گروه: اخبار استان خبر: 165194 / تاریخ انتشار : 1399/8/6 ساعت : 07:40
مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه وبویراحمد خبر داد:

اجرای طرح «مدرسه کانون تربیتی محله» در 10 درصد از مدارس استان

مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمدگفت:در سال تحصیلی پیش رو، طرح" مدرسه کانون تربیتی محله" در 10 درصد از مدارس استان کهگیلویه وبویراحمد اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس هادی زارع پور از اجرای طرح تحولی" مدرسه کانون تربیتی محله" خبر داد و گفت: این طرح از جمله برنامه های تحولی وزارت آموزش و پرورش بوده که برای اجرای راهکارهای اصلی سند تحول بنیادین در سال تحصیلی 1400 -1399 در سطح کشور برای اولین بار اجرا می گردد.

وی افزود:  افزایش نقش مدرسه به عنوان یکی از کانون های پیشرفت محلی، به ویژه در ابعاد فرهنگی اجتماعی و همچنین فراهم آوردن زمینه های لازم برای نقش آفرینی مدرسه به عنوان کانون کسب تجربیات تربیتی محله و جلوه ای از جامعه اسلامی و حیات طیبه با تفویض اختیار و مسئولیت به آن و استانداردسازی تمام مولفه ها و عوامل درون مدرسه ای را از اهداف مهم این طرح برشمرد.

مدیرکل آموزش وپرورش استان گفت:  نهادینه سازی و تقویت همکاری مدرسه با مراکز فرهنگی و علمی محله به ویژه مسجد و کانونهای مذهبی و حوزه های علمیه و مشارکت فعال مدیران، معلمان و دانش آموزان در برنامه های مرتبط محله و نیز حضور نظام مند و اثربخش روحانیون توانمند و مبلغان مذهبی با تجربه در مدرسه را از دیگر اهداف طرح تحولی" مدرسه کانون تربیتی محله"عنوان کرد.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اهداف مندرج در سند تحول بنیادین و نقش انجمن اولیا و مربیان مدارس در تقویت این ارتباطات اجرای طرح به عنوان یکی از طرح های فرامعاونتی با محوریت انجمن مدارس در10 درصد از مدارس استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.