گروه: اخبار استان خبر: 166244 / تاریخ انتشار : 1399/8/30 ساعت : 07:28
پیگیری سوژه های مردمی:

توقف احداث فرهنگسرای لنده/از چشم انتظاری هنرمندان تا بی مهری مسئولان

توجه به امر فرهنگ باعث پویایی روز افزون مشارکت های اجتماعی بر مبنا و شاکله کار فرهنگی در جامعه شکل می گرد که ساخت فرهنگسرا می تواند بخشی از این نیاز را تامین کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرسِِ؛فرهنگ به عنوان شاکله و اساس کار در جامعه تلقی می شود که با رویکرد های مختلف آن می تواند بستر ساز مشارکت اجتماعی شهروندان در جامعه باشد.

 

اصولا توجه به مقوله فرهنگ به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه جامعه می تواند باعث کاهش بیشتر آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی شود.

 

توجه به بحث فرهنگ با فراهم کردن زیر ساخت های آن از جمله ساخت فرهنگسرا برای برنامه ریزی فرهنگی و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در هر شهری لازم و ضروری است.

 

چندین سال است که بحث ساخت فرهنگسرای شهرستان لنده در هاله ای از ابهام قرار گرفته است و در شرایطی که حتی کلنگ ساخت آن در سال های گذشته بر زمین زده شد و عملیات اجرایی آن آغاز شده بود با روی کار آمدن شهردار و شورای اسلامی دوره پنجم این رویه تغییر کرد و ممانعت های قانونی نیز سد راه ساخت تنها فرهنگسرای شهر لنده شد.

 

موانع اداری و قانونی دستگاه های شهرداری و منابع طبیعی باعث شد تا عملیات ساخت این فرهنگسرا در پارک امید شهرلنده به طور کلی لغو شود و با پیگیری های مصرانه اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان لنده و استان بحث جابجایی پروژه از پارک امید به پارک شهید فهمیده جلو کمیته امداد مطرح شد که تلاش های خوبی شکل گرفت ولی هنوز به نتیجه قطعی نرسیده است.

 

در این بین نیز جامعه فرهنگ و هنر شهرستان لنده از وضعیت موجود در محافل و مجالس مختلف دائما گلایه مند بوده و هستند که نگاه مسئولان شهرستان به حوزه فرهنگ یک نگاه غیریبانه است.

 

به هرحال چشم امید هنرمندان و جامعه هنر شهرستان لنده به ساخت این فرهنگسرا است که هنوز هم در هاله ای ابهام است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.