گروه: اخبار استان خبر: 166130 / تاریخ انتشار : 1399/8/27 ساعت : 07:23
کارشناس اقتصاد مقاومتی در گفتگو با صبح زاگرس؛

نسخه نجات بخش مشکلات اقتصادی کشور در دل تولید ایرانی است

پسنده گفت:نسخه نجات بخش اقتصاد کشور را باید نه در تلاش ها و اتلاف وقت های بی اثر و یا کم اثر در رفع تحریم ،بلکه باید در دل تولید ایرانی و حمایت از کارگر ایرانی جستجو کرد.

 کارشناس اقتصاد مقاومتی در گفتگو با صبح زاگرس با تاکید بر لزوم شتاب بخشی چرخ تولید در کشور، این اقدام را راه نجات ما از مشکلات کنونی دانست.

 

حسین پسنده تصریح کرد:رهبر انقلاب به صورت مکرر بر توجه به تولید و حمایت از تولید داخل تاکید دارند، در واقع این موضوع حلقه گمشده چرخه اقتصاد ماست.

 

وی گفت:در شرایطی که فضای کشور به سمت بی راه هایی چون نتیجه انتخابات آمریکا،دو راهی های کاذب مذاکره با غرب آره یا نه؟ و منتظر رفع تحریم ها با روی کار آمدن مهره جدیدی از دشمن باشیم، پی می رود، رهبر انقلاب مردم و مسئولان را به اتکا به توان داخل و حمایت از کار و کارگر ایرانی تشویق می کنند.

 

این کارشناس اقتصاد مقاومتی در ادامه گفت: وقتی سیاسی کاری و سیاست زدگی به جای مدیریت اصولی حاکم شود، تورم در همه بازارها به خصوص ارز،مسکن،دلار و کالاهای اساسی بالا می رود و تنها کسی که از این شرایط لطمه می خورد،مردم هستند.

 

وی افزود:مشکلات اقتصادی کشور ما تنها با مدیریت مبتنی بر تعهد،تخصص و تکیه بر توان داخل حل می شود ولازمه تحقق این مهم توجه ویژه دولتمردان و سایر نهادهای توسعه ای به مقوله حمایت از تولید ایرانی است.

 

پسنده در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت عملی از تولید کنندگان،گفت:نبود حمایت کافی از تولید کنندگان در سالهای اخیر منجر به تعطیلی خیلی از کارخانجات بزرگ کشور شد که بیکار شدن بخشی از جامعه کارگری،گرانی و کاهش عرضه برخی از کالاهای اساسی، کمترین تبعات منفی ناشی از بستن در کارخانجات کشور بود.

 

 

وی در پایان گفت:تحریم ها در هر شرایطی و با روی کارآمدن هر دولتی در آمریکا با شدت و میزانی نزدیک به هم به ما وارد می شود اما با همین اوصاف اقتصاد ایران آنطور که دشمن برای نابودی آن کمر بسته بود، زمین گیر نشد، بنابراین نسخه نجات بخش اقتصاد کشور را باید نه در تلاش ها و اتلاف وقت های بی اثر و یا کم اثر در رفع تحریم ها بلکه باید در دل تولید ایرانی و حمایت از کارگر ایرانی جستجو کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.