گروه: اخبار استان خبر: 165535 / تاریخ انتشار : 1399/8/16 ساعت : 12:56

تکرار داستان توزیع نامناسب مرغ و تجمعات کرونایی اینبار در باشت+تصاویر

صف های به هم فشرده برای خرید مرغ در باشت زنگ خطری جدی برای شیوع کرونا در این شهر است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  کهبود و گرانی  گوشت مرغ در سطح شهرستان باشت باعث تجمع قشرهای مختلف مردم در مرکز شهر شد. کمیاب شدن مرغ در چند روز گذشته در باشت، اتفاقی که مردم نیازمند را بدون ترس از کرونا به خیابان ها کشاند. 

 

 در این روزها که برخی از اقلام اساسی مردم از جمله  گوشت مرغ کمیاب شده بود، در چند روز اخیر یکی از فروشگاههای عمده مرغ در سطح شهر باشت اقدام به توزیع مرغ مورد نیاز مردم کرده است که همین امر، باعث تجمع بیش از حد شهروندان فاقد ماسک بدون رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی شد.

 

همانطور که در تصاویر  مشاهده می شود، اینگار یک مورد کرونایی در باشت وجود ندارد، و مردم هم بدون در نظر گرفتن مسائل بهداشتی  و در صف های بهم فشرده برای تهیه گوشت مرغ منجمد حضور داردند.

در اینجا می طلبد که ستاد مبارزه با کرونای شهرستان بر چنین مواردی نظارت داشته باشد و تذکرات لازم را به کسانی که پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمی کنند، بدهند که متاسفانه ظرف مدت این چند روز و بازدید میدانی از نحوه فروش مرغ منجمد در باشت، هیچ ناظری را مشاهده نشد.

اما یکی از شهروندان باشتی در پاسخ به سوال خبرنگار میدانی مبنی بر اینکه که نحوه فروش گوشت مرع بر چه اساسی است گفت:با ارئه کارت ملی و هزینه ای که برای یک کارتن دریافت می شود مرغ مورد نیاز خود را تامین می کنیم ، ولی بیشتر این افراد مرغ دریافتی خود را به مقداری گرانتر به رستورانها و بیرون برها می فروشند که همین امر باعث می شود تا مرغ کافی در بازار وجود نداشته باشد.

این شهروند در ادامه گفت: همانطور که می بینید هیچ یک از دستور العملهای بهداشتی در این مکان رعایت نمی شود و با توجه به اینکه وضعیت شهرستان باشت هم چندان رضایت بخش نیست  هیچ نظارتی هم صورت نمی گیرد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.