گروه: اخبار استان خبر: 166207 / تاریخ انتشار : 1399/8/30 ساعت : 10:12
پیگیری سوژه های مردمی:

گلایه معلولان از نامناسب بودن ورودی ادارات و بانک هادر لنده+تصاویر

مناسب سازی شهری به عنوان یک امر ضروری برای تردد جامعه معلولین و جانبازان است که متاسفانه در این سالها چندان به این اصل مهم از سوی ادارات و نهادها و بانک ها توجه نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، بررسی مشکلات معلولان و تحمل سختی ها و مشقت های آنان در محیط خانه و جامعه آن قدر زیاد است که بازگویی آن نیازمند ساعت ها بحث و گفت و گو است امروزه مهمترین مشکل معلولان در خروج از منزل نامناسب بودن فضای مبلمان شهری و ورودی ادارات و بانک ها است.

وجود چاله های بسیار در طول مسیر خانه تا ادارات و نهادها وبانک ها و بعضا عدم جانمایی پل بر روی جدول برای تردد معلولان باعث گلایه های بیشمار این قشر از جامعه شده است.

عدم جانمایی رمپ ورودی در ورودی ادارات و بانک ها در شهرستان لنده یکی از مشکلات چندین و چند ساله جامعه معلولین است که متاسفانه این مهم در فرمانداری، شهرداری، بانک های شهر لنده رعایت نشده است و جالب است که ساختمان های مذکور بعضا دو تا سه طبقه هستند که فاقد آسانسور هستند و همین امر بر گلایه مندی معلولین افزوده است.

به هرحال لازم است اداره بهزیستی شهرستان لنده و بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان لنده بعنوان متولیان حوزه معلولان و جانبازان با تشکیل جلسه ای پیرامون حل مشکلات مبلمان شهری و فضای ورودی ادارات شهرستان با مسئولین این ادارات جلسه ای داشته باشند و آنان را مکلف به اجرای رمپ ویژه معلولان و جانبازان در ورودی ادارات خود نمایند.

متاسفانه در این سال ها برخی ادارات وعده ایجاد رمپ ورودی را به برخی از معلولین و مراجعین سالمند داده اند که باگذشت دو الی سه سال هنوز اجرایی نشده است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.