گروه: اخبار استان خبر: 166353 / تاریخ انتشار : 1399/9/1 ساعت : 20:52

سه خانواده دیگر در کهگیلویه وبویراحمد قربانی کرونا شدند/دورهمی های خانوادگی، عامل مهم انتقال کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید19 استان به 282 نفر خبر داد و گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه 3 هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 464 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 181 بیمار کرونایی قطعی بوده و ٣٣ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 14445 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 وی اذعان داشت: از 443 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ٦٠ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد (  ٤١درصد)، کهگیلویه( ١٩ درصد)، گچساران( ١٥ درصد )، چرام(  ٩ درصد)، بهمئی( ٨ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بودند.

دکتر یزدان پناه با اشاره به اینکه آمار مبتلایان به کووید 19 افزایشی است، گفت: هنوز تعداد بستری‌ها بیشتر از ترخیصی ها می باشد و ظرفیت تخت های بیمارستانهای کرونایی در حال تکمیل می باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: در طی مدت 9ماهه شیوع کرونا مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقش بسزایی در کنترل بیماری داشته اند و از این پس نیز تنها با همکاری مردم بیماری کنترل می شود.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه عادی شدن رفتارها و کاهش رعایت شیوه‌های بهداشتی در بین برخی از افراد، عامل  بحرانی شدن  استان است که می‌طلبد شهروندان بدون استفاده از ماسک جایی نروند و به‌جز مواقع ضروری  از منزل خارج نشوند و فاصله فیزیکی را رعایت کنند تا شاهد کنترل این ویروس خطرناک باشیم.

وی افزود: در حال حاضر بیشترین راه ابتلا به بیماری کووید ١٩ دورهمی های خانوادگی و تجمعات می باشد که مردم باید احتیاط بیشتری بنمایند.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.