گروه: اخبار استان خبر: 167214 / تاریخ انتشار : 1399/9/20 ساعت : 06:05

آغاز کمک‌رسانی بسیج به نیازمندان اقلیت‌های دینی از اواخر آذرماه

دبیر کمیته ادیان الهی نهضت کمک مومنانه سازمان بسیج گفت: فرایند کمک‌رسانی به خانواده‌های نیازمند و معسر اقلیت‌های دینی استان تهران از اواخر آذرماه و در ایام عید این هموطنان آغاز می‌شود تا کمک‌هایی به عنوان عیدی به دست آنان برسد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از ابراهیم محمددوست، دبیر کمیته ادیان الهی نهضت کمک مومنانه سازمان بسیج در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: سازمان بسیج در مرحله سوم کمک مومنانه بنای کمک‌رسانی به خانواده‌های نیازمند و معسر اقلیت‌های دینی همچون کلیمیان، زرتشتیان و مسیحیان را در دستور کار دارد که امسال براساس تصمیم‌گیری‌های صورت گرفته این طرح به صورت آزمایشی در استان تهران انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: در جلسه اخیر این کمیته تصمیم‌گیری شد تا آمار دقیق خانواده‌های معسر از سوی نمایندگان و مسئولین این اقلیت‌ها ارائه شود تا بتوانیم برای کمک‌رسانی برنامه‌ریزی کنیم.

آغاز کمک‌رسانی به خانواده‌ها از اواخر آذرماه

محمددوست افزود: بناست در این مرحله در قالب تهیه بسته‌های ارزاق، اقلام بهداشتی و یا آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد به خانواده‌های نیازمند اقلیت‌های دینی کمک‌رسانی کنیم که این کمک‌ها برای کلیمیان در ایام عید آن‌ها در اواخر آذرماه خواهد بود و برای مسیحیان نیز از ۵ تا ۱۰ دی‌ماه همرمان با میلاد حضرت مسیح (ع) است. زمان کمک‌رسانی به خانواده‌های زرتشتی نیز در ایام عید آن‌ها خواهد بود.

خیران پای کار کمک به اقلیت‌ها

دبیر کمیته ادیان الهی نهضت کمک مومنانه سازمان بسیج با اشاره به اینکه این کمک‌ها به عنوان عیدی به این خانواده‌ها ارائه خواهد شد، گفت: هزینه مورد نیاز این کمک‌ها، از سوی خیرین تأمین شده است و هیچ نهاد دولتی در آن مشارکت ندارد و بسیج به عنوان ناظر پیگیر اجرای الین طرح است.

وی افزود: کمک‌رسانی به خانواده‌های اقلیت‌های دینی استان‌های دیگر در سال آینده اجرایی خواهد شد.

همه پیروان ادیان در ایران باهم‌اند

محمددوست در پایان خاطرنشان کرد: پیروان دیگر ادیان الهی حاضر در تهران انجام این کمک‌رسانی‌ها را کار خداپسندانه‌ای می‌دانند که باید تمام دنیا از آن خبردار شوند تا بدانند ایرانیان پیرو ادیان الهی مختلف همه با هم هستند و براساس توصیه‌های الهی به یکیدیگر کمک می‌کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.