گروه: اخبار استان خبر: 166234 / تاریخ انتشار : 1399/8/29 ساعت : 10:58
هزینه های چند میلیونی درمان کرونا در استان

مردم به فکر جیب و جان خود باشند/مسئولان هزینه های درمان را کاهش دهند

میلیون ها تومان هزینه چند روز بستری شدن در بیمارستان های کرونایی استان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، هنوز هیچ درمان قطعی برای درمان کرونا ویروس در هیچ جای دنیا مشخص نشده است، هر چند داروهایی را برای پیشگیری معرفی کرده اند اما داروی قطعی وجود ندارد.

برای نجات بیماران کرونایی داروهای مختلفی تجویز می شود که قیمت این داروها چه در بازار آزاد و چه به صورت دولتی بسیار بالا است و در این شرایط اقتصادی می توان گفت توفانی است که  بعد از یک بحران ایجاد می شود و این توفان خیلی چیزها را با خود تخریب می کند.

به دلیل گرانی داروهایی که برای درمان کرونا استفاده می شود معمولا وقتی فردی در بیمارستان بستری می شود، زمان ترخیصش فرا می رسد با هزینه بسیار بالای صندوق بیمارستان مواجهه می شود، اینجاست که باید به مردم استان بگوییم با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی به فکر جان و جیب خود باشید.

یکی از بیماران کرونایی که مدتی در بیمارستان شهید جلیل یاسوج بستری بود از رفتار خوب و سراسر امید بخش پرنسل و کادر درمان این بیمارستان تقدیر و تشکر کرد و گفت: هزینه های درمان واقعا سرسام آور است، من دو هفته در بیمارستان بستری بودم و 11 میلیون تومان برای ترخیص پرداخت کردم.

کهگیلویه و بویراحمد استان غنی اما فقیر در کشور است که این هزینه ها برای این مردم به شدت سنگین است، گاهی بیماران که توانایی پرداخت  هزینه بیمارستان را ندارند تقاضا می کنند در بیمارستان کار کنند، و این حکایت تلخ این روزهای خیلی از بیمارانی است که بخاطر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری می شوند.

---

انتظار می رود مسئولان استان در کاهش هزینه های درمان کرونا ویروس با مردم همراهی و همکاری لازم را داشته باشند، این مردم اکنون در بدترین شرایط اقتصادی قرار دارند، خیلی ها به نان شب هم محتاج هستند، کرونا همه چز را تحت الشعاع قرار داده است.

مردم استان کهگیلویه و بویراحمد نیز اگر می خواهند در چنین  شرایط سختی قرار نگیرند باید به فکر جیب و جان خود باشند، مسافرت ها، دید و بازدید ها را تعطیل کنید، به فکر کادر درمان و خانواده هایمان باشیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.