گروه: اخبار استان خبر: 166058 / تاریخ انتشار : 1399/8/24 ساعت : 21:49
درگفت وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

میدان مبارزه کنکور عادلانه نیست/راهکارهای موفقیت فرزندان در کنکور

کارشناس و مشاور تحصیلی گفت: امروزه راه کنکور برای کسانی میسر است که در موسسات آموزشی به صورت تضمینی تدریس می کنند با دانش آموزی که در دور افتاده ترین منطقه وجود دارد و همه معلوماتش کتابی است که از آن سوال هم طرح نمی شود.

جهانگیر آشنا گفتگو با صبح زاگرس گفت:به درستی روشن‌شده است که عمده‌ترین فقر بشریت در جامعه ماشینی و صنعتی در جهان معاصر، فقر فرهنگی و عاطفی است و مهم‌ترین مشکل جوانان و نوجوانان امروزی در خانواده‌ها کمبود عاطفه، عشق و محبت است.

آشنا تصریح کرد:همان‌گونه که بشر نیازمند نیاز‌های اساسی مانند آب و غذاست، نیاز به محبت هم دارد بلکه نیاز‌های عاطفی و معنوی انسان به‌مراتب بیشتر از نیاز‌های جسمانی اوست.

وی افزود:مهم‌ترین دلیل ناسازگاری فرزندان در خانواده‌ها و عامل بسیاری از ناهنجاری‌ها مانند فرار از خانه و امثال آن، ریشه در کمبود عشق، عاطفه و محبت دارد.

آشنا خاطرنشان کرد: فقر عاطفی موجب می‌شود شخصیت انسان نزد خود حقیر و پست به نظر آید و فرد کرامت و عزت خود را از دست بدهد و چنین انسانی آبرو و عزت خود را بربا د رفته پنداشته و به هرکاری دست می‌زند.

این کارشناس مشاوره تصریح کرد:برای مشکلاتی که در حال حاضر در حوزه خانواده ایجادشده است، نمی‌توان پیشنهاد و راهکار قطعی ارائه داد. به همین خاطر مهم‌ترین راه‌حل این است که از طریق آموزش، خانواده‌ ها را متوجه اصالت و نقش آن‌ها در تربیت و آموزش درست فرزندان در جامعه را یادآوری کنیم و اینکه نقش یک محبت کوچک به فرزند و اهل خانواده آن‌ها را چطور در مسیر زندگی هدایت می کند.

آشنا ادامه داد: با توجه به آموزه‌های اسلامی ما، نقش محبت در خانواده چنان ارزشمند و والاست که نقل می‌کنند؛ مردی حضور رسول اکرم (ص) آمده و اظهار داشت، من تابه‌حال به هیچ‌یک از فرزندانم اظهار علاقه نکرده و یک‌بار هم آن‌ها را نبوسیده‌ام. بعد از رفتن او، رسول خدا فرمود:«هَذَا رَجُلٌ عِنْدِی أَنَّه‏ مِنْ أَهْلِ النَّارِ.به نظر من این مرد اهل آتش است.»

وی گفت:عدالت آموزشی در کنکور سراسری به معنای واقعی وجود ندارد، میدان مبارزه در راه علم عادلانه نیست.

آشنا افزود: امروزه راه کنکور برای کسانی میسر است که در موسسات آموزشی به صورت تضمینی تدریس می کنند با دانش آموزی که در دور افتاده ترین منطقه وجود دارد و همه معلوماتش کتابی است که از آن سوال هم طرح نمی شود.

وی در پایان گفت: امروزه سولات کنکور از مفهوم واقعی کتب درسی به دور هستند، خواندن کتب درسی بدون کتاب های کمک آموزشی و شرکت در آزمون های موسسات قطعا موثر نمی باشد و در این موضوع می توان عدم برقراری عدالت را مشاهد کرد.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.