گروه: اخبار استان خبر: 165014 / تاریخ انتشار : 1399/8/2 ساعت : 07:31
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی:

بسیج پیشتاز در عرصه خدمت به محرومان/افتتاح درمانگاه تخصصی بهمئی تا پایان امسال /پیشرفت 90درصدی کتاب سیره شهدای بهمئی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در گفتگو با صبح زاگرس از تلاش برای خدمت رسانی به مردم این شهرستان با استفاده از تمامی ظرفیت های بسیج و سپاه خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛سرهنگ پاسدار باقر پسنده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهید چمبری، شهید تازه تفحص شده شهرستان، تصریح کرد:از همان ابتدا ورد به شهرستان بهمئی بنا را بر تکریم شهدا گذاشتیم  که در این راستا۷۰ یادواره پایگاهی و حوزه ای برگزار شد.

 

وی افزود:اولین یادواره شهدا با حضور آیت اله ملک حسینی  در ممبی برگزار شد، بعد از آن یادواره شهدای ایل بزرگ بهمئی  را داشتیم که سردار سلامی درباره شکوه آن اعلام کرد" من در همه جا رفتم و دیدم اما یادواره ای به با شکوهی یادواره شهدای ایل بهمئی ندیدم."

 

پسنده خاطرناشن کرد:در طول این مدت نشست های متعددی با معتمدین داشتیم که آیت اله ملک حسینی و سردار خرمدل در تعدادی از این نشست ها حضور داشتند ؛ این فعالیت های فرهنگی منجر به کاهش آمار خودکشی و سایر آسیب ها در شهرستان شد که آمار به مراتب پایین آمد.

 

وی گفت: برای اولین تمثال شهدای شهرستان را با همکاری شهرداری لیکک در سطح شهر نصب کردیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی تصریح کرد:در سالهای اخیر در ایام محرم روزانه میزبان 3تا ۵ هزار نفر از زوار اربعین حسینی در موکب شهدای بهمئی بودیم.

 

پسنده ادامه داد:امسال اولین شهرستان بودیم که در راستای بزرگداشت شهدا، کتاب سیره شهدای شهرستان را آماده چاپ کردیم که الان ۹۰درصد تکمیل شده است.

 

وی با اشاره به راه اندازی کارگاه های تولید ماسک برای مقابله با کرونا در شهرستان، افزود:تاکنون بیش از ۱۰ هزار عدد ماسک تولید و توزیع کردیم و باعث افتخار است که در این راستا هم در سطح  استان پیشتاز بودیم .

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی تصریح کرد:در نهضت خدمت رسانی هم اولین شهرستان بودیم که ۷۴ واحد مسکونی مدد جویی را با کیفیت عالی تحویل دادیم.

 

پسنده گفت: ۵۲۰ مورد پروژه احداث چشمه های سرویس بهداشتی، حمام و گاز رسانی برای نیازمندان داشتیم که اعتبار آنها با سفر سردار حزنی به شهرستان تامین شد.

 

وی با اشاره به فعالیت مداوم گروه های جهادی برای خدمت به محرومین،گفت: تاکنون ۴ مسجد را مرمت و بازسازی کردیم که ۵۲۰ میلیون ریال در این زمینه هزینه شد.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی با بیان اینکه ۹۸درصد از مسئولان هنوز به پهنوک که منطقه ای عشایری و صعب العبور شهرستان است،نرفتند، افزود:امسال برای دومین بار به این منطقه رفتیم که عمق محرومیت ومشکلات را در آنجا مشاهده کردیم.

 

پسنده خاطرنشان کرد: ۲هزار دست لباس از خیرین تحویل گرفتیم و تحویل نیازمندان دراین منطقه دادیم.

 

وی گفت:به زودی گروه جهادی شهید اورنگ برای توزیع بسته های بهداشتی، آموزشی و معیشتی به منطقه می آید.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی با بیان اینکه درمانگاه تخصصی شهدای بهمئی کلنگ زنی  شد به همت سپاه شهرستان ،گفت: سقف و ستون این درمانگاه تا دهه فجر تکمیل می شود و تا پایان سال افتتاح می شود.

 

پسنده تصریح کرد:در راستای حمایت از زوج های جوان تاکنون جهیزیه ۲۰۰ مورد تخصیص داده شد که بخشی از آنها توزیع و بخشی دیگر به زودی توزیع می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.