گروه: اخبار استان خبر: 165002 / تاریخ انتشار : 1399/8/1 ساعت : 10:54
دقایقی پیش صورت گرفت :

افتتاح چند طرح عمرانی استان توسط رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس+ تصاویر و فیلم

دقایقی پیش حسن روحانی رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس چند طرح عمرانی در کهگیلویه و بویراحمد را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس   آیین اختتامیه و تکمیل شانزده هزار و 838 واحد مسکن مهر و افتتاح3489 مسکن مهر در استان کهگیلویه و بویراحمد از دقایقی پیش به صورت ویدئو کنفرانس، با حضور  رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی ،کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمدو مدیر کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان در حال برگزاری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست با بیان اینکه در راستای سیاست های کلان نظام در خصوص مسکن در استان اقدامات سازنده ای انجام و  آماده شده است، گفت: در دولت‌های یازدهم در یک فاز ۶۵ درصد و بخشی دیگر ۶۹ درصد اقدامات مسکن تکمیل شده که همه خدمات مربوط به نظام است.

وی با بیان اینکه یکی از مطالبات رهبر انقلاب در بحث مسکن بود، گفت: دولت در بحث مسکن ملی اقدامات خوبی داشت و در استان این روند خوب ادامه پیدا کرد و با همکاری همه ارگان ها ۱۴۱ هزار متر زمین توسط دستگاه ها در اختیار مسکن و شهرسازی قرار گرفت.

کلانتری با بیان اینکه بالای ۱۶ هزار  واحد تحویل داده می شود و ۱۶ هزار  واحد عملیات اجرای آن شروع به کار کرده گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و مسکن و شهرسازی پرونده ۱۶۸۳۸ مسکن مهر پرونده آن را تکمیل کردند.

کلانتری با بیان اینکه در حوزه مسکن روستایی ۲۱ هزار واحد مسکن روستایی شروع و به بهره برداری رسید که  حدود ۳۵۰۰ واحد در دهه فجر تکمیل شد گفت: در حوزه مسکن روستایی با تدابیر صورت گرفته دختری به نام شادی بیمار داشت که هزینه های درمانی و بحث مسکن او را کمک کردیم که در این مورد مسکن آنها  توسط بنیاد مسکن در‌حال تکمیل است

کلانتری با بیان اینکه در موردی پدری که در زندان بود و مادر خانواده سرپرست خانواده بود، در خصوص مسکن آنها اقدام می شود گفت: در بحث مسکن مددجویان و کمیته امداد اقدامات خوبی برداشته شد.

کلانتری با بیان اینکه  مجموع واحد ها از ابتدا تا کنون  علاوه بر اینکه ۱۶۸۳۸هزار واحد تکمیل شد،  ۱۶ هزار واحد مسکن در قالب های مختلف شامل مسکن مهر، مسکن اقدام ملی و دیگر قالب ها  عملیات اجرایی آن شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص  بافت فرسوده جز استان های برتر هستیم، گفت:  ۱۳۵۰ واحد بافت فرسوده در گچساران به اتمام رسید.

در ادامه مدیر کل راه و شهرسازی کهکیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هزینه بهره برداری از  ۱۶ هزار واحد  مسکن در قالب های مختلف ۷۰۹ میلیارد تومان بود و ارزش روز آن  ۳۶۰۰ میلیارد تومان است، گفت:  همزمان با کل کشور کل مسکن مهر استان را پایان یافته می دانیم.
 
نیک اقبال با اشاره به اقدام ملی مسکن گفت: ۸۱۳۶ واحد در قالب مختلف باید ساخته شود که ساخت آنها به صورت مشارکتی، ساخت توسط ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) و همچنین ساخت از طریق  ظرفیت بانکی را می توان نام برد. 
 
وی با بیان اینکه ۱۶۰۰ واحد در قالب بنیاد مسکن به‌عنوان کارگزار اول و ستاد فرمان حضرت امام (ره) به عنوان کارگزار دوم ساخته می شود گفت : با تدبیر استاندار قرار شد ستاد فرمان حضرت امام (ره)  به جای ۷۰۰ واحد ۱۰۰۰ واحد بسازد .
 
مدیر کل راه و شهر سازی با بیان اینکه در گچساران برای خانواده ای که صاحب فرزند ۵ قلو شدند یک باب واحد مسکن مهر ساخته می شود، گفت: در بحث مسکن  اقدام ملی تمامی زمین ها برای واحد‌ها آماده شد که محدودیت ها زمین  به وسیله  اختیارات استاندار حدود ۱۴ و نیم هکتار از زمین های مازاد دستگاه های دولتی شناسایی شد و در اختیار راه و شهرسازی قرار گرفت این زمین ها در محدوده ارم، در محدوده جهاد کشاورزی است.
 
وی با بیان اینکه پروانه ساختمانی و  پیش ساختمانی برای برای‌واحد‌ ها ساخته شده و  مشکلات زمین در چرام حل شده، بیان کرد:ما ثبت نام ۳۸۶۵ واجد شرایط  داشتیم که بعد از پالایش به ۱۶۸۹ مورد تخصیص داده شد 
 
نیک اقبال به ۱۲۲۶ واحد آماده کلنگ زنی اشاره کرد و گفت :  در سی سخت، دهدشت عملیات اجرایی آغاز شده و در  گچساران کل عملیات ساخت اجرا شده است.
 
وی با بیان اینکه مبلغ آورده مردم با توجه به مبلغ ۵۰ میلیون تومانی  حدود ۱۴ میلیارد تومان است، گفت: ۲۳ هزار ۴۴۹ نفر جمعیت متقاضی مسکن هستند .
 
 
نیک اقبال به بافت طرح  فرسوده در استان اشاره داشت و گفت:  گچساران به عنوان پایلوت طرح بافت فرسوده در نظر گرفته شد و در یاسوج، دهدشت  طرح‌ها با احداث کتابخانه مدرسه و آسفالت، همچنین  بازسازی خیابان بلادیان گچسازان، پل سادات به لبان پل سادات به رادک  از دیگر طرح ها بوده است.
 
 
در ادامه جنتی مدیر کل بنیاد مسکن استان گفت:در چند حوزه کاری بنیاد مسکن برای متقاضیان در حال فعالیت است مهمترین اقدامات بحث مسکن محرومین و مسکن اقدام ملی بوده که حدود ۹۵۰ واحد مسکن اقدام ملی که پرونده ها صادر و عملیات در حال اجرا جهت تکمیل است.
 
وی افزود: در بحث مسکن محرومین ۳۵۰۰ واحد‌ از  اردیبهشت ماه شروع شده که تا کنون ۱۲۰۰ واحد‌تکمیل و بهره برداری شده است و  ظرف دو سال گذشته نزدیک به ۱۳ هزار واحد مسکونی شامل بافت فرسوده گچساران و بهسازی و بازسازی را داشتیم.

 
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.