های گردشگری، زمینه آبیاری ۴۵۰ هکتار از باغ‌های مناطق زیر دست نیز فراهم می‌شود.
 
مصلای شهر لیکک:
 
 
 
فرماندار بهمئی تصریح کرد: احداث مصلای نماز جمعه شهر لیکک دومین پروژه اولویت دار شهرستان است که امسال 10 میلیارد ریال برای تکمیل آن در نظر گرفتیم .
حکمت اله سنایی افزود100 درصد اعتبارامسال پروژه جذب شد،این پروژه 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .
وی گفت:بخشی از زمین مصلا در اختیار جهاد کشاورزی است که قرار است به زودی تحویل داده شود تا سرویس های بهداشتی احداث شود ،در این صورت امکان بهره برداری از پروژه مهیا می شود. 
 
آسفالت معابر شهری لیکک
 
 
 
سنایی آسفالت معابر شهری لیکک را سومین پروژه اولویت دار شهرستان بهمئی در قالب طرح های جهش تولید استان عنوان کرد و گفت:برای این پروژه 7 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفتیم که به صورت 100 درصد جذب شد.
انتهای پیام/
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.