گروه: اخبار استان خبر: 165163 / تاریخ انتشار : 1399/8/5 ساعت : 08:56
پیگیری سوژه های مردمی:

سد معبرها و آشفتگی معابر شهری در لنده/خیابان های لنده در تسخیر مصالح ساختمانی+تصاویر

یکی دیگر از چالش های سطح شهر لنده رها کردن مصالح ساختمانی در خیابان و کوچه ها و حتی انسداد کامل پیاده روها توسط برخی شهروندان است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امروزه توسعه شهری به عنوان یکی از مهمترین سندهای چشم انداز شهرداری ها است که روند اجرایی این توسعه باید در ابعاد مختلف قابلیت اجرایی داشته باشد.

در توسعه شهری توجه به زیرساخت ها اولیه مهمترین گام برای حرکت به این سمت است که متاسفانه سد معبر در سطح خیابان های اصلی باعث ترسیم چهره ای زشت از شهر را به ذهم مخاطب القا می کند که این مهم می بایست توسط شهرداری ها جدی گرفته شود.

سد معبر به عنوان یکی از معضلات اجتماعی و چالش‌های پیش روی مدیریت شهری است که مشکلات متعددی را برای تردد شهروندان از پیاده روها ایجاد کرده است و در چندین مورد نیز باعث ایجاد حوادث مختلف شده است.

 

بساط کردن توسط دست فروشان و گاها نیز تعرض کسبه بازار به حریم پیاده روها باعث شده است تا بیشتر مردم برای عبور از پیاده روها با مشکلات اساسی مواجه شوند که چندین مورد زمین خوردگی، پارگی چادری و لباس به واسطه ابزار برنده که در مسیر می گذارند و یا آویزان کردن اجناس از سقف سایبان ها در پیاده روها و هزاران مشکل دیگر.

یکی دیگر از چالش های سطح شهر لنده رها کردن مصالح ساختمانی در خیابان و کوچه ها و حتی انسداد کامل پیاده روها توسط برخی شهروندان است که این معضل چندن سال همچنان در حال بروز رسانی است و ایندرحالی است که پلیس ساختمان شهرداری وظیفه دارد ضمن تذکر نست به بارگیری مصالح و حتی کالاهای که سد راه مردم هستند اقدام کند.

یکی از مصادیق روشن آشفتگی شهری در لنده همن سد معبرهای است که توسط شهروندان ایجاد شده است هرچند باید تذکرات لازم از سوی متولیان فرهنگ شهرستان و پلیس ساختمان شهرداری داده شود تا چهره شهر را بیش از این آشفته تر نکنند.

حسینی از شهروندان لنده ای در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: متاسفانه هم شهرداری و هم ما به عنوان شهروند در بحث توسعه شهر کمترین مشارکت را داریم چرا که بنده به عنوان شهروند احساس کنم خیابان و یا کوچه منزل شخصی بنده است.

وی افزود: شهرداری باید نسبت به رفع سد معبر در خیابان اصلی که حقیقتا میوه فروشان و ابزارآلاتی ها و سایر کسبه بازار رعایت نمی کنند چند بار تذکر شفاهی و کتبی و سپس اقدام به جمع آوری اجناس کسبه متخلف کنند.

یکی دیگر از شهروندان لنده ای گفت: ریختن مصالح ساختمانی در خیابان ها و کوچه ها یک امر عادی شده است که بعد از اتمام کار متاسفانه هیچ اقدامی نسبت به جمع آوری مصالح ساختمانی صورت نمی گیرد تا منجر به بروز یک حادثه شود.

وی تاکیدکرد: ریختن مصالح ساختمانی در خیابان ها علاوه بر حوادث مختلف از جمله تصادفات باعث ایجاد گرد و خاک و افزایش بیماری های تنفسی برای شهروندان می شود.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.