گروه: اخبار استان خبر: 166064 / تاریخ انتشار : 1399/8/25 ساعت : 07:38
درگفت وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

واکنش معاون سیاسی استاندار به برخی گمانه زنی ها در خصوص انتصابات طایفه ای

معاون سیاسی استاندار در خصوص برخی گمانه زنی ها در خصوص انتصابات طایفه ای ، واکنش نشان داد و گفت: انتصابات باید بر اساس ریل و مُر قانون باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس کهگیلویه وبویراحمد دارای تنوع در بافت های قومی و قبیله ای  با آداب و سنت های مختلف است.

وجود بافت سنتی و ایلی مزیت های فراوانی چون روحیه همدلی، اتحاد و وحدت برای حل معضلات و مشکلات محلی، سهیم کردن داشته ها و ثروت ها و کمک از طریق کمک به خانواده های بی بضاعت و فقیر، گذشت و رافت و مهربانی در برابر همنوع و نهایتا روحیه ایستادگی در برابر دشمن که نمود آن در جنگ تحمیلی با وجود تفاوت ها در طوایف همه در یک صف واحد به مقابله با دشمنان پرداختند و ماحصل آن رتبه اول حضور در جبهه های جنگ بود.

امروزه در کنار مزیت های فراون ایل، موضوع  رقابت های ناصحیح انتخاباتی و  انتصابات با محوریت تفکرات قومی نمود پیدا کرده است، هر فرد نماینده در هر دوره تا امروز  از افراد ایل و قبیله خود را صاحب منصب می کند، اما یک سوال مطرح است: شایسته سالاری، تخصص، تعهد، دین باوری و در کجای انتصابات قرار دارد، آیا به صرف این که فلان فرد هم کیش و از تبار ما باشد برای تصدی مسئولیت کافی بوده یا باید به تخصص، تعهد و تجربه و سوابق او نگاه کرد؟

باید گفت رقابت های قومی  و قبیله ای  در شرایطی می تواند مفید باشد که محل ارائه برنامه، کارنامه، علم و تخصص باشد، نه واپسگرایی و و زنده کردن تعصبات قومی که بدون شک می تواند یکی از دلایل عقب افتادگی استان این موضوع باشد.

در همین رابطه معاون سیاسی استاندار در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص برخی گمانه زنی ها در خصوص انتصابات طایفه ای گفت: در ابتدا باید انتصابات قومی و طایفه ای نمود داشته و مشخص باشد، اما مخالف انتصابات طایقه ای هستیم و هرگونه انتصاب باید بر جنبه شایستگی ها و قابلیت های علمی و اجرایی استوار باشد.

وی با بیان اینکه انتصابات باید جنبه علمی و بر اساس تخصص باشد، گفت: انتصابات براساس شایستگی ها سبب کمک به منافع مردم و پیشرفت روز افزون استان می شود.

احد جمالی با اشاره به اینکه بر روی این قبیل انتصابات حساس هستیم، تاکید کرد: بدون شک ریل انتصابات باید ریل و مر از قانون باشد، و اگر شاهد انتصابات طایفه ای باشیم بدون شک برخورد خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.