گروه: اخبار استان خبر: 166088 / تاریخ انتشار : 1399/8/25 ساعت : 20:55
درگفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

معیشت مردم در گرو بی تدبیری دولتمردان/ رشد و توسعه اقتصادی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی

هادی میرحسینی گفت:بی تدبیری دولتمردان در چند سال گذشته و نگاه به بیرون باعث شده است تا معیشت مردم تحت الشعاع بی تدبیری دولتمردان قرار گیرد و وضعیت کسب و کار آنان روز به روز برتر و بدتر شود.

هادی میر حسینی،کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،وضعیت زندگی روز مره و رفاهی مردم به نسبت سال های گذشته سخت تر شده است که به نحوی می توان گفت امید به آینده در آنان نیز کم تر از سال های قبل شده است.

وی افزود: اگر دولتمردان در سال های گذشته به فرامین رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی نیم نگاهی کوتاه می داشتند امروز وضعیت کنونی کشور به اینجا نمی رسید و این نتیجه گره زدن مشکلات کشور به برجام و غربی ها است.

 میر حسینی تصریح کرد: وجود مافیای مختلف در حوزه بازار و نقش واسطه گری برخی مدیران در آشفتگی وضع کنونی بازار به خوبی نشان دهنده عدم نظارت و نبود عزمی راسخ برای کنترل بازار توسط دولت مردان است.

وی افزود: وقتی کشتی های حامل روغن نباتی و برنج به فراوانی در بنادر و گمرک کشور چندین ماه پهلو میگرند و برای یک مشکل کوچک اداری آنان را در بنادر چندین ماه معطل می کنند اوج بی تدبیری مسولان به خصوص مسولان گمرک را می رساند که با گلایه مقام معظم رهبری نیز مواجه شده است.

این کارشناس مسائل اقتصادی گفت:نبود عزمی راسخ و روحیه جهادی در برخی از وزرای دولت باعث فشل شدن سطح خدمات به خصوص معیشت مردم شده است که این نیز مهر تائیدی بر ادامه بی تدبیری دولت در برآورده کردن شعار خود یعنی توانمند ساختن خانوارهای ایرانی است.

وی گفت: عدم تامین به موقع نهادهای کشاورزی برای مرغداری ها، دامداری ها و سایر بخش های دامداری و دامپروری باعث شده است تا چرخه تولید و تقاضا با هم همخوانی پیدا نکند و این چرخه به طور کل معیوب و باعث کمبود در بازار شود و در نتیجه نارضایتی عمومی را در پی داشته باشد.

میرحسینی گفت:عدالت اجتماعی و استفاده از ظرفیت های انسانی و ایجاد شرایط برابر در استفاده از امکانات دولتی می تواند هم موجب توسعه اقتصادی و تامین معیشت گردد و هم بارقه امید در بین نسل جوان و با انگیزه جامعه ایجاد نماید و به نوعی از میزان فساد در جامعه کم کند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.