گروه: اخبار استان خبر: 166283 / تاریخ انتشار : 1399/8/30 ساعت : 19:59

تاخت و تاز کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ ۲۷۹ نفر قربانی کرونا در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جدیدتر ین آمار کرونا در استان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید19 استان به 279 نفر خبر داد و گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه یک هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کووید 19 جان خود را از دست دادند.

 

پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 434 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 166 بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٩ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.
 
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 14218 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 
 وی اذعان داشت: از 284 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ٥٧ درصد نمونه ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد ( ٥٨ درصد)، گچساران( ١٦ درصد)، باشت( ١١ درصد)، دنا ( ١٠ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بودند. 
 
یزدان پناه با اشاره به اعمال محدودها در استان گفت: امیدواریم مردم شریف استان مشارکت آگاهانه و مسئولانه در همکاری با اعمال بعضی محدودیت ها و رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند و بتوان بیماری را در استان کنترل کرد. 
 
وی تاکید کرد: مردم با آگاهی از این شرایط بحرانی می بایست همچنان خط اول پیشگیری که همان رعایت بهداشت فردی، از جمله شستشوی صحیح دستها، زدن صحیح ‌ماسک و فاصله اجتماعی را به خوبی رعایت نموده و با عدم حضور در جامعه و لغو کردن مراسم ها و دورهمی های خود گامی موثر در کاهش آمار ابتلا، بستری ها و متوفیان داشته باشند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.