گروه: اخبار استان خبر: 166952 / تاریخ انتشار : 1399/9/14 ساعت : 13:27
آنچه در نمازجمعه این هفته استان مطح شد؛

اولین ضربه کاری را مجلس انقلابی علیه ترور شهیدفخری زاده زد

نماز جمعه این هفته به دلیل اجرای دستورالعمل های بهداشتی تنها در برخی از شهرهای استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز جمعه این هفته به دلیل اجرای دستورالعمل های بهداشتی تنها در برخی از شهرهای استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

 

یاسوج:

آیت‌الله سید نصیر حسینی در پیام جمعه امروز شهر یاسوج به روایتی از امام باقر(ع) اشاره و اظهار کرد: امام پنجم می‌فرمایند پیامبر در حجه‌الوداع خطبه‌ای ایراد فرمودند که در بخشی از آن خطبه آمده است به خدا قسم چیزی که شما را به بهشت نزدیک کند و همه آن چیزی که شما را از جهنم دور می‌کند را دستور داده‌ام و آن انجام واجبات و پرهیز از محرمات است که نگاه و حرف و سخن و فعل حرام را شامل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در پیام جمعه امروز 14 آذر 99 شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: پیامبر می‌فرماید آن چه که شما را به بهشت نزدیک می‌کند و از جهنم دور به شما ابلاغ کرده‌ام، روح الامین به من ابلاغ کرده که انسان نمی‌میرد تا این که رزق او تمام شود چرا که از همان ابتدا مشخص است رزق و ورزی هر انسان چه میزان است.

وی ادامه داد: از همین رو انسان باید در طلب روزی حریص و طماع نباشد و برای رسیدن به مال دنیا و پست و مقام در صحنه رقابت به هر کاری دست نزنند و این گونه نباشد که برای ازدیاد روزی به دنبال سرقت و تجاوز و تعدی به مال دیگران باشد.

امام جمعه مرکز استان گفت: البته دزدی کردن کاری به دست تنگی افراد ندارد برخی به آن چه که دارند قانع نیستند و به بیت‌المال تجاوز و تعدی می‌کنند، به دنبال گرفتن رزق و روزی دیگران برای خود هستند که پیامبر می‌فرماید برای رسیدن به هر چیزی در مسیر معصیت خداوند نباید گام برداشت.

 

امام جمعه مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه اظهارات خود در پیام جمعه امروز شهر یاسوج تصریح کرد: ان چه که ما را از بهشت دور و به جهنم نزدیک می‌کند را خداوند برای ما بیان کرده و در لسان پیامبر و اولیا الله آمده است امروزه غالب مردم حرام و حلال خدا را می‌دانند لذا حجت برای آن‌ها تمام است.

آیت‌الله حسینی در بخشی دیگر از پیام جمعه این هفته شهر یاسوج به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و با تبریک و تسلیت شهادت دانشمند بزرگ هسته‌ای شهید فخری‌زاده به رهبری و ایران و جهان اسلام گفت: چه قبل و چه بعد از انقلاب دست استکبار و استثمار به خود این ملت آلوده شده و جنایت‌های هولناک کرده‌اند.

وی گفت: آن‌ها تلاش دارند کشور ما را از مسیر شکوفایی و قدرتمند شدن باز دارند و هر عاملی که می‌تواند این ملت را رشد دهد از بین ببرند یکی از دستاوردها رشد دانشمندان ماست که در شکوفایی کشور نقش موثر دارند.

آیت‌الله حسینی تاکید کرد: این‌ها وقتی می‌بینند که ایران در مسیر قدرتمند شدن است آن را به عنوان عامل تهدید خود می‌بینند و تلاش دارند تا آن‌ها را از سر راه خود بردارند در طول تاریخ انسان‌های بزرگی از ما گرفتند از امام جمعه در محراب عبادت تا مردم عادی در کوچه و بازار و این سال‌ها رو به ترور دانشمندان آورده‌اند.

این خطیب جمعه گفت: سالیان متمادی برای دکتر فخری‌زاده نقشه کشیدند و در این عملیات او را به شهادت رساندند و مایه افتخار است که انسانی به دست کفار و پلیدترین انسان‌ها کشته شود.

وی ادامه داد: این شهید در مقابل صهیونیست جهانی حرکت می‌کرد و علم او در خدمت اسلام و انقلاب و ولایت بود خیلی دانشمندان هم بوده‌اند که در خدمت دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده و هستند که عملکرد شهید فخری‌زاده مقابل چنین دانشمندانی بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان به مناسبت روز یکشنبه ۱۶ آذر روز دانشجو اشاره کرد و گفت: سرمایه عظیم کشور به شمار می‌روند و ظرفیت بالقوه جامعه هستند و امروز به عنوان یک ظرفیت بالفعل در عرصه سیاسی و فرهنگی نقش اساسی دارند انقلاب از حوزه و دانشگاه شروع شد و امروز توسط این دو گروه پشتیبانی می‌شود.

این استاد حوزه‌های علمیه گفت: برخی انقلاب‌ها در جهان انقلاب اندیشمندان و فرهیختگان نیست اما برای پیروزی انقلاب ما خون بسیاری از اندیشمندان و علما و طلاب و دانشجویان ریخته شده که از امتیازات انقلاب ما و خصوصیات منحصر به فرد انقلاب اسلامی ایران است.

وی گفت: دانشجویان همیشه در صحنه حاضر هستند دست‌هایی همیشه در کار بوده که دانشجو را مقابل انقلاب قرار دهد اما آن‌ها توطئه را شناختند و خنثی کردند. 

آیت‌الله حسینی در بخشی دیگر از پیام هفته امروز به گرانی‌ها اشاره کرد و گفت: مسوولان برای گرانی تدبیر کنند با تدبیر می‌توان خیلی از مشکلات را برطرف کرد کشور ظرفیت‌های بالایی دارد اگر ناتوان بودیم در این ۴۰ سال شکست می‌خوردیم که نشان از توانمندی ما دارد اشکالاتی هست بی‌تدبیری و ضعف در سازماندهی است و اگر به درستی تدبیر کنیم و از اسراف پرهیز شود خیلی از مشکلات حل خواهد شد این جور نیست که رزق و روزی ما دست دشمن باشد.

وی گفت: بحث مرغ این همه سر و صدا به پا کرد کرد تا حدودی کنترل شد نشان داد که دلیل چیست، می‌شود کار و تلاش کرد نباید اجازه داد عده‌ای سودجو از این فضا سوء استفاده کنند باید اقتصاد مقاومتی رهبری را اجرا کرد.

امام جمعه یاسوج گفت: باید دید اشکال کجاست؟ چرا مرغ ۱۷ هزار تومانی به ۴۰ هزار تومان هم رسید تورم‌ها بی‌حساب و کتاب است و توجیهی ندارد، معلوم است دست‌های خیانت‌کاری هست که باید این دست‌ها قطع شود.

وی در ادامه در خصوص بیماری کرونا و باید و نبایدها در استان گفت: باید در خصوص رعایت دستورالعمل‌ها قدردانی کنم که برخی شهرستان‌ها از وضعیت قرمز در آمدند که هشدار می دهیم قانون باید با جدیت دنبال شود.

حسینی افزود: شرکت در ازدحام و تجمع خطا و خلاف قانون است شرکت در تشییع جنازه‌ها نه ثواب دارد نه برای میت ارزشی دارد وقتی خلاف است چرا باید شرکت کنند، تا کی فریاد و هشدار؛ چرا غافل هستیم و شرایط را نمی‌فهمیم چرا بیمارهای بیمارستان را که روز به روز جان می‌دهند نمی‌بینیم. 

وی گفت: برپایی عروسی با ازدحام خطاست و این زندگی برکتی ندارد چرخیدن بی‌مورد در خیابان‌ها خطاست.

امام جمعه یاسوج در بخش پایانی پیام هفته امروز 14 آذر 99 گفت: قدرادنی از همه مسوولان حاضر در ستاد کرونا و گرو‌ه‌های جهادی دارم که قشرهای آسیب‌پذیر را کمک کردند.

وی یادآور شد: کار ستاد استانی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد هم ارزشمند بوده که با ارزیابی ستاد ملی، استان ما رتبه سوم را دارد اما همچنان خواهان رعایت مردم هستیم

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شهر لیکک:

 
نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت  الاسلام سید محمد یوسف افروعی اقامه شد. 
 
حجت الاسلام افروغی ابتدا با اشاره به لزوم حرکت در مسیر تمدن اسلامی،گفت:بر سر خوان تمدن اسلامی صدها و هزاران سرباز و شهید چون حاج قاسم سلیمانی و فخری زاده تربیت می شود.
 
وی با گرامیداشت روز دانشجو،گفت:در طول  دوران انقلاب این روز هم مورد سوء استفاده و هم حسن استفاده قرار گرفت. 
 
امام جمعه شهر لیکک دانشجویی را که استکبار ستیزی اولویت اولش باشد را دانشجوی طراز انقلاب عنوان کرد و گفت:دانشجویان شهید ما در ۱۶ آذر استکبار ستیز بودند. 
 
وی با تبیین جایگاه فرهنگ و کار فرهنگی در جامعه، گفت:ارزش کار فرهنگی در نظام اینجا مشخص شده است که همه نهادها و سازمان ها برای تمامی برنامه های خود پیوست فرهنگی دارند.
 
حجت الاسلام افروغی ادامه داد:اگر ۸۰ مشاور فرهنگی و پرورشی در شهرستان باشد ماهانه چیزی حدود ۳۵۰میلیون تومان برای آنها هزینه می شود که این هزینه در واقع برای کار فرهنگی است.
 
وی با گرامیداست شهادت دانشمند هسته ای کشور،گفت:شهید فخری زاده را دشمن زودتر و بهتر از ما شناخت. 
 
امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:از لحاظ امنیتی کشور ما امن ترین کشور های منطقه هستیم، اما این اتفاق هم اتفاق کمی نبود که شکل گرفت.
 
وی گفت:مقام معظم رهبری دستور بر مجازات عاملان شهادت این دانشمند را دادند.
 
وی افزود:غربگرایان،ترسوها،نفوذی ها و دروغگویان اعلام کردند که اگر انتقام بگیریم برجام از بین می رود و به ما حمله می شدد
 
وی با بیان اینکه عده ای دیگر تنها انتقام شهید را گزینه نظامی می دانند،خاطرنشان کرد: حمله به آمریکا و رژیم صهیونیستی صرفا نظامی نیست،با توجه به اینکه جنگی که آنها علیه ما راه انداختند چندوجهی است باید برای مقابله با آنها با روشهای مختلفی مقابله کنیم.
 
خطیب نماز جمعه با تبیین بخشی از دستآوردهای شهید فخری زاده در حوزه های مختلف علمی،گفت:اولین ضربه کاری را مجلس انقلابی با تصویب قانون  جدید زد.
 
حجت الاسلام افروغی ادامه داد:نظنز با برجام نابود شد،با الزامات جدید سازمان انرژی اتمی ایران که قانون جدید مجلس ایجاد کرد ما گام بزرگی در راستای احیای برنامه هسته ای ظرف سه ماه آینده بر می داریم.
 
وی گفت:از لحاظ نظامی ما یک خط قرمز و یک خط قرمز داریم که خطوط قرمز مرزهای جبهه مقاومت و خطوط خاکستری بیشتر و فراتر از این مرزهاست.
 
حجت الاسلام افروغی با بیان اینکه در حوطه اقتصادی ما در سیطره دلار هستیم و دلالان و مفسدان هم با نوسان گیری از دلار بر گرده مردم می تازند،اگر در قراردادهای با کشورهای اطراف با تبادلات غیر دلاری باشد قطعا بخش  زیادی از مشکلات اشتغال حل می شود.
 
خطیب نماز جمعه بهمئی خاطر نشان کرد:در حوزه سیاسی وزرات خارجه باید از تمام توان برای معرفی جنایت هولناک ترور دانشمند هسته ای کشور و بازخوانی ۱۷هزار ترور استفاده کند.
 
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:در حوزه سیاسی هنوز عده از کسانی دفاع می کنند که تاریخ مصرفشان تمام شده است،بر دیواری یادگاری بنویسید که وجود داشته باشد. 
 
 
وی گفت:وضعیت اینترنت و مخابرات شهرستان مشکل ساز شد،با مدیرکل مخابرات صحبت کردیم که قول داد حل شود.
 
امام جمعه شهر لیکک در پایان گفت:قولی که مردم ممبی داده شد،کارها انجام شد و تنها اعلام آن مانده است که به زودی این کار صورت می گیرد.
 
*******************
در حال تکمیل/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.