گروه: اخبار استان خبر: 165270 / تاریخ انتشار : 1399/8/7 ساعت : 19:04
توضیحات رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج در خصوص ماسک کادر درمان:

بعد از شیفت 5 ساعته ماسک کادر درمان تعویض می شود/گلایه جاودان سیرت از افرادی که خود نسخه تجویز می کنند

رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج با بیان اینکه هر ماسک با تعویض شیفت 4 الی 5 ساعته تغییر می کند، گفت:کسانی که در خانواده های آنها درگیری شدید کرونا و مورد فوتی داشتند خطر بیشتر در کمین آنهاست.

جاودان سیرت در گفتگو با  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در خصوص توزیع ماسک برای کادر درمان و مدت زمان استفاده از آن گفت:  هر ماسک با تعویض شیفت یعنی 4 الی 5 ساعته تغییر می کند.

 

رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج با اشاره به اینکه اگر کسی مریض است، و دچار سرفه و تنگی نفس بوده باید به دکتر مراجعه کند، تاکید کرد: قرنطینه با بیماری فرق دارد و یکی از دلایل عمده که برخی بیماران به محض ورود به بخش بیمارستان،  وارد  ICU  می شوند دیر مراجعه کردن به پزشک است یعنی فرد بیان می کند به تشخیص خودم، برای رفع علائم بیماری در خانه قرنطینه می شوم و  اقدام به گرفتن سی تی اسکن، ارزیابی کلی توسط پزشک نمی کنند  همین موضوع سبب می شود دچار تنگ نفسی شدید و 90 درصد ریه او توسط کرونا درگیر شود.

 

وی با اشاره به اینکه کسانی که از سلامت کامل برخوردار هستند فقط برای کارهای ضروری از خانه بیرون بروند، گفت: بیشترین مشکل برای مردم از طرف افرادی است که از نظر ایمنی سالم هستند اما ناقل خاموش هستند یعنی با سرفه، دست دادن آنها به راحتی بیماری آنها به دیگران منتقل می شود و از طرفی اگر فردی بیماری زمینه ای داشته خطر آن مضاعف تر است.

 

رئیس بیمارستان شهید جلیل با بیان اینکه کرونا به ورزشکار، جوان، پیر، خردسال و بزرگسال را درگیر می کند، تاکید کرد: تعدادی بیمار کرونایی در بیمارستان داریم که ورزشکار حرفه ای هستند، از طرفی کسانی هیچ بیماری زمینه ای ندارند اما به کرونا مبتلا شدند، بنابراین این بیماری می تواند هر فرد و هر سنی را به خود مبتلا کند و همه افراد باید مراقب خود و خانوده خود باشند.

 

  وی با بیان توصیه ای خطاب به مردم برای رعایت موازین بهداشتی، استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی گفت: در شرایط حاضر که فصل سرما شروع شده و خطر آنفولانزا و کرونا وجود دارد تاکید می شود از حضور در تجمعات، مراسمات عروس تدفین و تشیع، مراسمات خانوادگی مانند جشن تولدها را رعایت کرده و به عنوان یک اصل مورد توجه قرار دهند.

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه  کسانی که درگیری شدید کرونا داشته و مورد فوتی در خانواده  داشتند باید مراقب بیشتری داشته باشند، گفت: در خانواده هایی که بر اثر کرونا فوتی داشتند مراقبت ها باید بیشتر باشد زیرا  سایر افراد خانواده  ممکن است دچار مشکل شوند.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.