گروه: اخبار استان خبر: 165133 / تاریخ انتشار : 1399/8/4 ساعت : 15:13
درگفت وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

نیروی انتظامی مروج کرامت انسانی است/اشتباه یک فرد را نباید به پای یک سازمان گذاشت

کارشناس مسائل سیاسی گفت: نیروی انتظامی با حفظ کرامت انسانی در حال خدمت به آحاد جامعه در مرزها و داخل کشور است که اقدامات حاشیه ای خللی در اراده کارکنان این نیرو وارد نخواهد کرد.

سید حسین موسویان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در واکنش به اقدام یکی از ماموران نیروی انتظامی در مشهد گفت: رعایت کرامت و شأن انسانی افراد علاوه بر این که در اسلام موکداً آمده است، در قوانین ایران نیز متبلور شده و در اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز ذکر شده است.

وی افزود: التزام علمی و عملی از قوانین به خصوص در حوزه حقوق شهروندی بر همگان یک امر واجب است که همه باید در برابر آن تمکین کنند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: هر انسانی در حوزه سرزمینی خویش برابر عقلانیت و متمایز  از نژاد، رنگ، جنسیت، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیده دیگری، خواستگاه اجتماعی و ملی، وضعیت دارایی، محل تولد یا در هر جایگاهی که باشند دارای حق و حقوقی است که باید این حقوق از سوی دستگاه های ممختلف اعم از نظامی و غیر نظامی مورد توجه قرار گیرد.

وی تاکیدکرد: نیروی انتظامی برابر وظایف ذاتی خویش که تامین امنیت فراگیر همراه با رعایت اصول اخلاقی و کرامت انسانی در سطح جامعه است طی چند دهه اخیر عملکرد قابل قبولی نزد آحاد مختلف جامعه داشته و خواهد داشت.

موسویان گفت: با توجه به مقررات فوق کاملاً بدیهی و مبرهن است که نه مامور نیروی انتظامی و نه در مرحله دادسرا و دادگاه، هیچ کدام از افراد حق کتک زدن متهم را ندارند به خصوص وقتی این متهم دستگیر و دستبند زده باشد.

وی تاکیدکرد: بدون شک اقدام یک مامور نیروی انتظامی در مشهد که کلیپ آن در فضای مجازی و رسانه های داخلی و خارجی بازتاب گسترده ای داشته است کاملا از منظر قانون و مردم اقدامی مذبوم است ولی نمی توان این رفتار را به کل جامعه ناجا که انسان های شریفی هستند نسبت داد.

این کارشناس سیاسی گفت: در همین شبکه های اجتماعی بارها شاهد جارو به دست گرفتن پلیس راهنمایی و رانندگی در پاک کردن خیابان ازشیشه خرده های تصادف بوده ایم و یا هل دادن خودروهای شخصی گرفتار در برف و کولاک توسط ماموران راهنمایی و رانندگی و یا برآورده کردن آرزوی پسربچه سرطانی که همه پلیس ها به احترام او پای چسبانند و آرزوی آن پسر سرطانی را که برآورده کردند.

وی افزود: نوع نگاه به این مسلئه از زوایای مختلف قابل نقد و بررسی است که دادستان نظامی مشهد نیز در گفت و گو با رسانه ها از ارجاع و موضوع در ۸ بند به ضابطان قضایی در اسرع وقت، و بررسی دقیق این واقعه خبرداد.

موسویان گفت: بدون شک این حادثه نمی تواند خللی در عزم و اراده پلیس برای خدمت رسانی به مردم وارد کند و این چنین اقداماتی و مانور شبکه های بیگانه تنها برای تضعیف این نیرو است که مردم ما بصیرتر از تبلیغات شبکه های ماهواره ای هستند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.