گروه: اخبار استان خبر: 166199 / تاریخ انتشار : 1399/8/29 ساعت : 08:30
مطالبه مردم سرزمین برف از شرکت گاز استان:

سوز سرما بر تن دنا نشینان/گلایه مردم از عدم تکمیل عملیات گازرسانی/300 علمکی که هنوز نصب نشده اند

تعدادی از شهروندان سی سختی با ارسال گزارشاتی به این پایگاه خبری از عدم تکمیل عملیات گازرسانی در شهر سی سخت و روستاهای شهرستان دنا گلایه داشته و بیان کردند: در فصل سرد سال مسئولان شرکت گاز جهت درصدد اقدام برای رفع مشکلات شهروندان باشند

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس شهر سی‌سخت  در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج مرکز استان قرار داد.

جمعیت این شهر در سال ۱۳۹۵، برابر با ۷٬۸۵۵ تن بوده ‌است این شهر در دامنه کوه دنا بلندترین کوه رشته‌کوه زاگرس جای گرفته ‌است و منطقه‌ای گردشگری به‌شمار می‌آید.

در کنار ظرفیتهای فراوان مختلف در شهر سی سخت و شهرستان دنا مشکلات در حوزه گاز زیبنده این شهر و مرکز شهرستان نیست.

 

در همین رابطه تعدادی از شهروندان در شهر سی سخت  با ارسال گزارشاتی به این پایگاه خبری بیان کردند شرکت گاز سی سخت مستقل نیست و زیر نظر شرکت گاز استان اداره می شود و همین موضوع در برخی مواقع سبب ایجاد مشکلاتی برای مردم می شود.

 

 

وی بیان کرد: در شهر سی سخت و روستاهای اطراف در تابستان لوله گذاری جهت گازکشی صورت گرفته است اما تکمیل آن یعنی علمک گذاری انجام نشده است.

 

این شهروند در ادامه با بیان اینکه مشکل مذکور را پیگیری کردیم، اما حل آن را به امروز فردا واگذار می کنند، افزود: نزدیک 10 الی 12 هفته است شهروندان چشم انتظار برای اقدام پیمانکار و شرکت گاز جهت گازکشی هستند یعنی حدود 200 الی 300 علمک باید نصب شود.

 

این شهروند افزود: در شهر سی سخت از 16 کوچه، تعداد 12 مورد آن لوله گذاری شده و در 4 کوچه این موضوع صورت نگرفته است، و همان تعداد که لوله گذاری شده علمک گاز ندارد.

 

 

وی  بیان کردند: عملیات گاز رسانی را در شهرستان بویراحمد از تنگ سرخ، دشت روم، کاکان، لوداب همه در اختیار پیمانکار است که در فصل سرما برای مردم مشکل ساز شده است زیرا بیان می کنند پیمانکار شهرستان بویراحمد و دنا یک نفر است و بیش از یک پیمانکار برای پیشرفت کار نمی تواند جذب کرد.

 

در همین رابطه رئیس شرکت گاز شهرستان بویراحمد گفت: عملیات لوله گذاری در روستاهای درب کلات و سادات محمودی در حال اجرا و ادامه دارد و دیگر نقاط شهرستان انجام خواهد شد.

 

بهادر با بیان اینکه در شهر سی سخت طبق وظیفه و قانون لوله گذاری ها در کوچه ها را انجام داده ایم، بیان کرد: ادامه عملیات برای نصب علمک و اتصال به شبکه گاز رسانی بر عهده شرکت گاز استان است.

 

وی افزود: در خصوص یک پیمانکار برای پروژه ها تصمیم گیری آن بر عهده شرکت گاز استان است 

 

در همین رابطه طبق اظهارات  رئیس شرکت گاز شهرستان بویراحمد عملیات لوله گذاری انجام شده، اما تکمیل آن یعنی علمک گذاری و اتصال به شبکه بر عهده استان است، که می طلبد شرکت گاز استان باتوجه به رسید فصل سرما و اینکه شهروندان زیادی پیگیر تکمیل گاز رسانی در شهر سی سخت و دنا هستند، این شرکت نسبت به اتمام و تکمیل عملیات گاز رسانی برای پاسخگویی و رفع نیاز شهروندان تسریع و تعجیل شود.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.