گروه: اخبار استان خبر: 165816 / تاریخ انتشار : 1399/8/20 ساعت : 19:32
توهین ممنوع؛

عاقبت دامن زدن خوانندگان غیررسمی به قوم گرایی و نکوهش دیگر ایلات/ خدشه دار شدن پیوند ناگسستنی دو ایل اصیل بهمئی و طیبی

خواننده های غیر رسمی منجر به ایجاد تنش بین دو ایل از قوم لر شدند که لازم است هر چه سریعتر این تنشها حل و فصل شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛در روزهای اخیر شاهد تشنج فضای مجازی در حوزه بهمئی و طیبی که شهروندان آن از دو ایل ریشه دار طیبی و بهمئی هستند، بودیم.

 

متاسفانه خواننده های غیررسمی این دو ایل سروده هایی داشتند که برداشت های سوء از طرفین منجر به کش دادن قضیه و خدشه وارد کردن به شأن و جایگاه ایلی شده است.

 

چندروز قبل "د"، خواننده غیررسمی ازایل بهمئی درمراسمی شبانه سرودی را می خواند که توسط "خ" خواننده ایل دیگر از قوم لر با ادبیاتی مشابه پاسخ داده می شود ، هر چند بعد از این اتفاق یکی از این خوانندگان توهین به ایل طیبی در سروده های خود را رد کرده است و مدعی شد از سخنان وی سوء برداشت شد، اما این موضوع با استوری شدن و چرخیدن کلیپ های رد و بدل شده در فضای مجازی تنش زا تر شد.

 

چند جوان دیگر اقدام به ضبط کلیپ های توهین آمیز به این دو ایل ریشه دار برادر و همسایه می کنند.

از شب گذشته تاکنون صفحات مجازی مملو ازدرخواست جوانان هر دوایل  شده که خواهان اتمام این بحث هستند ومعتقدند این دوایل (طیب وبهمئی) هم ریشه، برادر و همسایه هستند ونباید ماجرا ادامه دارشود اما بازهم چندجوان اقدام به سرودن شعرهای جدید وتهدید افراد مقابل کردند ودراین میان یک صفحه مجازی منتسب به یکی از این ایلها که مشخص نیست توسط چه کسی اداره می شود،اقدامی نامناسب انجام میدهد که نیازمند اقدام قاطع پلیس فتا و مسئولان امنیتی است.

 

شنیده ها حاکی است یکی از خواننده های غیررسمی در این مورد توسط مراجع مربوطه بازخواست شده است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
یاسین تبار
1399/9/6 - 17:31
214
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.