گروه: اخبار استان خبر: 166776 / تاریخ انتشار : 1399/9/14 ساعت : 10:17
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد:

خطر شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کهگیلویه و بویراحمد/ وانت های فروشنده مرغ زنده توقیف شدند

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد با تاکید بر مراقبتهای مستمر برای پیشگیری از شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان، از توقیف وانتهای غیرمجاز توزیع مرغ تخمگذار در شهر یاسوج در این ارتباط خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس علی روئین تن گفت: سه دستگاه خودرو وانت که در شهر یاسوج  نسبت به عرضه غیر مجاز مرغ زنده تخمگذار حاصل از پایان دوره پرورش یکی از مزارع استانهای همجوار اقدام می کردند، توقیف شدند .

 
وی افزود: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و بهداشت عمومی جامعه تدابیر لازم اتخاذ شده و هرگونه جا به جایی پرندگان در حوزه شهرستان رصد می شود و با تهدید کنندگان بهداشت عمومی طبق قانون برخورد خواهد شد.
 
 
روئین تن گفت: متاسفانه افراد سود جو و فرصت طلب بدون توجه به مقررات قرنطینه ای دامپزشکی اقدام به حمل و نقل و جا به جایی بدون مجوز دام و طیور می کنند که این عمل جُرم بوده و دارای مجازات قانونی است.
 
 
وی به شهروندان توصیه کرد: به منظور ارتقاء بهداشت عمومی و حفظ سلامتی خود و خانواده از خرید و مصرف مرغ زنده جداً پرهیز نموده و گزارش تخلفات بهداشتی حوزه دامپزشکی را به سامانه ۱۵۱۲ ارسال نمایند.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.