گروه: اخبار استان خبر: 166281 / تاریخ انتشار : 1399/8/30 ساعت : 19:24
امام جمعه پاتاوه:

سیاست ایران در قبال آمریکا حساب شده و غیر قابل نغییر است/دموکرات و جمهوری خواه آمریکا دو روی یک سکه اند

حجت الاسلام سیادت تصریح کرد: ایران قهرمان 8سال تجربه با برجام را 4سال با اوبامای دموکرات و 4سال با ترامپ جمهوری خواه پشت سر گذاشت ، هم دستکش مخملین و هم پنجه فولادین، هدفی جز زخمی کردن غرور ملی وضربه زدن به منافع ملی نداشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛حجت الاسلام سید رحمت الله سیادت درخطبه های نماز جمعه ظهر امروز(30)آبان که در مصلی امام هادی (ع) شهر پاتاوه برگزار شد، با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، به موضوع گناهان زبان و کنترل آن از دیدگاه امامان معصوم  علیهم السلام، حکیمان وشاعران اشاره کرد و گفت:صدها گناه از زبان، این جرم کوچک انسان برتقوا،جرم های بزرگی مرتکب می شود.

 

وی آزار واذیت،افشای سر ، بهتان وافتراء،دروغ،قسم دروغ ،تملق وچاپلوسی،دوزبانی ونفاق،کتمان شهود،سخن چینی ونمامی،شماتت وسرزنش،مسخره کردن مومن،غیبت مومن،لعن ونفرین،جدال وستیزه جویی ،عیب جویی،اشاعه فحشا،خلف وعده ، کفران نعمت های خداوند و فحش را تعدادی از گناهان زبان برشمرد.

 

خطیب نماز جمعه  پاتاوه به شرح وتفسیر آیه18سوره(ق) (ما یَلْفِظُ مِنْ قَوْلٍ إِلاَّ لَدَیْهِ رَقیبٌ عَتیدٌ) پرداخت وعنوان کرد:هیچ سخنی از دهان افکنده نمی شود،جز اینکه نگهبانان آماده ومهیا،تمام آن الفاظ را در نامه اعمال اوثبت وضبط می کنند.

 

وی با تاسی از حدیث نبی مکرم اسلام، نجات مومن را در نگهداشتن زبانش دانست وافزود: بیانگراین مطلب در کتاب شریف نهج الفصاحه است که بیشتر گناهان فرزند آدم از زبان اومی باشد وبهترین صدقه ها در نگهداری زبان است.

 

خطیب نماز جمعه حسن به استناد سخن امام معصوم علیهم السلام گفت:انسان زیر زبان خود پنهان است ، به قول شاعر  تامرد سخن نگفته باشد  عیب وهنرش نهفته باشد   و  تورا گر سود یا زیان است    کلید هر دو در دست زبان است.

 

حجت الاسلام سیادت در فراز دیگری از خطبه ها به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص مشخص بودن سیاست جمهوری اسلامی در قبال آمریکا اشاره وعنوان کرد: در مورد آمریکا ،سیاست ما یک سیاست حساب شده ومشخص است و این سیاست با رفت وآمد اشخاص تغییر پیدا نمی کند.

 

وی افزود:انتخابات متقلبانه آمریکا به اعتراف دولتمردان خود  نمونه ای ازچهره کریه لیبرال دموکراسی آمریکا است اما یک مطلب  کاملآ روشن است وآن  انحطاط سیاسی،مدنی و اخلاقی رژیم امریکاست،لذا هرکدام انتخاب شوند فرقی نمی کند.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی منطقه پاتاوه به تحلیل سخنان رهبری معظم انقلاب در این خصوص گریزی زد وگفت: آمریکا در موضع قدرت قرار ندارد، نباید به دست های پوسیده وشکسته آمریکا امید بست، آمریکای دموکرات وجمهوری خواه هر دو روی یک سکه اند، هردو بنده رژیم صهیونیسم هستند.

 

حجت الاسلام سیادت با اشاره به این نکته که دلبستگی به دولت امریکا خلاف دین و عقلانیت است ،تصریح کرد: ایران قهرمان 8سال تجربه با برجام را 4سال با اوبامای دموکرات و 4سال با ترامپ جمهوری خواه پشت سر گذاشت ، هم دستکش مخملین و هم پنجه فولادین، هدفی جز زخمی کردن غرور ملی وضربه زدن به منافع ملی نداشته است.

 

وی افزود: آمریکا در منطقه غرب آسیا بیش از 20شکست راهبردی رامتحمل شد و چندین تریلیون دلار هزینه هنگفت او واذنابش دود شد و نتیجه ای جز پیروزی های راهبردی برای ایران نداشت و جمهوری اسلامی هیمنه وسیطره هژمونی امریکا را به خاک مالید وبا زدن پهباد آنها و تبدیل کردند عین الاسد به عین الجسد و توقیف کشتی های انگلیسی و امریکایی  و تحریم های ظالمانه وفلج کننده وفشار حداکثری آمریکا  به برکت خون مطهر شهدا و رهبر عالیقدر انقلاب به شکست انجامید.

 

امام جمعه پاتاوه اضافه کرد:آمریکا بدترین رییس جمهور دوران خود وبدترین حکومت و بزرگترین آشوب های داخلی وفاسدترین و متقلبانه ترین انتخابات را تجربه کرد.

 

حجت الاسلام سیادت در فراز دیگری از سخنان خود روز5آذر، سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام (رض) را تبریک  و با تاسی از فرمایشات امام (ره) خاطرنشان کرد: بسیج و سپاه  نه شرقی ونه غربی باشد ، رحمت وبرکات خداوند بزرگ بر بسیج مستضعفان که به حق پشتوانه انقلاب اسلامی است.

 

وی افزود، امام (ره) فرمودند" من همواره به خلوص وصفای بسیجیان غبطه میخورم و از خدا میخواهم  تا با بسیجیانم محشور گرداند چرا که در این دنیا افتخارم اینست که خود بسیجی ام.

 

حجت الاسلام سیادت در فراز پایانی خطبه ها به توصیف سخنان رهبر انقلاب درمورد بسیج  وگرانی های حاکم بربازاراشاره کرد و افزود: بسیج یعنی پیشروبودن در ساختن کشورنمونه.

 

وی در پایان گفت:گرانی های کاذب و غیر قابل توجیه زندگی مردم را دچار چالش ومشکلات بسیاری کرده قوای اجرایی و نظارتی با تدبیر کارآمد و قاطع با متخلفان برخورد قانونی وبازدارنده داشته باشد

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.