گروه: اخبار استان خبر: 166327 / تاریخ انتشار : 1399/9/1 ساعت : 19:48
در نشست ستاد کرونای بهمئی مطرح شد؛

تشریح جزئیات طرح شهید سلیمانی/روند افزایشی مبتلایان به کرونا در بهمئی

در نشست ستاد کرونای بهمئی در کنار تشریح جزئیات طرح شهید سلیمانی، عئوامل افزایش شیوع این بیمار در شهرستان عنوان شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛نشست ستاد کرونای بهمئی با محوریت اجرای طرح جدید شهید سلیمانی ظهر امروز در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار شد.

 

فرماندار بهمئی در این نشست عادی انگاری مقابله با ویروس کرونا از مردم و مسئولان را یکی از عوامل افزایش آمار کرونا در شهرستان عنوان کرد.

 

 

حکمت اله سنایی تصریح کرد:در بازدید های اخیر که معاون استاندار هم حضور داشت، بحث عادی انگاری ادارات ما در مواجهه با کروناویروس ملموس و مشهود است.

 

وی دور همی های خانوادگی و نشست های دورن کوچه ای رااز دیگر عوامل زمینه ساز انتشار ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: متاسفانه شهرستان ما از این ناحیه آسیب می بیند در صورتی که برای جلوگیری از چنین نشست هایی قوانین خاصی وجود ندارد.

 

سنایی آمار پایین مرگ و میر کرونا در بهمئی را از عوامل دیگر عادی انگاری این بیماری در شهرستان عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت شهرستان زرد است، افزود: امیدواریوم که بتوانیم با عمل به شیوه نامه طرح جدید شهید سلیمانی به وضعیت سفید برگردیم.

 

فرماندار بهمئی در ادامه با تاکید به مسئولان اداری مبنی بر لزوم توجه ویژه به دستورالعمل های اعلامی،خاطرنشان کرد:میزان بازدید از واحدهای بهداستی، بازدید صنفی و آمار پلمپ امکان متخلف ، تذکرات داده شده برای جلوگیری از برگزاری مراسمات و تجمعات عمومی از مواردی است که در گزارش روزانه ستاد کرونای شهرستان باید به استانداری ارسال شود.

 

سنایی از مسئولان شهرستانی خواست در این راستا از ظرفیت صدا و سیما و رسانه ها به خوبی استفاده کنند به عنوان نمونه اداره صنعت و معدن در حوزه بازار و گزارش تخلفات و برخورد با اصناف متخلف از ظرفیت رسانه ای شهرستان استفاده کند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در ادامه این نشست با تشریح دستورالعمل های طرح جدید مبارزه با کرونا تحت عنوان شهید سلیمانی، گفت:باید قبل از ورود شهرستان از وضعیت زرد به نارنجی و قرمز تمهیدات لازم را در نظر بگیریم.

 

سرهنگ پاسدار باقر پسنده تصریح کرد:سیاست های ابلاغی از  سطح ادارات تا درون خانواده ها در این طرح آمده است و از راهبردهای این طرح نظارت مردمی در کنار وزارت بهداشت و بسیج است و ما باید روزانه گزارش کار داشته باشیم .

 

وی افزود:اگر به دستورالعمل ها ستاد مبارزه با کرونا به خوبی عمل نکنیم، بحران خطرناکی گریبانگیر شهرستان می شود که با فاصله ای که تا مرکز استان داریم، مشکلات زیادی برای ما پیش می آید.

 

 

پسنده ادامه داد: باید از راه ارشاد و در صورت لزوم برخورد قضایی و کلیه ظرفیت‌های در نظر گرفته شده در این طرح برای کاهش عوامل انتشار ویروس در شهرستان استفاده کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد:کمیته حمایت شامل بسیج، هلال احم،ر بهزیستی، ستاد اجرایی فرمان امام،  کمیته و خیرین برای کمک به همنوعانی که تست آنها مثبت است برای جلوگیری از تردد این افراد در سطح شهرستان شکل می گیرد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی گفت:آموزش همگانی در کنار تیم های نظارتی حمایتی و آموزشی در دستور کار جدید ستاد قرار می گیرد.

 

پسنده افزود:اقدامات لازم برای افرادی که مشکوک هستند یا افرادی که بیمار هستند طبق این دستورالعمل اجرایی باید عملی شود، این اقدامات باید مستمر، هدفمند، اثر گذار باشد و در سعی شود بیماران زودهنگام شناسائی شوند.

 

وی گفت:دستور العمل قرنطینه خانگی به مدت ۱۴ روز برای مبتلایان و سرماخوردگی ها بمدت یکهفته باید اجرایی شود.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در پایان گفت:بسته های آموزشی، بهداشتی و معیشتی باید به خانواده های درگیر بیماری اهدا شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.