گروه: اخبار استان خبر: 165405 / تاریخ انتشار : 1399/8/10 ساعت : 11:33

احضار پدر داماد برای پاسخگویی /پروتکل های مراسمات عروسی و عزا نوشته شود +فیلم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین وضعیت بیماری کرونا را در سطح استان تشریح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدانپناه در نشست ستاد کرونا با اشاره به روند افزایشی مرگ و میرهاگفت: عدم مراجعه به موقع برای بحث بیماری کرونا باعث شده است که مرگ و میر ها افزایش و درمان ها به صور غیر  پزشکی را طی کنند.

 
وی افزود: گروهی متشکل از متخصصین در کلینیک های یاسوج، دهدشت و گچساران مستقر هستند که جهت تست بیماران کرونایی آنها را  به بیمارستان ها ارجاع می دهند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: برای کاهش بحث بیماری و جلوگیری از رشد روز افزون آن باید پروتکل های لازم اجرایی شوند که شاهد کاهش میزان تجمعات در مراسمات شادی و عزا باشیم.
 
یزدانپناه گفت: تست های جهت کرونا باید هدفمند و با اجازه پزشک باشد از طرفی برخی محدودیت ها در سطح شهر لازم است تا وضعیت کرونا خطرناک‌ تر نشود .
 
حسین کلانتری  در این نشست  با بیان اینکه نقاط ضعف و قوت آمارهای کرونا بررسی شود، گفت:بروز بیماری از میانگین بالاتر و درصد کشندگی پایین تر است.
 
وی با بیا اینکه با همه محدودیت ها میانگین نمونه گیری از میانگین کشوری بیشتر است، گفت: به هر اندازه تست ها بیشتر باشد کنترل بیماری بیشتر است.
 

وی گفت: خبر خوب دیگر این که وزارت بهداشت 22 میلیارد تومان دیگر اعتبار جدید برای استان تصویب کرده و نباید از این به بعد کمبود داشته باشیم و خبر خوب دیگر افزایش تخت‌های بیمارستانی در استان است.

وی در خصوص حضور کارشناسان در برنامه‌های صدا و سیما هم گفت: تیم و افراد و لیستی که به صدا و سیما می‌دهند با هماهنگ با سیاست‌های وزارت بهداشت باشند چرا که عده‌ای بر عکس سیاست ستاد ملی کرونا صحبت می کنند باید یک حرف واحد و محکم زده شود و کسانی به که صدا و سیما می‌روند حرف‌های متقن علمی و محکم بزنند.

 

وی به نقاط ضعف هم اشاره کرد و گفت: یکی از ضعف‌های استان بحث عدم رعایت فاصله اجتماعی است و متخصصین در صدا و سیما این موضوع را تبیین کنند و افراد قوی و توانمند به عنوان کارشناس جهت تبیین موضوع حضور پیدا کنند.

کلانتری افزود: افزایش تخت های بیمارستان شهید جلیل و دهدشت و گچساران از نقاط مثبت است.
 
وی با بیان اینکه تیم های که جهت اطلاع رسانی ها کرونا معرفی می شوند باید در جهت سیاست های کرونا گام بردارند گفت: آموزش ها و اهمیت استفاده ماسک و توجه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید مد نظر باشد، برای مراسمات شادی و عزا پروتکل ها تهیه شود یعنی چگونگی برگزاری مراسمات شادی در تالارها و چگونگی تدفین در ارمستان ها باید تدوین شود.
 
وی افزود: مورد داریم به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مراسم عروسی و عزا پدر و مادر داماد جهت پاسخگویی احضار شدند.
 
کلانتری با بیان اینکه در شرایط کرونا ازدحامات عروسی و عزا باید مورد توجه قرار گیرد ، گفت: برای اینکه نیازها اقتصادی تامین شود ستاد کرونا تصمیم حمایت از راه اندازی واحدهای تولیدی را در برنامه قرار دارد
 
 
وی با بیان اینکه باید تعریف مشخصی از مراسمات شادی  و عزا نوشته شود، گفت: باید در هفته های اخیر کنترل ها بیشتر شود تا شرایط بهبود پیدا کند
 
حسین کلانتری با بیان اینکه پایگاه های مقاومت به پایگاه های سلامت تبدیل شوند گفت: ائمه جمعه، نماینده ولی فقیه،  فرهنگیان، و رسانه ها در حال کمک و همراهی با مردم جهت کنترل کرونا هستند
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.