گروه: اخبار استان خبر: 165201 / تاریخ انتشار : 1399/8/6 ساعت : 09:23

توضیحات مدیر کل هواشناسی پیرامون غبار صبحگاهی در محدود زندان مرکزی یاسوج

مدیر کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه پیرامون غبار صبحگاهی در محدود زندان مرکزی یاسوج توضیحاتی داد و گفت: مقداری غبار صبحگاهی با غلظت پایین در شرایط هوایی صاف وجود داردو برطرف می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز یکی از شهروندان ساکن شهر یاسوج گزارشی از گرد و غبار از سمت زندان مرکزی به سمت شهر یاسوج خبر داد و خواستار بررسی این موضوع شد.

 

در همین رابطه رضا کاکاوند در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص این غبار صبحگاهی گفت: مقداری غبار صبحگاهی با غلظت پایین در شرایط هوایی صاف و در زمان صبح وجود دارد که ساعاتی بعد برطرف می شود و در چند روز گذشته در سمت شهرکرد و فارس دیده می شود.

 

مدیر کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در شرایط پایدار هستیم و با پدید وارونگی هوا این موضوع رخ می دهد، تاکید کرد: در شب که هوا سردا می شود، سطح زمین همچنین سرد می شود اما در لایه های بالای جو مقداری نسبت به سطح زمین گرمتر است و همین موضوع سبب می شود سطح زمین غبار می شود و در شهرهای بزرگ با آمدن خودروها به سطح شهر آلودگی آن افزایش پیدا می کند، این موضوع در شهر یاسوج وجود ندارد.

 

وی با بیان اینکه وزش باد سبب ضعیف شدن حالت غبار می شود، گفت: اگر وزش باد نباشد حالت غبار به مرور قوی تر می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.