گروه: اخبار استان خبر: 167097 / تاریخ انتشار : 1399/9/17 ساعت : 14:06

عجز مسئولان استانی در تامین آب شرب شهرهای مادوان و یاسوج

بیش از 4 سال از طرح تحقیقاتی تامین آب شرب شهرهای یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد و شهر مادوان و روستاهای اطراف آن می گذرد تا با تغییر 2استاندار استان و2 مدیر عامل آبفا همچنان این مدیران در تامین آب این شهرها ناتوان هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس طرح ساخت تصفیه خانه «تنگ کبوتری مهریان» یاسوج از مصوبات سفر هیات دولت در مردادماه سال 95 به این استان بود که عجز مدیران استانی از تکمیل و بهره برداری آن باعث تشنه شدن کام بیش از یکصد هزار نفر جمعیت ساکنان شهر مادوان ، روستاهای مهریان ، بلهزار و بخشی از ساکنان شهر یاسوج شده است.

 

در خرداد ماه سال گذشته فیض الله پاسره مدیر عامل آبفای استان در اظهار نظر کارشناسی شده از میزان دبی چشمه مهریان در تنگ کبوتری در سخت ترین شرایط به بیش از 1 هزار و 200 لیتر بر ثانیه خبر داد و گفت :آب شهرهای مادوان ،یاسوج و روستاهای بلهزار و مهریان با کمتر از 200 لیتر بر ثانیه تامین می شود.

 

مسئولان استانی و شهرستان بویراحمد به خوبی از نیاز شهرهای یاسوج و مادوان با توجه به افزایش روز افزون جمعیت این مناطق به آب شرب خبر دارند و اگر رصدی در فضای مجازی و رسانه ای استان داشته باشیم به خوبی از ابراز گلایه های مکرر شهروندان در سالهای اخیر به این نیاز اساسی خبر دار می شویم اما جای سوال است چرا این مصوبه سفر رئیس جمهور به کهگیلویه و بویراحمد در بایگانی دستگاه های متولی خاک می خورد و علت عجز مسئولان ازتامین این خواسته به حق مردم با وجود تغییر 2 استاندار و 2 مدیر عامل آبفا در استان چیست؟

 

در سالهای اخیر مسئولان استانی و شهرستانی مادوان و یاسوج را از شهرهای با مهاجرت پذیری بالا در کشور عنوان کرده اند که توجه به اهمیت تامین آب برای تداوم حیات  این مردم را نباید به مسائلی حاشیه‌ای گره زد و همانگونه که کارشناسان آبفا عنوان کرده اند یک پنجم آب تنگ کبوتری تامین کننده نیاز جمعیت زیادی از انسان ها می باشد .

 

بحران آب در پر آب ترین شهر ایران یکی از چالش های پیش روی این سالهای مسئولان استانی است که به احتمال فراوان و با افزایش روز افزون جمعیت در بهار و تابستان 1400 با آن روبرو خواهیم بود تا همچنان مسئولان استانی با فرصت سوزی نخواهند این چالش اساسی را از بین ببرند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.