گروه: اخبار استان خبر: 165193 / تاریخ انتشار : 1399/8/5 ساعت : 16:24

رئیس بسیج اساتید استان منصوب شد/خرم دل: خط کشی و قالب بندی در بسیج دانشگاه وجود ندارد

رئیس بسیج اساتید استان با حضو مسئولان منصوب شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جلسه تودیع و معارفه رئیس بسیج اساتید کهگیلویه و بویراحمد در دانشگاه یاسوج با حضور ریاست دانشگاه یاسوج، فرمانده سپاه فتح،  فرمانده تیپ ۴۸ فتح، فرضی زاده معاونت بازرسی سپاه فتح، زارعی رئیس بسیج دانشگاه اساتید کشور، رحیم امین‌زاده  رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان، و ریاست دانشگاه آزاد یاسوج  جمعی از اساتید  دانشگاه مسئولان و اساتید  دانشگاه یاسوج برگزار شد.

در این مراسم امین موسایی رئیس بسیج اساتید کهکیلویه و بویراحمد و از تلاش های نورمحمد علیپور ریاست سابق تقدیر به عمل آمد 

 
ریاست دانشگاه یاسوج در ابتدای این مراسم با بیان اینکه بسیج در دانشگاه یک تعریف خارج از یک سویه نگری  و افرادی دلسوز در قالب بسیج قرار می گیرند، گفت: بسیج به عنوان یک‌تشکل سیاسی نیست و باید از طریق ایجاد جاذبه سبب  جذب بوده  و همه نیروهای متدین و دلسوز به عضویت بسیج درایند
 
عریان با بیان اینکه دو شعار در ۳۱ شهریور ۵۹  مبنی بر اینکه ما نان بلوط می خوریم اما اجازه نمی دهیم کشورمان اشغال شود و شعار دیگر بود تشکیل بسیج ۲۰ میلیونی بود.
 
وی با بیان‌اینکه مسوول بسیج با با برنامه حرکت کند و به کارهای کم اثر نمی تواند بهان دهد، گفت: به دکتر موسایی توصیه می کنم از طیف مختلف استفاده کرده و منطقه جغرافیای خاص نباشد.
 
عریان با بیان اینکه انتظار داریم بسیج درجهت دست یابی به دانشگاه فرهیخته تر کمک کرده هرچند دکتر موسایی از تجربه علمی و اجرایی ذی قیمتی مانند مدیریت دانشگاه علمی و کاربردی، در سطح کشور مانند شوراها اثر گذار بودند این‌تجارب سبب کمک به دانشگاه می شود و این فرد در دانشگاه  های بروز و بین‌المللی تحصیل کرده که می تواند سبب کمک به دانشگاه شود
 
وی  گفت:  دانشگاه یاسوج از دانشگاه تراز  کشور بوده است بنابراین موسایی باید از وقت شبانه روزی استفاده کرده و جهت پیشرفت دانشگاه تلاش کند‌
 
وی بیان کرد: ریاست قبلی علیپور در جهت اهداف بسیج و دانشگاه تلاش های زیادی داشت.
 
فرمانده سپاه فتح کهکیلویه و بویراحمد در این مراسم با تقدیر از علیپور ریاست سابق بسیج اساتید و اشاره به فعالیت های او گفت: در اویل کرونا بسیج اساتید اقدامات ارزشمندی چون تولید مواد ضدعفونی اقعنوان کاری گام برداشتند و در زمان فرماندهان گذشته سپاه فتح پیگیری ها و تلاش های خوبی داشتند.
 
سردار حمید خرم دل با اشاره به پیگیری از طریق بسیج اساتید  و دانشگاه به امین موسایی دست پیدا کردیم، بیان کرد: در یک ماه گذشته برای انتخاب موسایی برای ویژگی هایی او در بسیج اساتید مرکز و استان برای ریاست این دانشگاه تصمیم گیری شد
 
خرم دل با طنز خطاب به رئیس دانشگاه یاسوج، گفت: انتظار داشتیم با مهربانی و آغوش گرم از ریاست جدید یعنی دکتر موسایی استقبال کنند.
 
وی با بیان اینکه اگر برنامه ها جامع نگر باشد تحول در جامعه حاصل می شود، افزود: ریاست دانشگاه برای کمک به بسیج اساتید گام بردارند
 
خرم دل با بیان اینکه  بسیج اساتید باید نقش آفرین در سطح دانشگاه و جامعه داشته باشد، تاکید کرد: زیبنده استان  نیست در ناهنجاری های اجتماعی نمود و ظهور پیدا کند که ناشی از اشکال در فضای عمومی جامعه است باید بسیج اساتید علما، در این راستا و سایر عرصه های فرهنگی و اقتصادی مطالبه گری و نقش آفرینی کند.
 
فرمانده ارشد نظامی با بیان اینکه در سطح استان فکر و اندیشه ما خریدار دارد، گفت: از ریاست جدید انتظار داریم  جامع نگر و از همه قشر ها و کسانی که انقلاب را قبول دارد استفاده شود زیرا خط کشی و قالب بندی در بسیج دانشگاه وجود ندارد و از ظرفیت های او در حوزه های مختلف فرهنگی و سیاسی و اقتصادی استفاده شود.
 
وی با اشاره به حوزه پژوهش و رویکرد سپاه پاسداران برای رصد و توسعه و اثرگذاری در جامعه گفت: باید مشکلات صنعت، اقتصاد، فرهنگ بسیج اساتید نقش آفرین باشند و سبب اتفاقات خوب در جهت توسعه استان باشند
 
خرم دل  در خصوص طرحی در رابطه با نفت که در حال اجرا است، گفت: مجموع سپاه از ظرفیت های آن مجموعه به بسیج دانشگاه کمک خواهد کرد و هر تغییر و تحول برای اتفاقات خوب و پیشرفت در جامعه است.
 
رئیس سابق بسیج اساتید دانشگاه یاسوج در این مراسم با تبریک آغاز امامت امام عصر (عج)  و درود بر شهدای انقلاب اسلامی گفت: رسالت بسیج اساتید خدمت رسانی و حرکت در جهت اهداف عالیه انقلاب اسلامی است و این موضوع با کمک از طریق نیروهای با انگیزه و متخصص امکان پذیر است و بسیج اساتید درصدد است اهداف انقلاب اسلامی را همگام با پیشرفت های جهان پیش ببرد.
 
علیپور با اشاره به شرایط کرونا، گفت:  ریاست بسیج اساتید را برعهده داشتیم و قبل از آن خدمات و فعالیت های بسیج در گردان های مختلف را در کارنامه  داریم.
 
وی با بیان‌اینکه بیش از ۸۰ درصد اساتید دانشگاه ها را در بسیج اساتید  جذب کردیم، گفت: با اینکه تعدادنیروهای حق التدریس کم شده است اما جذب در بسیج نیرو جزء استان های برتر در کشور هستیم.
 
وی افزود: در سال ۹۴ به عنوان بسیج نمونه کشوری انتخاب شدیم و از ما تقدیر و تشکر شد و درصددیم  یک سازماندهی با حداقل امکانات دارای یک سازمان مشخص با نیروهای متخصص و آماده کار باشد، گفت: بیش از۵۰ مورد از اساتید را در مجموعه جنگ نرم، پیوست کاری،  متدینین نوین اسلامی را آموزش دادیم و می توان از وجود آنها در ادارات مختلف خدمت رسانی در خصوص جنگ نرم و پیوست نگاری که از مطالبات رهبری بوده و بر زمین مانده است،  اقدام شود.
 
وی با بیان اینکه در بسیج اساتید حلقه های صالحین فعال شده، گفت: دوره های مختلف علمی و آموزشی و راهیان نور، نشست های علمی و دینی استفاده از نیروهای فعال تعامل با ریاست دانشگاه ها و اساتید با همه نگاه ها  و تفاوت افکار در بسیج اساتید گام برداشتیم.
 
علیپور با بیان اینکه جزء اولین سازمان ها در جهت کرونا بودیم، گفت: در اویل ماسک و مواد ضدعفونی و امکانات نبود و از طریق تماس با اساتید در خصوص کرونا با دانشگاه گچساران دانشگاه یاسوج امکاناتی با هماهنگی استاندار و معاونت غذا و دارو گام برداشتیم و سبب هماهنگی و همدلی شد.
 
علیپور با بیان اینکه برنامه های مجازی در ایام کرونا داشتیم، افزود: در خصوص برپایی اندیشکده هایی در استان شامل اندیشکده توریسم و گردشگری در دهدشت در حال فعالیت است،  اندیشکده های مختلف را پیشنهاد دادیم، نشست های مختلف برای خانواده ها در خصوص برجام و برنامه های آموزشی از دیگر اقدامات بود.
 
امین موسایی رئیس جدید بسیج اساتید در این برنامه با تشکر از زارعی رئیس بسیج اساتید کشور، و مجموعه سپاه و فرمانده سپاه  فتح، ریاست دانشگاه یاسوج، و علیپور رئیس سابق بسیج اساتید گفت: افرادی با دلایل مختلف و جهات گوناگون شایسته تر از بنده بود اما قرعه کار به نام بنده افتاد
 
وی بیان اینکه در بخش های مختلف باید حضور داشت و همه ما ابزار و وسیله برای اهداف بلند هستیم، گفت: هر کجا که نیاز باشد در راستای اهداف مقدس استفاده خواهیم شد و اگر لازم باشد راننده و نگهبان هم خواهم بود.
 
ریاست جدید بسیج اساتید با بیاناینکه بسیج در راستای حل مشکلات کشوری با روحیه جهادی گام بر می دارد، تاکید کرد: روزی با لباس نظامی، روزی دیگر در لباس خدمت جهادی و امروز در عرصه جنگ نرم بسیج نقش آفرینی می کرد و هدف لبیک به بیانات امامین انقلاب است.
 
وی بیان اینکه تهدید عقاید جوانان، آسیب های فرهنگی و جنگ در سنگرهای مختلف وجود دارد و باید دفاع کرد، گفت: باید در مقابله با حجمه های فرهنگی، اقتصادی و فرهنگی فعال بود و در حیطه وظایف بسیج اساتید این وظایف وجود دارد و بنده هم به عنوان یک ابزار در این راستا گام برخواهم داشت.
 
موسایی با بیان اینکه راه اندازی اتاق های فکری که سبب کمک به ترویج  علم می شود باید از برنامه ها باشد، گفت: در نهادهای اجرایی به وسیله بسیج اساتید در جنبه های مختلف شامل اشتغال اقتصاد بحث های فکری و فرهنگی گام برمی داریم و باید با کادرسازی از ظرفیت نخبگان علمی و فرهنگی جهت بکارگیری در زمینه های مختلف برای آینده نظام گام برداشته  شود که نقش اساتید نقش پررنگی است.
 
 
موسایی با بیان اینکه از طریق کارگروه های علمی و فرهنگی با دید حل المسائل باید حرکت کرد، گفت: باید در برابر حجمه هایی که نسبت به اعتقادات و باورهای مردم‌گام برداشته می شود، اقدام داشت.
 
موسایی با توضیح اینکه در زمینه جذب حداکثری اساتید بدون‌نگاه های سیاسی قومیتی و جغرافیایی گام برمی داریم، گفت: دست یاری برای کمک به جامعه با همدلی و برادری  با همکاری بسیج اساتید دراز می کنم.
در پایان با قرائت حکم انتصاب توسط سرهنگ فرضی زاده ، معاونت بازرسی سپاه فتح مراسم به اتمام رسید.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.