گروه: اخبار استان خبر: 165179 / تاریخ انتشار : 1399/8/6 ساعت : 07:29

پیشرفت لاکپشتی پروژه تعریض 3 کیلومتر جاده در بهمئی/بلاتکلیفی 4 ساله سه راهی حادثه خیز شهرستان+تصاویر

پروژه تعریض سه کیلومتر جاده ورودی لیکک به سمت سه راهی لیکک-ماغر و سیدصفی در کهگیلویه وبویراحمد همچنان تعطیل و بلاتکلیف است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛با توج به اینکه در آستانه ورود به فصل بارش ها در کهگیلویه وبویراحمد هستیم و لازم است پروژه های راه و جاده ای سرعت بگیرند تا باران و لغزندگی پیش رو مانعی برای پیشرفت پروژه ها نشود،در این گزارش سراغ یکی از این پروژه ها رفتیم که پیشرفتی لاکپشتی دارد.

 

پروژه تعریض،بهسازی و آسفالت جاده ورودی شهر لیکک به سمت سه راهی روستای سید صفی و ماغر که نزدیک به کیلومتر طول دارد،بیش از 4 سال است که به اتمام نرسید.

 

اعتبار این پروژه جزو اعتبارات حوزه نفتی اداره کل راه و شهرسازی تعریف شده و قرار بود پیمانکار آن بعد از هر ارائه صورت وضعیت مطالبات خود را دریافت کند اما کمبود امکانات، مشغله کاری پیمانکار و بی توجهی مسئولان راه و شهرسازی باعث شد تا همچنان شاهد تعطیلی این پروژه باشیم.

 

---

این جاده تنها مسیر ورودی کلیه روستاهای بهمئی به جز حوزه کفشکنان به مرکز شهرستان بوده و در بیشتر ایام به خصوص مراسم تشییع و تدفین به سمت قبرستان جدید شهر لیکک دارای بار ترافیکی سنگین است.

 

این جاده باریک که در حالت قبل از شروع پروژه دارای شیب تند، پرتگاه خطرناک و زاویه دید کم در چند نقطه بود، اکنون با شانه های خالی عاملی خطرناک برای رانندگی و به نوعی بازی با جان مردم شهرستان است.

 

سه راهی این مسیر به دلیل عرض کم جاده و دید ناکافی رانندگان تاکنون چند نفر از شهروندان بهمئی را به کام مرگ کشاند و نقطه ای حادثه خیز محسوب می شود اما با این وجود پروژه همچنان غیر فعال است و پیمانکار به صورت مقطعی در هر سال چند روز روی آن کار می کند و بعد از آن پروژه را به حال خود رها می کند.

 

---

 

مسئولان شهرستانی تاکنون با جدیت کامل پیمانکار را بازخواست نکردند، هر چند عدل هاشمی پور،نماینده سابق کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی بارها به پیمانکار پروژه تذکر داد و خواستار خلع ید وی شد اما به دلایل نامعلوم این اتفاق رخ نداد تا همچنان شاهد جاده ای خطرآفرین در آستانه ورود به فصل بارندگی در ورودی شهر لیکک باشیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.