گروه: اخبار استان خبر: 166278 / تاریخ انتشار : 1399/8/30 ساعت : 13:51
آنچه در نمازجمعه این هفته استان مطح شد؛

گلایه از عدم تشکیل شورای اشتغال در برخی از شهرستان ها/هدف شانتاژ رسانه ای تاثیر نتایج انتخابات آمریکا بر ایران جلوگیری از روی کار آمدن دولت جوان انقلابی حزب الهی است

نماز جمعه این هفته به دلیل اجرای دستورالعمل های بهداشتی تنها در برخی از شهرهای استان کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز جمعه این هفته به دلیل اجرای دستورالعمل های بهداشتی تنها در برخی از شهرهای استان کهگیلویه وبویراحمد  برگزار شد.

 

لیکک:

نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروعی اقامه شد.

 

امام جمعه شهر لیکک ابتدا با اشاره به لزوم مراقبت و مواظبت از معنویات،بر لزوم شیطان شناسی و جلوگیری از تسلط شیطان در کسوت های مختلف بر انسان تاکید کرد.

 

وی گفت:وظیفه همه مردم و مسئولان است که به همدیگر کمک کنیم؛مردم شهرستان ما تقریبا در یک سطح مالی هستند و ثروتمند آنچنانی نداریم،البته الحمدلله حاشیه نشین هم مانند دیگر شهرها نداریم.

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد:اراده درونی و احترام به همدیگر، توانمندی افراد جامعه را تقویت می کند.

 

وی خاطرنشان کرد:اگر خانم بدحجابی را در خیابان ببینیم و از سر دلسوزی و تواضع تذکر بدهیم،وی را خواهر و ناموس خود بدانیم و دلمان بشکند، تاثیر بیشتری دارد تا با چنین کسی با غضب و تشر برخورد داشته باشیم.

 

امام جمعه شهر لیکک در ادامه به نمونه هایی از الگوی صحیح رفتاری و برخورد با مردم به خصوص شهدا و فرماندهان جنگ ۸ سال دفاع مقدس و ائمه اطهار علیهم السلام پرداخت.

حجت الاسلام افروغی با تقدیر از سازمان ها،نهادها و افراد خیری که در این ایام سخت کرونایی با اهدای بسته معیشتی به کمک دیگر مردم بهمئی می رسند، بر لزوم مواسات و توجه به همنوعان تاکید کرد.

 

وی در ادامه افزود:ما حتی با نوع نگاه،حرکت و رفتارمان می توانیم در مواسات اخلاقی،سیاسی و اجتماعی به دیگران کمک کنیم.

 

خطیب نماز جمعه بهمئی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با تبریک سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی،گفت:حضرت عبدالعظیم در محضر  سه امام کسب علم کرد و به تعبیر مقام معظم رهبری قبله تهران است.

 

حجت الاسلام افروغی گفت:هجرت حضرت عبدالعظیم حسنی هجرتی تمدن ساز بود.

 

وی افزود:هجرت هر کدام از امامزادگان منشاء خیر و برکات فراوانی بود، شاید اگر هجرت امامزاده ها نبود این همه تحولات و توسعه در این اسلام به وجود نمی آمد.

 

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به در حال افول بودن قدرت آمریکا،گفت:با سرکار آمدن بایدن تغییرات خاصی در سیاست خارجی آنها در مواجهه با ایران رخ نمیدهد،بایدن خود از پرورش دهندگان اصلی داعش است.

 

حجت الاسلام افروغی با بیان اینکه تمام نقشه های دشمن تاکنون با شکست مواجه شد، گفت: جنگ های سیاسی،نظامی و اقتصادی سخت است اما ما توانستیم تاکنون موفق باشیم. 

وی افزود:اینکه فلانی بر سر کار بماند

،جنگ نمی شود یا فلانی بیاید به برجام بر می گردد،این دروغ است.

 

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:هدف این است که دولت جوان حزب الهی انقلابی که بتواند مشکلات کشور را حل کند،تشکیل نشود و با روی کار آمدن دولتی ضعیف، ضعف دولت کنونی مخفی بماند.

 

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به اتفاقات قره باغ،گفت:این میدان مانند بازی شطرنج است که هرکس با از دست دادن مهره ای از خود دنبال جبران است اما این میدان بازی شطرنج چند نفره است نه دو نفره.

 

حجت الاسلام افروغی ادامه داد:ایران دو هدف عمده آتش بس و کاهش نا امنی و آزادسازی مرزهای اشغالی آذربایجان داشت که به این دو هدف خود رسید.

 

وی گفت:بازنده اصلی این جنگ ارمنستان است که شکست حیثیتی خورد، برای روسیه هم به دلیل واسطه گری برای صلح برگی برنده است و آذربایجان هم یک پیروزی تلخ به دست آورد به این دلیل که همه سرزمین های اشغالی آزاد نشده است ؛سر ترکیه هم در این بین بی کلاه ماند.

 

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به لزوم تلاش شبانه روزی دولتمردان تا آخرین لحظات عمر دولت،گفت:در شهرستان بهمئی الان شورای اشتغال کو؟چرا تشکیل نمی شود.؟چرا شوراها و دهیاری ها فعال نیستند؟

 

وی افزود:فرماندار و مسئولان محلی ظرفیت ها را به کار بگیرند و مشکلات را کاهش دهند.

 

امام جمعه شهر لیکک با اشاره به نبود مدیر واحد بین بانکهای شهرستان و مشکلات بانکی مردم،خواهان رفع این مشکل شد.

 

حجت الاسلام افروغی با اشاره به نگرانی مردم از اخراج کارگران بهمئی از پالایشگاه بیدبلند۲،گفت:نماینده و مسئولان بهبهان در حال تلاش برای اخراج کارگران بهمئی از پالایشگاه هستند.

 

وی گفت: ما فقط از لحاظ جغرافیایی مرز متفاوت با بهبهان داریم اما به لحاظ مراودات فرهنگی ،اقتصادی و اجتماعی مرزی با بهبهان نداریم، چاه های نفتی بهمئی پالایشگاه های بیدبلند را تغذیه می کند،ما مشکلات را گوشزد کردیم اما مسئولان بهبهان پاسخگو نیستند که نیاز به کمک مردم برای دفاع از حقوق کارگران داریم.

*********************

پاتاوه:

حجت الاسلام والمسلمین سید رحمت الله سیادت درخطبه های نماز جمعه شهر و بخش پاتاوه با اشاره به آیاتی از قرآن کریم به موضوع گناهان زبان و کنترل آن از دیدگاه امامان معصوم علیهم السلام و حکیمان وشاعران اشاره و اظهار داشت: از زبان این عضو کوچک، انسان می تواند صدها گناه بزرگ مرتکب شود از جمله: آزار واذیت، افشای سر، بهتان وافتراء، دروغ، قسم دروغ ، تملق وچاپلوسی، دوزبانی ونفاق، کتمان شهود، سخن چینی ونمامی، شماتت وسرزنش، مسخره کردن مومن، غیبت مومن، لعن ونفرین، جدال وستیزه جویی، عیب جویی، اشاعه فحشا، خلف وعده ، کفران نعمت های خداوند، فحش و....

 

خطبه خوان جمعه به شرح وتفسیر آیه<<18>>سوره(ق) ما یَلْفِظُ مِنْ قَوْلٍ إِلاَّ لَدَیْهِ رَقیبٌ عَتیدٌ پرداخت وعنوان کرد: هیچ سخنی از دهان افکنده نمیشودجز اینکه نگهبانان آماده ومهیا،تمام آن الفاظ را در نامه اعمال اوثبت وضبط می کنند(کتاب الکافی ج2حضرت رسول اکرم ص).

 

وی از لسان نبی مکرم اسلام (ص)  نجات مومن را در نگهداشتن زبانش دانست وافزود: بیانگراین مطلب در کتاب شریف( نهج الفصاحه ص77) است که بیشتر گناهان فرزند آدم از زبان اومی باشد وبهترین صدقه ها در نگهداری زبان است.

 

خطیب جمعه حسن ختام خطبه عبادی را به استناد سخن امام معصوم علیهم السلام به پایان رساند واضافه کرد: "انسان زیر زبان خود پنهان است ، تامرد سخن نگفته باشد، عیب وهنرش نهفته باشد"  و "تورا گر سود یازیان است، کلید هر دو در دست زبان است".

 

حجت الاسلام سیادت دربخش دیگری از خطبه ها به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص مشخص بودن سیاست جمهوری اسلامی در قبال آمریکا اشاره وعنوان کرد: در مورد آمریکا ،سیاست ما یک سیاست حساب شده ومشخص است و این سیاست با رفت وآمد اشخاص تغییر پیدا نمی کند،انتخابات متقلبانه آمریکا به اعتراف دولتمردان آمریکا نمونه ای ازچهره کریه لیبرال دمکراسی آمریکا است، لیکن یک مطلب کاملآ روشن است وآن انحطاط سیاسی،مدنی و اخلاقی رژیم امریکا است،لذا هرکدام انتخاب شوند فرقی نمی کند.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی منطقه پاتاوه به تحلیل سخنان رهبری معظم انقلاب در این خصوص گریزی زد وگفت: امریکا در موضع قدرت قرار ندارد نباید به دست های پوسیده وشکسته امریکا امید بست، امریکای دمکرات وجمهوری خواه هر دو روی یک سکه اند هردو عبد رژیم صهیونیسم هستند.

 

حجت الاسلام سیادت با اشاره به این نکته که دلبستگی به دولت امریکا خلاف دین و عقلانیت است تصریح کرد: ایران قهرمان 8سال تجربه به برجام را 4سال با اوبامای دمکرات و 4سال با ترامپ جمهوریخواه پشت سر گذاشته است، هم دستکش مخملین و هم پنجه فولادین، هدف جز زخمی کردن غرور ملی وضربه زدن به منافع ملی نداشته است.

 

وی افزود: امریکا در منطقه غرب آسیا بیش از 20شکست راهبردی رامتحمل شد و چندین تریلیون دلار هزینه هنگفت دود شد و نتیجه ای جز پیروزی های راهبردی برای ایران نداشت و جمهوری اسلامی هیمنه وسیطره هژمونی امریکا را به خاک مالید وبا زدن پهباد آنها و تبدیل کردند عین الاسد به عین الجسد و توقیف کشتی های انگلیسی و امریکایی و تحریم های ظالمانه وفلج کننده وفشار حداکثری آمریکا به برکت خون مطهر شهدا و رهبر عالیقدر انقلاب به شکست انجامید.

 

امام جمعه اضافه کرد: امریکا بدترین رییس جمهور دوران خود وبدترین حکومت و بزرگترین آشوب های داخلی وفاسدترین و متقلبانه ترین انتخابات را تجربه کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سیادت در قسمت دیگری از سخنان خود روز"5آذر" سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام (رض) را تبریک  و از لسان امام (ره) بیان کرد: بسیج و سپاه  نه شرقی و نه غربی باشد ، رحمت وبرکات خداوند بزرگ بر بسیج مستضعفان که به حق پشتوانه انقلاب اسلامی است.

 

وی افزود: امام (ره) فرمودند: من همواره به خلوص وصفای بسیجیان غبطه میخورم و از خدا میخواهم  تا با بسیجیانم محشور گرداند چرا که در این دنیا افتخارم اینست که خود بسیجی ام.

 

حجت الاسلام سیادت در فراز پایانی خطبه ها به توصیف سخنان رهبر انقلاب درمورد بسیج وگرانی های حاکم بر بازاراشاره واظهار کرد: بسیج یعنی پیشرو بودن در ساختن کشور نمونه. گرانی های کاذب و غیر قابل توجیه زندگی مردم را دچار چالش ومشکلات بسیاری کرده قوای اجرایی و نظارتی با تدبیر کارآمد و قاطع با متخلفان برخورد قانونی وبازدارنده داشته باشد.

 

**********************************

 

قلعه رئیسی

 

پس از شرایط بیماری کرونا در شهرستان کهگیلویه وضعیت قرمز آن که سبب شد تا خطبه نماز جمعه این هفته در دهدشت اقامه نشود امام جمعه این شهر حجت الاسلام علی وحدانی فر خود را به شهر قلعه رئیسی رساند تا بتواند در این فریضه عبادی و سیاسی روز جمعه حضور پیدا کند.

 

حجت الاسلام وحدانی فر در بین نماز جمعه شهر قلعه رئیسی به اهمیت نماز جمعه و شرکت در نماز جمعه اشاره و بیان کرد: نماز جمعه که خدای رحمان وقتی می خواهد توصیه به شرکت در آن کند می فرماید ای کسانی که ایمان آوردید یعنی نماز جمعه مختص اهل ایمان است؛ و خوشا به سعادت شما مردم این منطقه در این ایام سخت اگر بخواهیم مصداق اهل ایمان بیان کنیم شما مردم را باید مثال بزنیم که در این شرایط سخت بیماری کرونا ولی به نماز جمعه اهمیت دادید و به ندای پرودگار لبیک گفتید و خوشا به سعادت شما که توفیق شرکت در نماز جمعه دارید.

 

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه در کهگیلویه برخی عقب ماندگی ها و محرومیت ها تاریخی است عنوان کرد: برخی جاها عدم توجه مدیران و عدم اهتمام مدیران به مسائل باعث شده تا امثال جاده ارتباطی منطقه به جا مانده باشد و این جای بسی نگرانی است که یک منطقه با این جمعیت هنوز از جاده ارتباطی اولیه با مشکلات زیاد برخوردار است.

 

وی با بیان اینکه کارهای هم صورت گرفته که باید قدردان باشیم خاطرنشان کرد: تریبون نماز جمعه در هر چهار نقطه شهرستان کهگیلویه تریبون مطالبه گری و تریبون مردم است و تریبون نظام است و بعضی مسائل در چاروسا باید گفته شود مشکل برق چاروسا باید گفته شود که مردم همیشه از وضعیت آن نگران هستند و در فصل تابستان مشکلات زیادی برای مردم به وجود می آورد و برخی بیت المال که در این منطقه به هدر رفته باید گفته شوند.

 

وحدانی فر با بیان اینکه مشکلات چاروسا مکررا از زبان امام جمعه انقلابی بیان می شود ادامه داد: مسئوولان باید دقت و توجه داشته باشند که اهتمام ویژه برای حل مشکلات این مناطق داشته باشند و در کنار امام جمعه قلعه رئیسی پیگیر مشکلات هستم، با توجه به شرایط کشور برخی مصلحت ها ایجاد می کند که با کلام لین برخی امورات را پیش ببریم و به این منظور نیست که مشکلات نمی دانیم و نمی بینیم بلکه عدم اهتمام و جدیت کار کارشناسی باعث شده تا این مشکلات وجود داشته باشد.

 

خطیب جمعه دهدشت با بیان اینکه مسئوولان بگذارند وحدت رویه در کشور حفظ شود خاطرنشان کرد: امروز نیاز اصلی کشور وحدت رویه است و مردم مشکلات اقتصادی و فرهنگی دارند که اینها اولویت کشورند و جنگ های بعضی از شماها اولویت کشور نیست، و امروز رهبر معظم انقلاب در این کشتی متلاطم هدایت می کند و امروز همه تکلیف دارند ببیند آقا چه می فرماید و به جای این جنگ ها که کاری به جا نمی برد و برای خدا نیست به فکر مشکلات مردم باشید چرا که حل شدنی هستند اگر امید به جو بایدن نداشته باشید.

 

وحدانی فر بیان کرد: اگر امید به بایدن نداشته باشید این مشکلات حل شدنی هستند و تمام شد که برخی امروز می گویند دوست ما هستند و این امثال همان حرفی است که می گفتند امضا کری تضمین است و بدانید دشمن دشمن است و آمریکا آمریکاست و علت بسیار از مشکلات در کشور بی تدبیری مسئوولان است و امروز توصیه می کنم که در این پیچ تاریخی با سلامت عبور کنیم و بدانید دشمن توان تحریم ندارد.

 

وی با بیان اینکه بعضی می گویند بایدن بیاید مشکلات برطرف می شود و این اشتباه بزرگ است اظهار داشت: کسانی که چنین تفکری دارند باید بدانند 11مورد از تحریم های بسیار سنگین دوران انقلاب اسلامی در دوران همین آقای بایدن معاون اوباما صورت گرفت و طراح تحریم های سنگین در گذشته همین بایدن بود، طراح تجزیه خاورمیانه و تبدیل کشورهای بزرگ مثل عراق، سوریه، ایران همین آقای بایدن بود و هوشیار باشید که آدرس غلط به مردم ندهید و به جای آدرس های غلط به فکر مشکلات مردم باشید چرا که ظرفیت های بزرگی در بین مردم ماست و مشکل ما این است که به جای اینکه امیدمان به خدا باشد امیدمان را به کدخدا بستیم و مطمئن باشید اگر امیدمان به خدا باشد مشکلات برطرف می شود.

 

وحدانی فر در پایان با بیان اینکه اخلاص و انقلابی بودن حجت الاسلام صلواتی امام جمعه قلعه رئیسی برای همه ما درس است بیان کرد: ویژگی های بارزی حاج آقای صلواتی دارد که پیگیر بودن، انقلابی، اخلاص داشتند، فعال بودن و مخلص بودن از ویژگی این امام جمعه است و در این منطقه هم نماز جمعه غنیمت و هم امام جمعه آن غنیمت است که به عنوان یک فرد که از بیرون نگاه می کنم مایه افتخار هستند.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.