گروه: اخبار استان خبر: 165000 / تاریخ انتشار : 1399/8/1 ساعت : 10:36

بانوی دنانشین در نبرد با آتش خبرساز شد+تصاویر

طی آتش سوزی های سریالی در کهگیلویه وبویراحمد که از اواخر بهار شروع و تا فصل پاییز ادامه داشته این بار بخش پاتاوه شهرستان دنا را در برگرفت که حضور بانوی دنانشین در خاموش کردن یکی از این آتش سوزی ها خبر ساز شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس آتشی که برجان درختان بلوط زاگرس در کهگیلویه وبویراحمد افتاده است گویا تمامی ندارد و هر روز از گوشه و کنار این سرزمین چهار فصل خبر از آتش سوزی های جگر سور به گوش می رسد. آتشی که گاه از روی کینه و حسد سودجویان و گاه از روی سهلنگاری ساکنان این دیار رخ می دهد.

 

در خاموش کردن این آتش سوزی ها که زیستگاه گیاهان و جانوارن را با خاک یکسان می کند مردم بومی هر منطقه در کنار نیروهای امدادی نقش اساسی دارند، در شهرستان دنا که آتش سوزی های زیادی رخ داده است بانوان ساکن منطقه پا به پای مردان در خاموش کردن آن حضور فعال دارند.

 

---
 

طی آتش سوزی های سریالی در کهگیلویه وبویراحمد که از اواخر بهار شروع و تا فصل پاییز ادامه داشته این بار بخش پاتاوه را در برگرفت که حضور بانوی دنانشین در خاموش کردن یکی از این آتش سوزی ها خبر ساز شد.

چندی پیش منطقه بهرام بیگی(چاتکوه) در بخش پاتاوه شهرستان دنا طعمه آتش شد که حضور یک بانو دنانشین در اتفاء حریق و خاموش کردن آتش مورد توجه فعالان فضای مجازی و رسانه ها قرار گرفت.

 

این بانو فداکار که از فعالین فضای مجازی شهرستان دنا است با دست خالی و با شاخه و برگ درختان اقدام به خاموش کردن بخشی از این آتش سوزی کرده بود این اقدام را وظیفه خود عنوان کرده و به نحوی فرهنگ غنی مردمان این دیار را به رخ کشیده است.

 

خانم "نرگس پسنده" که از ذکر اسم خود در این خبر اکراه داشت عنوان کرد: اجداد و نیاکان ما روزگاری با این درختان بلوط زندگی خود را می گذراندد و اکنون وظیفه ما حراست و حفط این جنگل هاست و کمترین کاری که می توانیم انجام دهیم نجات جان جنگل ها و مراتع یا به عبارتی بهتر طلای سبز استان کهگیلویه و بویراحمد است.

 

گفتنی است در سالجازی بیش از 100 آتش سوزی در جتگل ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است که طبق گفته مسئولان حدود 80 درصد آن تعمدی و ناشی از اقدامات نابخردانه بوده است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.