گروه: اخبار استان خبر: 167110 / تاریخ انتشار : 1399/9/17 ساعت : 17:42
قابل توجه استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛

کوه درسی در لوداب کهگیلویه و بویراحمد/نبود اینترنت دانش آموزان را آواره بیابان کرد+تصاویر

نبود اینترنت در لوداب از توابع شهرستان بویراحمد دانش آموزان این منطقه را در سرمای پاییز آواره کوه و بیابان ها کرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جایگزین شدن کلاس های مجازی به جای کلاس های حضوری مشکلات زیادی برای دانش آموزان و دانشجویان مناطق محروم ایجاد کرده است، برخی ها یا گوشی هوشمند ندارند و یا اینترنت محل زندگی شان جوابگوی کلاس های آنلاین نیست.

خانواده هایی که در وضعیت مالی نا مناسب هستند و چند دانش اموز در خانه دارند نیز با مشکلاتی دیگر دست و پنجه نرم می کنند و این چند دانش آموز باید همه از یک گوشی استفاده کنند که باز هم باعث عقب افتادن در درس ها و یا وارد شدن استرس به آن ها می شود.

دانش آموزان زیادی در نقاط مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد زندگی می کنند که مشکل گوشی هوشمند را به سختی حل کردند و اکنون با مشکل نبود اینترنت و پایین بودن سرعت اینترنت دست و پنجه نرم می کنند.

دانش آموزان منطقه محروم لوداب از جمله دانش آموزانی هستند که به سختی در حال گذراندن سال تحصیلی 99-1400 هستند، پایین بودن سرعت اینترنت در این منطقه باعث شده است که هر روز 2 کیلومتر راه را طی کنند تا به بیابانی برسند که در آن جا سو سویی از اینترنت دیده شود.

این دانش اموزان که قرار است آینده این کشور را بسازند در چنین وضعیت تاسف باری در حال تحصیل هستند و در آن طرف مسئولان ما با افتخار اعلام می کنند که روستاهای کشور قرار است زیر پوشش اینترنت بروند اما این اینترنت چه زمانی قرار است برقرار شود جای سوال دارد.

برخی از دانشجویان منطقه لوداب نیز مجبور هستند شب را در این بیابان  سر کنند تا از دیگر هم کلاسی های خود عقب نیفتند و بتوانند سال تحصیلی را به اتمام برسانند.

کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کوهستانی بودن جز سردترین استان های کشور است و اکنون که در فصل سرما قرار داریم ممکن است این دانش اموزان در اثر سرمای زیاد دچار بیماری شوند،مسئولان  برای مواظبت از آن ها کلاس ها را مجازی کردند که به کرونا مبتلا نشوند و جالب اینجاست که اکنون که کلاس ها مجازی است خیلی از دانش اموزان دچار آنفولانزا و یا سرماخوردگی شدید می شوند.

در زیر تصاویر دانش آموزان منطقه محروم لوداب را مشاهده می کنید که برای دسترسی به اینترنت و شرکت در کلاس های آنلاین سر به کوه و بیابان گذاشته اند تا شاید در نقطه ای از این کوه که  اینترنت سوسو می کند بتوانند درس بخوانند.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.