گروه: اخبار استان خبر: 165499 / تاریخ انتشار : 1399/8/16 ساعت : 11:45

روایتی از زندگی سخت دستفروش دهدشتی در ایام کرونایی/توانایی پرداخت هزینه زندگی ام را ندارم+تصاویر

شرایط سخت کرونایی و تعطیلی و کسادی بیشتر کسبه بازار باعث شده است که وضعیت زندگی روزمره این قشر از جامعه با مشکلات اساسی مواجه شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، شرایط سخت کرونایی و تعطیلی و کسادی بیشتر کسبه بازار باعث شده است که وضعیت زندگی روزمره این قشر از جامعه با مشکلات اساسی مواجه شود.


عباسی از دست فروشان سیار در دهدشت در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری با گلایه از وضعیت موجود و کسادی بازار گفت: از زمان شروع بیماری کرونا کسب و کار ما تحت الشعاع این بیماری قرار گرفت.


وی افزود:در این آشفته بازار اقتصادی از طرف شاهد ناتوانی مردم در خرید هستیم و از طرف دیگر شاهد افزایش چندین برابری اجناس هستیم.

 

این دست فروش دهدشتی گفت: قیمت اسباب بازی از 20 هزارتومان به بیش از 50هزارتومان به صورت عمده فروشی رسیده است که دیگر نمی توانیم خریدی انجام دهیم و این وضعیت هم به زیان مشتریان است و هم کسب وکار ما را با مشکلات اساسی مواجه کرده است.وی گفت:بنده با دو فرزند و همسرم اجاره نشین هستیم که ماهی 600هزارتومان با بیش از 20میلیون تومان پیش پرداخت مستاجرهستیم و با این شرایط توان پرداخت اجاره بها، پول آب، برق، گاز، اقساط وام و سایر ملزومات زندگی را ندارم.

عباسی گفت: متاسفانه از طرف هیچ نهاد و سازمانی نیز حمایت نمی شوم و واقعا اوضاع اقتصادی خودم و شهروندان مثل خودم سخت و طاقت فرسا شده است.

وی گفت:تا قبل از بیماری کرونا هم مردم قدرت خرید داشتند و هم کسب و کارما کفاف زندگی مان را می‌داد ولی با این وضعیت نه مردم توان خرید دارند و نه ما می توانیم کالایی جایگزین کنیم.

این دست فروش دهدشتی گفت: امیدوارم وضعیت موجود هرچه سریعتر حل شود و شاهد بازگشت زندگی به دوران قبل از کرونا باشیم و انتظار داریم که شهروندان نسبت به رعایت مسائل بهداشتی دقت لازم را داشته باشند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.