گروه: اخبار استان خبر: 167239 / تاریخ انتشار : 1399/9/20 ساعت : 16:34
نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی سد سقاوه در 1400

روشنفکر به همراه مدیران استانی و شهرستانی، با حضور در روستای سقاوه شهرستان مارگون، از محل پیش‌بینی شده برای احداث سد خاکی سقاوه بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ مهدی روشنفکر نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی صبح امروز به همراه جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از پروژه‌های عمرانی شهرستان‌های بویراحمد و مارگون بازدید کرد.

 
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کهگیلویه و بویراحمد در تشریح پروژه سد خاکی سقاوه اظهار داشت: با توجه به اینکه منطقه سقاوه در شهرستان مارگون در آینده به یک شهرک صنعتی بزرگ تبدیل می‌شود، و از آنجا که اکثر صنایع به آب مصرفی نیاز دارند، و با عنایت به رشد جمعیتی شهرستان مارگون و همچنین ظرفیت منطقه برای کشاورزی احداث سد خاکی سقاوه در دستور کار قرار گرفت.
 
 
رسول فرهادی در ادامه افزود: مطالعات سد مخزنی با ظرفیت نه میلیون متر مکعب به صورت خاکی و با ارتفاع ۴۵ متر انجام شده‌است.
 
 
وی خاطرنشان کرد: مصوبات مربوطه برای احداث سد آبی سقاوه، اعم از تخصیص وزارت نیرو، مجوز‌های زیست محیطی، باستان‌شناسی و میراث فرهنگی اخذ شده‌است.
 
 
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای گفت: مطالعات فاز اول این سد به پایان رسیده و مطالعات توجیه اقتصادی طرح نیز مصوب شده‌است، و باید اسناد مناقصه طرح آماده شود.
 
 
وی تصریح کرد: انتظار می‌رود با توجه ویژه مسولان در بودجه سال آینده اعتبار لازم برای عملیات اجرایی در نظر گرفته شود.
 
 
رسول فرهادی گفت: این سد علاوه بر تامین آب شرب و مصارف صنعتی می‌تواند در تامین آب هزار هکتار از اراضی منطقه کمک شایانی کند.
 
 
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان در پایان افزود: اگر اعتبارات لازم برای احداث سد تخصیص داده‌شود، ظرف مدت سه سال این پروژه به بهره‌برداری خواهد‌رسید.
 
 
مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به زیرساخت‌های عمرانی به ویژه در مناطق روستایی و کمتر برخوردار گفت: بهترین راه برون رفت مناطق از محرومیت ایجاد طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی، در راستای تحقق توسعه پایدار می‌باشد.
 
 
وی خاطرنشان کرد: مصوبات لازم سد سقاوه اخذ گردیده و مطالعات فاز اول انجام شده‌است، و امیدواریم با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این پروژه در سال آینده در ردیف پروژه‌های کد دار قرار بگیرد، و عملیات اجرایی آن آغاز شود.
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.