گروه: اخبار استان خبر: 165911 / تاریخ انتشار : 1399/8/22 ساعت : 08:29
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در گفتگو با صبح زاگرس؛

هر اقدام تنش زای ایلی پیگیری و برخورد می شود/نیاز حیاتی جامعه به اتحاد و همبستگی

پسنده گفت:خدشه دار کردن جایگاه ایلات ریشه دار بهمئی و طیبی با رفتارهای تنش زا در شرایطی کنونی که بیش از پیش نیاز حیاتی به اتحاد، همدلی و همبستگی داریم،اقدامی زشت و گناهی نابخشودنی است که با عوامل این اختلاف ها برخورد جدی می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛ فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی با تاکید بر لزوم اتحاد و همبستگی در جامعه، گفت:از تمامی ظرفیتهای مختلف برای تقویت این اتحاد به خصوص اتحاد ایلات منطقه استفاده می کنیم.

باقر پسنده تصریح کرد:یکی از نیازهای اساسی جامعه‌ برای رسیدن به توسعه فرهنگی، اتحاد و همبتسگی است و بسیاری از مشکلات و دگرگونی هایی که گریبانگیر جوامع می شود به خاطر نبود عنصر اتحاد و همبستگی بین لایه های مختلف جامعه است.

 

وی افزود:خداوند در  آیه 105 سوره آل عمران مسلمانان را به اهمیت و جایگاه اتحاد آگاه کرده و آنها را از تفرقه،پراکندگی و اختلاف برحذر می دارد و برای کسانی که دست به آتش افروزی کینه و اختلااف بزنند، عذاب سختی در نظر گرفته است و می فرماید"مانند کسانى نباشید که پراکنده شدند و اختلاف کردند (آن هم) پس از آنکه نشانه‏هاى روشن (پروردگار) به آنان رسید و آنها عذاب عظیمى دارند."

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی خاطرنشان کرد: در سوره انفال هم خداوند بار دیگر مسلمانان را از نزاع و اختلاف برحذر می دارد و می فرماید:" خدا و پیامبرش را اطاعت نمایید و نزاع (و کشمکش) نکنید، تا سست نشوید و قدرت  شما از میان نرود و صبر و استقامت کنید که خداوند با استقامت کنندگان است".

 پسنده گفت:خدشه دار کردن جایگاه ایلات ریشه دار بهمئی و طیبی با رفتارهای تنش زا در شرایطی کنونی که بیش از پیش نیاز حیاتی به اتحاد، همدلی و همبستگی داریم،اقدامی زشت و گناهی نابخشودنی است که با عوامل این اختلاف ها برخورد جدی می شود.

وی افزود:دو ایل بهمئی و طیبی همسایه و برادرند که جد هر دو برادر و از قوم اصیل لر بوده و سالهاست در کنار هم با اتحاد،انسجام و مسالمت آمیز زندگی می کنند ؛بنابراین عاملان تولید و انتشار کلیپ های تنش زا و تفرقه افکن در سطح فضای مجازی این دو ایل باید ضمن پاسخگویی و بازخواست توسط مقامات قضایی،به دلیل جریجه دار کردن قلب همه غیور مردان و شیرزنان دو ایل،از محضر مردم عذرخواهی کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در پایان گفت:از معتمدین و بزرگان دو ایل بهمئی و طیبی می خواهیم با نصایح و ارشادهای خود،مراتب اتحاد و انسجام  در منطقه را فراهم کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.