گروه: اخبار استان خبر: 165992 / تاریخ انتشار : 1399/8/24 ساعت : 07:07
یک ابهام و سئوالهای نگفته مسئولان

هدر رفت بیت المال این بار در پارک جنگلی شهر یاسوج/مکان هایی که بدون هیچ استفاده ای رها شده اند+تصاویر

هرچند که در طرح تفصلی جدید چندین سازه به همین روال احداث خواهد شد و جاگذاری آلاچیق ها و اقامتگاهایی نیز در این مکان لحاظ گردیده است، پس چرا مسئولان و مشاوران این طرح به همین سادگی از کنار تخریب این سازه ها گذشتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،پارک جنگلی و طرح جامع توسعه گردشگری آن امروز سر دراز دارد و هر روز خبرهای جدیدی از توسعه تنها پارک بزرگ جنگلی جنوب غرب کشور که به عنوان نماد پایتخت طبیعت ایران از آن یاد می شود به گوش می رسید.

روزگار ناخوش یک پارک

پارک جنگی یاسوج که قریب دو دهه از احداث آن در جنگل های مشرف به شهر یاسوج میگذرد؛ همچنان با حال روز خسته و ناخوش در انتظار نو نوار شدن و  اجرای طرح جامع گردشگری خود است.

طرح جامع گردشکری پارک جنگلی شهر یاسوج که از زمان صدارت جاوید شهردار پیشن مرکز استان به راه افتاد، امروز در حال ساخت با حرکتی لاکپشتی است.

یک طرح با چندین جای سئوال

هرچند در زمان نماینده پیشین بویراحمد و دنا طرح الحاق(واگذاری) قسمتی از این پارک برای توسعه به وزارت نفت چند ماهی در استان بر سرزبانها بود و در حال حاضر نیز رایزنی های نهایی آن ادامه دارد، اما همچنان مردم و شهروندان یاسوجی از آخر و عاقبت این پارک زیبا  بربام یاسوج بی خبرند.

اما مسئله امروز ما در این گزارش،پارک جنگلی و مشکلات  انباشته شده آن نیست،بلکه هدر رفت بیت المال در این پارک زیبا است که همچنان در حاله ای از ابهام قراردارد.

ابهام در تخریب ساختمانهای امور عشایر

در حال حاضر یک تفرجگاه بوم گردی خصوصی در پارک جنگلی یاسوج احداث شده و به گفته برخی از مشاوران طرح جامع پارک جنگلی، این تفرجگاه طبیعی در محدوده طرح تفصیلی این پارک قرار دارد که این پایگاه خبری تمامی موارد در این زمینه را به عهده مسئولان و پاسخگویی آنها در آینده خواهد سپرد.

اما مسئله مهمتر منازل سازمان امور عشایر استان بوده که بعد از کش وقوس های فراوان در زمینه طرح تفصیلی گردشگری پارک جنگلی؛ کار تخلیه و تخریب آنها از سر گرفته شد و اداره امور عشایر استان نیز زیر بار این موضوع رفت.

چرا به همین سادگی تخریب شدند

سئوال های در ذهن مانده برخی از شهروندان تخریب این سازه های ساخته شده با هزینه گزاف در زمان های نچندان دور بوده و چرا این منازل شیک و مدرن که با صرف هزینه های بسیار ساخته شده اند امروز به همین آسانی فرو ریخته و یا در حال تخریب هستند.

این منازل که میتوانستند در طرح تفصیلی جدید با یک شگرد خاص از آنها بهره کافی را برد و یا آنها را به خانه مسافر و یا کافه های چند گانه یا رستوان های زیبا بر بام یاسوج تبدیل کرد، چرا به همین سادگی در حال تخریب هستند.

آیا شهرداری به عنووان متولی طرح جدید گردشگری این پارک و مشاروان طرح نمی توانستند از این سازه ها به دلایل مختلفت بهره ببرند و آنها را در یک قسمت از طرح توسعه گردشگری آن بگنجانند.

هدر رفت بیت المال به همین آسانی

آنچیزیی که مشخص است،تخریب این سازه های نو و هدر رفت هنگفت بیت المال در این زمینه است، ساختمانهایی که میتوانستند بار زیادی از برخی توسعه های گردشکری را داشته باشند چرا به همین سادگی تخریب شده اند.

هرچند که در طرح تفصلی جدید چندین سازه به همین روال احداث خواهد شد و جاگذاری آلاچیق ها و اقامتگاهایی نیز در این مکان لحاظ گردیده است، پس چرا مسئولان و مشاوران این طرح به همین سادگی از کنار تخریب این سازه ها گذشتند سئوالاتی است که بسیاری از شهروندان به دنبال جواب های آن از سوی مسئولان هستند.

روزهای ناخوش پارک جنگلی یاسوج

امروز پارک جنگلی یاسوج به دلیل قطع درختانش و حتی زخم های عمیقی که بر روی چهره نحیفش افتاده حال روز خوشی نداردو اگر طرح توسعه آن بخواهد به همین منوال با این کُندی پیش برود،صدمات زیادی را در آینده به این پارک وارد خواهد شد.

این پایگاه خبری همچنان منتظر جواب مسئولان در زمینه تخریب خانه های سازمانی امور عشایر و حتی استفاده نکردن این سازه ها در طرح تفصبلی جدید بوده و ماحصل این گفتگو نیز در این پایگاه خبری انتشار داده خواهد شد.


 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.