گروه: اخبار استان خبر: 166615 / تاریخ انتشار : 1399/9/7 ساعت : 17:15
در نشست ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد:

هشدار مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد در خصوص بارندگی های پیش روی استان

مدیریت بحران کهگیلویه وبویراحمد با هشدار نسبت به بارش ها گفت: با توجه به شروع بارش‌ها از دیروز تاکنون در مناطق مختلف این استان گزارشی از تخریب‌های احتمالی از مناطق مختلف استان نرسیده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد محمدی عصر امروز در نشست ستاد بحران کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با توجه به شروع بارش‌ها از دیروز تاکنون در مناطق مختلف این استان گزارشی از تخریب‌های احتمالی از مناطق مختلف استان نرسیده است.

وی افزود: بر اساس اعلام هواشناسی استان اوج و شدت این بارش‌ها روز‌های شنبه و یکشنبه بوده و مردم و مسولان باید پیش بینی‌های لازم برای پیشگیری از تخریب‌های احتمالی را داشته باشند.

محمدی با بیان اینکه هشدار‌های لازم برای پیشگیری به تمام دستگاه‌های اجرایی در سراسر استان اعلام شده است، اضافه کرد: با توجه به شدت بارش‌ها در این دور روز و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها اسکان و یا تردد در حاشیه رودخانه‌ها در سراسر استان ممنوع است.

 

وی وقوع سیل و آب گرفتگی معابر در شهر‌ها را نیز با توجه به شدت بارش‌ها دور انتظار ندانست و ادامه داد: در این بارندگی‌ها که تا صبح روز دوشنبه ادامه دارد امکان پر شدن مسیل‌ها و کانال‌های هدایت آب در سطح معابر نیز وجود دارد لذا شهروندان از تردد در معابر شهری خود داری کننند.

مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه کشاورزان هم باید هشدار‌های کارشناسان هواشناسی را جدی بگیرند، گفت: احتمال ورود سیل به استخر مزارع ماهی که در حاشیه روخانه‌ها ساخته شده‌اند وجود دارد و بایدا پرورش دهندگان ماهی تمهیدات لازم را در این خصوص داشته باشند.

محمدی لغزنده بودن جاده‌های برون شهری در روز‌های بارانی را خطر ساز و زمینه ساز بروز تصادفات دانست و ادامه داد: توصیه می‌شود مردم برای حفظ سلامتی خود و خانواده‌هایشان و کاهش بار ترافیک معابر برون شهری و محور‌های مواصلاتی استان از سفر‌های غیر ضروری خود داری کنند.

وی ازآمادگی دستگا‌های مرتبط با مدیرت بحران استان برای مدیریت روز‌های بارانی و خدمات رسانی به مردم خبر داد و گفت: این دستگاه‌های برای هرچه بهتر خدمات رسانی به مردم در صورت بروز تصادفات و یا آب گرفتگی معابر و همچنین جاری شدن سیل تجهیزات لازم را پیش بینی کرده و حتی از ظرفیت تجهیزاتی بخش خصوص نیز استفاده کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.