گروه: اخبار استان خبر: 167405 / تاریخ انتشار : 1399/9/23 ساعت : 11:27

تشریح برنامه روستاگردی از زبان فرماندار دنا/ پروژه ای که حاوی خبرهای خوش برای روستانشینان دنا است

فرماندار دنا در خصوص برنامه روستاگردی خود گفت: در کنار مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان دنا از مشکلات روستاها غافل نبوده ایم و روستاگردی را همچنان ادامه می دهیم و خدمات رسانی میکنیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس فرماندار دنا در خصوص برنامه روستاگردی خود گفت: در کنار مبارزه با ویروس کرونا در شهرستان دنا و اجرای طرح شهید سلیمانی، هیچ زمانی از مشکلات روستاها غافل نبوده ایم و روستاگردی را با حداقل افرداد همچنان ادامه می دهیم و خدمات رسانی میکنیم.

 
 
پناهی گفت: تا کنون چندین مرتبه به حوزه "شبلیز"، "سادات محمودی" ، "مازه کز و دشت بز"، نقاط مرزی شهرستان دنا و اخیرا هم به روستای بهرام بیگی به منظور بررسی مشکلات و مرتفع کردن آنان سفر کردیم.
 
 
وی هدف از برنامه روستاگردی را حل مشکلات روستانشینان عنوان کرد و افزود: طرح هایی در این روستاها در دست اجرا داریم که بطور دائم میزان پیشرفت انهان را رصد می کنیم، همچنین مردم مطالبات و خواسته هایی دارند که در این بازدیدها اگر شرایط اعتباری مناسب باشد اقدام میکینم.
 
 
پناهی در ادامه به بخشی اقدامات صورت گرفته در روستاگردی اشاره کرد و گفت: لوله کشی آب در "مازه کز و دشت بز"، مرتفع شدن مشکلات برق و طرح هادی و آبرسانی در دهستان "شبلیز"، حل مشکل آب آشامیدنی و آبگرفتگی در "مروچنار و کتک" سادات محمودی با همکاری و همراهی نیروهای جهادی سپاه شهرستان دنا، در روستای "کتا" اختصاص مبلغی برای اجرای طرح هادی و تهیه خودروی پسماند و اختصاص اعتبار صدمیلیون تومان به حوزه گردشگری و صنایع دستی در "میمند"، در روستهای "رودشتی" و "بنستان " رفع مشکل باغات و مجتمع رفاهی بین راهی، در حوزه "بهرام بیگی" نیز دیوار حایل، آنتن دهی تلفن، جاده قبرستان مرتفع شد، و در  "سمرون" پمپاژ آب نیز مشکلاتی داشت که در دست اقدام و اجراست.
 
 
فرماندار دنا در خصوص مشکلات زیرساختی در حوزه مخابرات و آنتن دهی تلفن همراه و اینترنت در برخی از روستاهای شهرستان دنا گفت: این زیرساخت در روستاهای  کریک، دارشاهی، بخش پاتاوه، بهرامبیگی، میمند، بادمگان، بن زرد وخونگاه حل شده و برخی روستای دیگر را پیگیر هستیم.
 
 
پناهی  به مشکلات آرد روستایی اشاره کرد وگفت: در یک مرحله20 تن و در یک مرحله 5 تن به آرد روستایی اضافه کردیم .در حوزه کشاورزی بالای 30 جدول روستایی در برنامه  داریم که از 40 تا 100 درصد پیشرفت داشته است.
 
 
وی به آسفالت روستایی اشاره کرد و گفت: در روستای اقبال آباد سی سخت منتظر قیر رایگان هستیم که خبرهای خوبی در راه است و در روستای توتنده طی همین روزها درحال آسفالت ریزی به طول یک کیلومتر هستیم.
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.