گروه: اخبار استان خبر: 165034 / تاریخ انتشار : 1399/8/1 ساعت : 20:08
در نشست با خانواده های داغدار حادثه روز گذشته صورت گرفت؛

دعوت امام جمعه و روحانیت بهمئی از طرفین اختلافات روز گذشته به آرامش/همه خواهان پیگیری موضوع از دالان قانون هستند

امام جمعه و روحانیت بهمئی در نشست با خانواده های داغدار حادثه خونین روز گذشته این شهرستان طرفین نزاع را به آرامش و پیگیری موضوع از دالان قانون دعوت کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛امام جمعه بهمئی،روحانیون و جمعی از ریش سفیدان ومعتمدین این شهرستان باخانواده های داغدار حادثه درگیری روز گذشته دیدار و آنها را دعوت به آرامش کردند.


حجت الاسلام والمسلمین سید محمد لطیف تقوی ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالرضا موسوی ، حجت الاسلام والمسلمین ویسی نژاد و حجت الاسلام والمسلمین رضوانی به همراه امام جمعه بهمئی در این دیدار حضور داشتند.

 

 

روحانیت شهرستان بهمئی ، با عرض تسلیت به خانوادههای داغدار و همچنین ابراز  نگرانی  از وضع موجود، دوطایفه را به اصلاح و دعوت به آرامش دعوت کردند و از آنها خواستند که  از هر گونه تنش خود داری کنند.


امام جمعه بهمئی در این دیدار گفت:درپی حادثه درگیری که درشهرستان بهمئی اتفاق افتاد نکاتی را به سمع مبارک عزیزان ارائه می دارم ؛عرض تسلیت دارم خدمت خانواده هایی این عزیزانی که فرزندانشان را از دست داده اند ،والدین محترم ،منسوبین وطایفه محترمشان و آرزوی صبر،صحت وسلامتی برای همه بازماندگان وداغدیدگان دارم.


حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد:امیدوارم که خدای متعال به برکت میلاد پیامبر اعظم وماه مبارک ربیع سکینه و سکونت و آرامش را بر این خانواده ها حاکم کند.


وی افزود:حوادث اینچنینی خیلی دلخراش هست، از دست دادن یک نفر ،یک انسان ،یک شیعه، خیلی داغ سنگینی است اما به هرحال عواقب متعددی مترتب برچنین برنامه هایی است که آرامش منطقه، آرامش خانواده ،از زنان مردم،کودکان مردم، احساس امنیت ندارند و نگران و ناراحت میشوند وعلاوه براینکه آرامش منطقه وخانواده ها دچاراختلال می شود،خیلی از مسائل دیگری هم در اقتصاد مردم ، در رفت وآمد مردم در ازدواج های مردم ،همه وهمه تاثیر منفی دارد .

 

امام جمعه بهمئی خاطرنشان کرد:خدا را شاکریم در شهرستان بهمیی  مردمی فهیم و مصلحین عزیز خداترس وجود دارد و هنوز احترام بزرگان، احترام سادات ،احترام روحانی بین مردم وجود دارد و فرهنگ غنی خوب اسلامی دینی و عشایری هنوز حکمفرماست.

حجت الاسلام  افروغی افزود:در همین  راستا در دو نشستی که در محضر ریش سفیدان دو گروه بودیم، شاید درهرجلسه  حدود ۱۰۰ نفر از بزرگان شرف حضور داشتند ،صراحتا اعلام کردند که ما فقط و فقط از مسیر قانون و از دالان قانونی پیگیرمطالبات و حقوق خودمان هستیم  و ما هم  همین را  از مردم و بزرگان می‌خواستیم و خدا را شکر، بسیار آدم های دلسوز وبسیارآدم های فهیم وحتی آنهایی که  داغدیده بودند، والدین دو  خانواده های که عزیزان شان از  دست رفته، به صراحت اعلام کردند که ماراضی نیستیم ،امنیت منطقه امنیت بقیه خانواده ها به خطر بیفتد و بالاخره آبروی یک ایل درمیان هست ،آبروی  بسیاری از مردم در میان هست ونگران بودند و صراحت اعلام فرمودند فقط از مسیر قانونی حقوق خودمان را پیگیری خواهیم کرد.


وی ادامه داد:از طرف دیگر با پیگیری های شورای محترم تامین ادامه داد، آنها هم تلاش می کنند کار از مسیر قانونی پیش برود.جمع بندی مجموعه جلسات شورای تامین ،جلسات با بزرگان ،ریش سفیدان ومعتمدین روستایی باحضور در  منازل هر دوطرف درگیری داشتیم و جلساتی که صورت پذیرفت.

 

امام جمعه بهمئی تصریح کرد: چند نکته حائز اهمیت است، یکی اینکه رسانه ها دقت کنند با آبروی یک ایل ،با آبروی یک طایفه بازی نکنند، بعضی از خبرها و خبررسانی ها تاثیر منفی دارند و گزارش از یک درگیری تاثیرات منفی خواهد داشت؛ رسانه ها موظفند به تامین امنیت و آرامش مردم دقت کنند و به خیلی از خبرها دامن نزنند و لو اینکه صحت هم  داشته باشند و قطعا در این بین بخاطر هیجانات رسانه ها ممکن است از اخبار کذب هم رد و بدل بشود.


حجت الاسلاام افروغی گفت:نکته دوم اینکه هر دو طرف این نزاع و درگیری خواهان این هستند که افرادی که مجرم یا متهم هستند و قطعا خواست همه ما و همه ی مسئولین همین هست  که خود را سریعتر معرفی بکندتا انشالله تشییع جنازه این عزیزان صورت بگیرد ؛هم در مسیر ودالان قانون به جرم مجرمین رسیدگی شود و یک  سکونت و آرامشی بر دلهای این خانواده های داغدیده  تحقق بپذیرد و از خدا مسئلت می‌کنم از این که محبت ،آرامش و  احترام را به همه خانواده های ما ،طوایف ما،ساری و جاری بگرداند .


حجت الاسلام تقوی هم در این نشست ضمن ابراز تاسف ونگرانی از وضع پیش آمده  با تاسی از آیات  قرآن و روایات پیرامون اصلاح ذات البین، ریش سفیدان و جوانان را  به حفظ آرامش دعوت کرد و خواهان برخورد قانونی با افراد از طریق مجاری قانون شد.

 

تصاویر تکمیلی خبر:

---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.